OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A dobro smo krenuli od:


Prema mojim informacijama 4Q 2011 je bio jako uspješan za Optimu ….

do:


Rezultat je očekivano loš…

🙂

Ajde nije sve tako loše, dugovi dobavljačima su smanjeni značajno što će umanjiti iznose zateznih kamata. Ne znam točnozašto su financijski rashodi toliko narasli, ali moguće da je to jednokratno kod refinanciranja dugova pa se neće ponavljati. Zbog tih financijskih rashoda i EBT je lošiji i Cashflow je otišao u negativu.
Loše je što je gotovo cijeli rast EBITDA koji je solidan zapravo uzrokovan regulatornim odlukama, a ne prodajnim aktivnostima.

BTW, Iskon ne radi CPS.
No, nije ni za očekivat da će 100% ni OT ni H1 CPS korisnika preći na WLR.
A ima i nekih tehničkih ograničenja.
Tako da je 95% od tih 96000 CPS-ova od OT i H1.

Loki

finanijski su rasli zbog tečaja, hebiga evro je takav, kakav je, to smo i prije znali.
mene je razočaralo što je ebita u Q4 lošiji od Q3 a to mi nikako ne ide u glavu kako osim ako se u 12 mjesecu neke računice ne svode na nulu što je realno.

Jer rastao je broj korisnika na oko 69,000, ja sam računao da sa 80,000 rade 90m EBITDA ali mislim da neće biti tako…

Uglavnom nit smrdi nit miriše..
Vidjet ćemo ali i da radiš na paricu što OT ne radi jer kog avraga onda investiraju, moraju imati 20% marže na kraju.

Al dobro, bit će tu još svašta kad se otvori država sa natječajima jer nešto će uzeti Metronet ali nešto će i OT

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


No, nije ni za očekivat da će 100% ni OT ni H1 CPS korisnika preći na WLR.
A ima i nekih tehničkih ograničenja.
Tako da je 95% od tih 96000 CPS-ova od OT i H1.

HT u svom izvješću kaže da će svi od 8 mjeseca prijeći na WLR, zašto baš 8. mj nemam pojma.

Što se tiče rezultata i mojih očekivanja quotaš dvije različite stvari, ovakav gubitak me nije iznenadio ali je mali broj novih korisnika. Pošto si ti pogodio pretpostavljam da si korak ispred mene i imaš uvid u CABP, pa onda sigurno vidiš da je u ovih mjesec i pol spojeno više nego u čitavoj 2011.

Financijski rashodi su veći zbog tečajnih razlika neto 9 mil kn u odnosu na 2010 ( za svaku lipu što kuna devalvira Optima gubi cca 1 mil), kamatni dug je veći nego 2010 i tijekom godine su obveze prema dobavljačima bile nešto veće nego u 2010 pa je bilo nešto više zateznih.



No, nije ni za očekivat da će 100% ni OT ni H1 CPS korisnika preći na WLR.
A ima i nekih tehničkih ograničenja.
Tako da je 95% od tih 96000 CPS-ova od OT i H1.

HT u svom izvješću kaže da će svi od 8 mjeseca prijeći na WLR, zašto baš 8. mj nemam pojma.

Što se tiče rezultata i mojih očekivanja quotaš dvije različite stvari, ovakav gubitak me nije iznenadio ali je mali broj novih korisnika. Pošto si ti pogodio pretpostavljam da si korak ispred mene i imaš uvid u CABP, pa onda sigurno vidiš da je u ovih mjesec i pol spojeno više nego u čitavoj 2011.

Financijski rashodi su veći zbog tečajnih razlika neto 9 mil kn u odnosu na 2010 ( za svaku lipu što kuna devalvira Optima gubi cca 1 mil), kamatni dug je veći nego 2010 i tijekom godine su obveze prema dobavljačima bile nešto veće nego u 2010 pa je bilo nešto više zateznih.
[/quote]

Kažu da će u slijedećih šest do osam mjeseci većina preći na WLR. To se isplati operatorima jer oni naplaćuju pretplatu od krajnjeg korisnika, a HT-u plaćaju manji i to 60 dana kasnije.

Po meni, za Optimu je ključna 2014.godina kada na naplatu dolazi glavnica obveznice. Ako to uspiju refinancirati sa znatno nižom kamatnom stopom, ona imaju neku šansu. Čak i ako refinanciraju uz istu kamatu teško mogu što napraviti za svoje vlasnike osim ispunjavanja obaveza prema kreditorima.
Zato po meni, puno radije bih danas kupio optimine obveznice uz diskont od 40%-50%.

ako u 2014 dodje do preokreta u ekonomiji sto se nadam onda smo na konju ako ne onda smo tu gdje smo sad.
Ajde barem linic obecava

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


i imaš uvid u CABP, pa onda sigurno vidiš da je u ovih mjesec i pol spojeno više nego u čitavoj 2011.

da imam.
i ne – ne vidim…ni približno… čak ni više od zadnjeg kvartala…

Loki

Kakvo šamaranje dionice u zadnje vrijeme, baš nekako jadno djeluje.
Kad će ta dokapitalizacija, jel ima netko kakav info, bar neku dobru vijest, neko svjetlo u tunelu,
neki pozitivan trač barem!?

još za sad nema ništa..ali kad dode nekakav info ,ha, znas i sam [thumbsup]

imat cete za koji dana poneku informaciju i mozda neki novi trac,javim se ubrzo.

http://www.2shared.com/photo/4eW7x5Lv/OPTE.html

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

ima par zanimljivosti…

nece vise biti regionalnih voditelja prodaje nego samo jedan (znam i tko ce biti a znam i tko ce letjeti) koji ce biti capo prodaje.vrijeme ce pokazati je li to dobar potez,ima svoje prednosti i mane,ali ne da mi se pisat nasiroko sada.

dosao je novi igrac marticev(nomina sunt odiosa,necu spominjati javno) koji bi trebao neke stvari konacno rijesiti (poboljsat prodaju,prvenstveno call sluzbu),navodno jako sposoban,vidit cemo…

cash flow u directu je bolji,igleda da je priliv jaci nego prije,ali za k je to jer je jos uvijek dovoljan samo za servisiranje duga…cilj im je pojacat prodaju (otvaranjem novih kolokacija gdje konkurencije ozbiljne nema,to im je jedini izbor posto znaju da je konkurencija jeftinija,ant’ša bolje mi se malo informiraj,cak se ni vrh firme ne zeli upustati u bitke s vjetrenjacama) ali otvaranjem kolokacija rastu i troskovi,to je zacarani krug radi kojeg nikako ozbiljnije stati na noge.

kad i ako jednog dana dodje nekakav ogromni kapital,onda ce se dampingom cijena konacno pokusati ukrotiti konkurencija,ali sve su to spekulacije iz buducnosti…

p.s. jedan apsurdan podatak koji daje malo bolji uvid u to sto je zapravo optima telekom: zvuci nevjerojatno,ali sada samo dvije osobe rade u back office-u (sluzba za korisnike), prosli tjedan SAMO JEDNA jer je drugi djelatnik bio na bolovanju…znam i razloge ali mi se i o tome ne da pricati.nevjerojatno i jako zabrinjavajuce.

Zar ne radi optima direct dobar dio SZK?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close