OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne bih se složio da samo dvije osobe rade u podršci,kad sam prelazio na optimu
razgovarao sam tri različite osobe,dakle minimalno ih je troje [smiley]
Bitno je spomenuti da od kad sam na opte i nemam potrebe ih zvati jer sve savršeno radi,
za razliku od prijašnjeg operatera koji me doslovno izluđivao sa pucanjem veze.


Bitno je spomenuti da od kad sam na opte i nemam potrebe ih zvati jer sve savršeno radi,
za razliku od prijašnjeg operatera koji me doslovno izluđivao sa pucanjem veze.

Priključujem se ovom mišljenju. Ni ja u načelu nemam neke potreba zvati. Budite pametni i uštedite. Meni je krivo što se nisam već prije odlučio za Optimu nego sam visio kod velikog operatera.

bilo ih je znacajno vise prije,nisam ni rekao da nije zaboga.

i meni je jos uvijek jedan broj na optimi,nisam imao nekih problema osim sto su mi starcima na prevaru produzili ugovor,ali oprastam im,nije mi se dalo svadjat a svejedno su jeftiniji od tekoma.

za one koji ne znaju,ja nemam optimine dionice premda cu uci kada bude vrijeme za to,uvjeravam vas.

Tako nekako
inace trend voice je up; nakon katastrofalnog prvog i drugog kvartala gdje je prihod po govornom kanalu dosta pao u Q3 i Q4 taj prihod po korisniku raste sto znaci da voice ipak ima blagi plus veci nego sto je rast korisnika.

Optima je jos uvijek vecim dijelom voice operater..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ne moze se samo od govornih usluga zivjeti,svaki novopotpisani korisnik kosta jako puno,i u pravilu su novopotpisani bakice i djedovi koji trose 50 kn mjesecno,nema od toga kruha.

vukojebine i sela su im jedina opcija za sirenje i cini se da ce se na to i orijentirati (znam koje kolokacije ce biti otvarane,u pravilu manji gradovi i sire i blize okolice gradova).ali opet,i to kosta…zacarani krug nazalost.damping cijena i jak marketing su jedino rjesenje za fajt sa konkurencijom,ali strasan kapital je potreban za tako nesto,plus imas tcoma koji te konstantno je.. na sto nacina i onda imas jedan gordijski cvor velicine velebita.


uci cu kada bude vrijeme za to,uvjeravam vas.

Kad će biti vrijeme?

@maarko
tako nekako..
hebiga, ht nema 10% kamata na novi stb koji kupi.

niti jedan alternativac ne stoji dobro al opet ne stoji niti u bankrotu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


ne moze se samo od govornih usluga zivjeti,svaki novopotpisani korisnik kosta jako puno,i u pravilu su novopotpisani bakice i djedovi koji trose 50 kn mjesecno,nema od toga kruha.

vukojebine i sela su im jedina opcija za sirenje i cini se da ce se na to i orijentirati

Al nije logičnije širiti se na područja gdje nemaju konkurencije ako imaju izbor nego tamo gdje svoje usluge već nude Bnet, Iskon, H1, Amis i ostali.
Bakice i djedovi više troše na fiksnu telefoniju od njihove djece jer su mlađi ljudi gotovo u potpunosti fiksnu telefoniju zamjenili mobilnoj. Ja se uopće više ne javljam na fiksni telefon kada zvoni, ne zanima me tko zove.
Prihod od ADSL-a je fiksan, a pošto ADSL raste brže od od rasta ull korisnika (iako je to sve još uvijek jadno) teorija o babama baš ne stoji.

I još jedna stvar, troškovi aktivacije novog korisnika su prošle godine smanjeni 80% s 150 kn na 31,5 kn ako se dobro sijećam pa ni to više nije strašno kao prije, najam parice je također cca 15% niži.


Tako nekako
inace trend voice je up; nakon katastrofalnog prvog i drugog kvartala gdje je prihod po govornom kanalu dosta pao u Q3 i Q4 taj prihod po korisniku raste sto znaci da voice ipak ima blagi plus veci nego sto je rast korisnika.

Optima je jos uvijek vecim dijelom voice operater..

Vjerovatno je u prihod od govornih usluga uračunat prihod od wlr-a pa je zbog toga ostvaren rast, iako u izvješću nema ništa o tome jedan dio korisnika su prebacili. S ostatkom su neki tehnički problemi s voipom i t-comom ali i to će biti riješeno do sredine godine.

Da bi ovo postala ozbiljna stvar treba udvostručiti prihode od interneta.
Euro je nešto oslabio zadnjih par dana pa u Q1 neće biti tečajnih razlika, a u Q2 možda bude čak i pozitivnih, obveze prema dobavljačima su smanjene pa neće biti ni zateznih kao i prošle godine.
Čak je i euroibor na najnižoj razini u zadnjih godinu dana pa će i kamate biti nešto niže.
Ako se sve poklopi možda Q2 bude negdje u nuli.

@maako

Gledao sam OpTV ponudu programa. Cini mi se da je puno slabija ponuda od konkurencije. Vidim da nema Disneyevih programa, niti Comcasta. Nisam mogao naci ni CNBC ni Bloomberg.

Konkurencija nudi puno vise sportskih sadrzaja.. A veliki broj ljudi uzima cable zbog sporta.

Zbog cega nedostaju ti programi ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

zbog niže cijene 😉


zbog niže cijene 😉

kakva niza cijena,optitv je po cijeni odmah iza max tv,a i jedan i drugi su u osnovnom paketu losi.visoka cijena – los program,divota.

blumen – opet ponavljam da si ti vjerojatno jedini objektivni i dobro upuceni lik ođe.

perjesus – kada saznam da je kupac na vratima a ufam se u to da cu znati ranije nego velika vecina forumasa 🙂

ante – 1. ja bi volio da ti doznas troskove otvaranja novih kolokacija,pa ce ti biti jasno zasto su ta sirenja u podrucja gdje nema puno ljudi dvosjekli mač. 2. bez obzira na pad troska po spajanju,jos si jako daleko od stvarne cijene,prije godinu i po dana realni trosak po korisniku je bio 400 – 500 kn,i uz spomenutu ustedu nije toliko manji,ima tu puno parametara koje nisi spomenuo,nije placanje ht-u jedini trosak,di su investicijski i operativni troskovi…

zivili vi meni a i ja vami.

New Report

Close