OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



,znači da imaju posla,a to dugoročno lijepo zvući…samo što cijena pada i pada!??

Što je sad ovo,a imaju posla? [shocked]
OPTE-R-A HRK 20,50 20,50 20,50 20,50 19,00 21,50 241 4.940,50 -2,38%
[/quote]
Danas je OPTE ostala iznad 20 kn. Sutra, novi napad na 20 …… hoće li brana izdržati??? [pray] [pray] [pray]

Promet u 12 sati "velikih 3 mil.kuna!?
S velikih 20 kuna možeš srušati dionicu više od 5%!??
Ovakve tragikomedije bi se i Shakespeare posramio…

kupis dionicu ili dvije (maksimalno)pa cijena naraste 10 posto i ti mirno spavas!

da se osvrnem na ovo – dok primaju radnike,znači da imaju posla,a to dugoročno lijepo zvući…samo što cijena pada i pada!??

di primaju radnike? na sjeveru su nekonkuretni zbog konkurencije osim u malim gradicima i selima,u splitu ih je koknkurencija ubila,isto ce se dogoditi i okolici kada se iskon prosiri.ostali su im manji gradovi dok se i tamo netko drugi ne pojavi.otpustili su vecinu prodaje,ostalo 6 ljudi,prije dvije godine bilo ih je preko 20,nitko od prodajnih zastupnika ne moze ispuniti zadane targete i zato im je placa pala sa 4.500-6000 kn na nekih 3000. eto,malo insajderskih informacija da se ne zavaravate s ovim floskulama.

strpljen-MOZDA spasen,ako se ne pojavi kupac nema od firme nista,propasti ce dok budu cekali znacajan oporavak.

Ajme kako si ti pesimističan.
Ovu 1 dionicu je kupio market marker, vjerovatno ista osoba kupuje i prodaje da bi napravio ovu cik-cak formaciju. Tip se malo zahebaje….
Po čemu je Optima nekonkurentna? Imaš fin. izvješća gdje ti piše broj korisnika rast ili pad, cijena i kvaliteta usluge su korektne, ne vidim razloga zašto bi ljudi masovno prelazili s Optime na Iskon.
Samo s WLR-om su u 2012g osigurali cca 70 mil prihoda s tim da sada na području čitave Hrvatske mogu nuditi internet i tv putem bitstreama što će osigurati u 2012g bar još 50 mil kn.
Ako tečajne razlike ne budu radile prevelike probleme ovo će biti odlična godina za Optimu!

http://www.poslovni.hr/vijesti/optima-telekom-narucio-sustav-za-automatizaciju-upravljanja-mrezom-195760.aspx


Ajme kako si ti pesimističan.
Ovu 1 dionicu je kupio market marker, vjerovatno ista osoba kupuje i prodaje da bi napravio ovu cik-cak formaciju. Tip se malo zahebaje….
Po čemu je Optima nekonkurentna? Imaš fin. izvješća gdje ti piše broj korisnika rast ili pad, cijena i kvaliteta usluge su korektne, ne vidim razloga zašto bi ljudi masovno prelazili s Optime na Iskon.
Samo s WLR-om su u 2012g osigurali cca 70 mil prihoda s tim da sada na području čitave Hrvatske mogu nuditi internet i tv putem bitstreama što će osigurati u 2012g bar još 50 mil kn.
Ako tečajne razlike ne budu radile prevelike probleme ovo će biti odlična godina za Optimu!

jos malo insajda:

najveci call centar u splitu (necu imenovati,nije tesko naci podatke) je dobio probni rok za prodaju njihovih usluga mjesec dana.u malo mjesec dana su uspjeli prodati ČAK 5 ugovora (5 sati radno vrijeme,6 dana tjedno,6 agenata = dakle oko 1000 sati rada) i projekt nije uspio.to je prvi put u povijesti te firme da projekt nije prosao i da nisu dobili posao.

nije to pesimizam,to su cinjenice kolega.bez ozbiljnog partnera/kupca nema pomaka jos dugo,to je cisti realizam.

bolje vam je prodat sve dionice jos danas i staviti sve da ce juve veceras tući u gostima pa se koliko toliko rekuperat u cijeloj prici,haha.

5 po 5

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

jos malo insajda:

najveci call centar u splitu (necu imenovati,nije tesko naci podatke) je dobio probni rok za prodaju njihovih usluga mjesec dana.u malo mjesec dana su uspjeli prodati ČAK 5 ugovora (5 sati radno vrijeme,6 dana tjedno,6 agenata = dakle oko 1000 sati rada) i projekt nije uspio.to je prvi put u povijesti te firme da projekt nije prosao i da nisu dobili posao.

nije to pesimizam,to su cinjenice kolega.bez ozbiljnog partnera/kupca nema pomaka jos dugo,to je cisti realizam.

bolje vam je prodat sve dionice jos danas i staviti sve da ce juve veceras tući u gostima pa se koliko toliko rekuperat u cijeloj prici,haha.

Jeli taj call centar Puls?
Ne razumijem zašto bi Optima iznamljivala usluge Pulsa kada ima svoje call centre putem kojiih pruža usluge trećim stranama? Nešto ti tu ne štima.

Prema mojim informacijama 4Q 2011 je bio jako uspješan za Optimu što se tiče akvizicije novih korisnika gdje prvenstveno mislim na širokopojasne usluge. A koliko se može pročitati neki drugi operateri imaju probleme vezane odljev korisnika…

Strateški partner je bio potrebniji 2009g nego sada, mislim da se ovo može izvući i bez razrijeđivanja vlasništva.

Gdje se to može pročitati ? Baš me zanima.

Po podacima najviše problema sa odljevom ima OT i to najviše im odlaze korisnici na BNetu i Iskonu.
OT je i u cijeloj 2011 i u Q4-2011 tek treći operator po akviziciji – nakon Iskona i BNeta.
Iako OT ima višestruko veću pokrivenost od te dvojice.
Povećanje broja OptiDSL korisnika za Q4-2011 procjenjujem na možda nekih 1500-2000 tj. oko dvostruko od tradicionalno lošeg Q3/11.
U principu slabo.

Loki


jos malo insajda:

najveci call centar u splitu (necu imenovati,nije tesko naci podatke) je dobio probni rok za prodaju njihovih usluga mjesec dana.u malo mjesec dana su uspjeli prodati ČAK 5 ugovora (5 sati radno vrijeme,6 dana tjedno,6 agenata = dakle oko 1000 sati rada) i projekt nije uspio.to je prvi put u povijesti te firme da projekt nije prosao i da nisu dobili posao.

nije to pesimizam,to su cinjenice kolega.bez ozbiljnog partnera/kupca nema pomaka jos dugo,to je cisti realizam.

bolje vam je prodat sve dionice jos danas i staviti sve da ce juve veceras tući u gostima pa se koliko toliko rekuperat u cijeloj prici,haha.

Jeli taj call centar Puls?
Ne razumijem zašto bi Optima iznamljivala usluge Pulsa kada ima svoje call centre putem kojiih pruža usluge trećim stranama? Nešto ti tu ne štima.

Prema mojim informacijama 4Q 2011 je bio jako uspješan za Optimu što se tiče akvizicije novih korisnika gdje prvenstveno mislim na širokopojasne usluge. A koliko se može pročitati neki drugi operateri imaju probleme vezane odljev korisnika…

Strateški partner je bio potrebniji 2009g nego sada, mislim da se ovo može izvući i bez razrijeđivanja vlasništva.
[/quote]
Slažem se s Vama. To je jasno po kretanju cijene dionice. [lol] [lol] [lol]

naravno da ima manje akvizicija od iskona i bneta.
Ima jedna razlika:
POslovanje iskona finanicira HT sa kamatom od cca 4%
poslovanje Bneta financira Bewag a sada Vio možda oko 3%
Optima financira poslovanje sa (cca 9%).

Pa ti budi konkurentan

Q3 je bilo oko 2000 korisnika novih na ADSL-u
suma oko 66,000

ZA dobro poslovanje treba minimum 80,000, ili 90,000
štop je razlika od
Dakle ovim tempom za cca 2-3 godine.

Dakle nije sad baš tako nedostižno

A možda i je.

slažem se da je slabo ali nije za ključ u bravu

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


naravno da ima manje akvizicija od iskona i bneta.
Ima jedna razlika:
POslovanje iskona finanicira HT sa kamatom od cca 4%
poslovanje Bneta financira Bewag a sada Vio možda oko 3%
Optima financira poslovanje sa (cca 9%).

Pa ti budi konkurentan

Q3 je bilo oko 2000 korisnika novih na ADSL-u
suma oko 66,000

ZA dobro poslovanje treba minimum 80,000, ili 90,000
štop je razlika od
Dakle ovim tempom za cca 2-3 godine.

Dakle nije sad baš tako nedostižno

A možda i je.

slažem se da je slabo ali nije za ključ u bravu

blumen je nekako najobjektivniji ovde,sve mi se cini.tesko je ista prognozirati ovdje,to je jedina konstanta nazalost,zato i odustah od bilo kakve kupnje do daljnjeg,dok ne doznam 100 posto da imaju kupca (a nadam se da cu znati prije vas,najvjerojatnije ce tako i biti) pa unda udri rođo!

ant’ša: kakav puls,ovdje se radi o centrima koji prodaju usluge u ime firme za koju rade,ne znam sto je nejasno,posrednistvo u prodaji putem tulifona,nista drugo.puls su anketari.

loki: ne bi se to zvalo insajd informacija da je mozes na internetu procitat…treba znati ljude koji se ne kriju iza korisnickih imena i nickova,a ja ipak neke glavonje znam,odatle sam i do sada crpio sve podatke oko prodaje.

cinik: nema ti u cinizmu sreće!

ovaj q3 sto ga blumen spominje je zanimljiv,treba uci malo u pozadinu njega da shvatite nesto o moći i cijenama konkurenata.na gradove vjerojatno otpada cca 5 posto korisnika,na vece selendere i predgrađa ostatak.

New Report

Close