OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sinergijski učinci bi se primjetili kod gradnje i najma infrastrukture, nabave, administracije, prodaje, a dobro bi bilo i za tržište. Win-win situacija.
Metronet teško može opstati sam, bez obzira što ima niži dug od Optime, njihov problem je što su previše izloženi jednom tržišnom segmentu, uopće nemaju rezidencijale.

Vjerujem da bi vlasnici ove godine mogli puno lakše naći zajednički jezik.



Šta se vama čini o mogućnosti da se Optima spoji s Metronetom? Navodno je i prije bilo priče o tome ali nisu se uspjeli dogovoriti.
U zadnje vrijeme su se pojavile nekakve prepostavke da bi se to moglo dogoditi, ništa konkretno ali neki događaji mi golicaju maštu. [smiley]

koji događaji?
i jedni i drugi su u dugovima do grla, za dobro razmisliti je da li i kolika bi bila korist od toga, po mojem mišljenju
[/quote]

VipNet je svima njima bio jedina sansa.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

uz ovo sve kaj se dogada ht-u,odnosno uza sve kaj se trenutno dogada na telekomunikacijskom tržistu kod nas,može biti svasta. vipnet bi im pasao ko šamar budali,ili oni ili tele2.najbolja opcija. kupit platit i to je to

Ali nije bolje okrupniti, pa onda prodati.
Vipnet nije skupo platio Bnet, pa prema toj valuaciji Optima još uvijek ne vrijedi ništa, ali ebitda žestoko raste i još će rasti neko vrijeme dvoznamenkastim stopama, dug stagnira.
Ne mora se prodati Vipnetu ili Tele2, može doći i netko treći ovo još uvijek tržište s najvećim maržama na svijetu.

I Joda molim te nemoj nas uspoređivati s HT-om, to je ograničena firma i jako riskantna dionica. Ovdje postoji puno više mogućnosti od rizika. [wink]

kad smo vec kod toga, znači bilo je vec nekakvih razgovora i prije izmedu OT-a i Metroneta? nisam bas previše upućen

Mislim da ove godine slijedi dokap. izdanjem novih dionica, ali ne po modelu lkpc i igh gdje država ima prste i gdje se oštećuju mali dioničari .
za 150mil. popravila bi se krvna slika i ne bi bilo potrebno kratkoročno i skupo se zaduživat.

sick sh1t3. Neki očajnik lupio obveznicu po 40%! Čak i da ovo ide u stečaj (a ne ide), lično ne bih nikad prodavao po 40%.

Ako ode u stečaj obveznica ne vrijedi ništa, sva imovina je pod zalogom zabe.
Ovo je preser… ni Ingrina obveznica se pred swap nije tržila ovako nisko,čak ni nakon što nisu iskupili kom. zapise.
MTEL se se povremeno trži po 100 iako imaju lošiju strukturu i ročnost obveza od Optime.

1. svi alternativni operateri se medjusobno zene vec par godina, ove godine ce se mozda svi i ozenit. Kakv ce brak biti neznam.
2. metronet je kakti stabilniji smao mu je struktura vjerovnika ajme meni pa to sve to pada u vodu.
3. ako ode u stecaj netko ce svasta objasnjavat u milanu jer je dao 100m eura kredita bez obzira na imovinu jer kada odes u stecaj pretpostavlka je da ce ti svi korisnici otici jer im ne mozes pruziti uslugu. Onaj tko placa kamatu i dobavljace na ide u stecaj, to je pravilo.

I zadnje pitanje.
Da je kamata 5%, koliko bi se onda ovo trzilo?
procamo samo o kamati na dug..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

U stečaju završavaju firme koje nemaju zdrav biznis i imaju disperziran dug pa se vjerovnici ne mogu dogovoriti oko refinanciranja ili nemaju interesa. Ovdje je suprotno.

Jedina opasnost za dioničare je nekakva prisilna dokapitalizacija po nominali ili slično ali to nema utjecaja na obveznicu pa nema ni racionalnog razloga da se trži na 40% nominale.

http://southerncaliforniamerchantservices.com/news/Optima-Telekom.html

http://www.poslovni.hr/vijesti/todoric-pokrenuo-lavinu-mobilnih-virtualnih-operatera-199367.aspx

New Report

Close