OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam ovog ljeta prešao na Optimu. Do sada sam vrlo zadovoljan. Račun mi je dosta niži, a i brzina prijenosa u odnosu na usporedivu ponudu T-COM-a je malo veća. Također, mjerenja PING-a pokazuju bolje vrijednosti, manji broj izgubljenih paketića. Svakome kome se ne da plaćati T-COM-u više nego što mora, preporučujem, nezavisno od rasprave o dionicama…

Optima definitivno nije tehnološki superiorna HT-u.
Cjenovno može biti jeftinija jer je regulator propisao 60% rabata na veleprodajnu uslugu Bistreama.

Nećemo sada tražiti dlaku u jajetu.
Optima je trenutno jedini operater uz HT koji može ponuditi integriranu fiksnu ulugu na području čitave HR, za koju postoji itekako dobar interes.
Moja procjena je da su u Q4 2011 dobili najmanje 15 000 O2 i 5000 O3 korisnika te pozitivni trendovi će se nasaviti i u 2012 kada očekujem udvostručenje broja ADSL korisnika.
Ove godine bi moglo lako ostvariti 600 mil prihoda i 120 mil EBITDE, a u 2013g bi trebali biti ostvareni i konkretni rezultati pa bi samim tim i dionica mogla malo živnuti.

Ajmo biti malo skrominiji
realno je ocekivati nekih 90-100m kuna EBITDA u 2012.
S obzirom da je pretplata uvedena od ovog kvartala onda ce se vidjeti koji su stvarni kvartalni rezultati ali ja sunjam da su visi od 22-25mil kuna

A mozda i propadne, uostalo Ingra je vise pala pa je bolaj prilika, zar ne.
Ili recimo Validus isto tako

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Optima definitivno nije tehnološki superiorna HT-u.
Cjenovno može biti jeftinija jer je regulator propisao 60% rabata na veleprodajnu uslugu Bistreama.

Nećemo sada tražiti dlaku u jajetu.
Optima je trenutno jedini operater uz HT koji može ponuditi integriranu fiksnu ulugu na području čitave HR, za koju postoji itekako dobar interes.
Moja procjena je da su u Q4 2011 dobili najmanje 15 000 O2 i 5000 O3 korisnika te pozitivni trendovi će se nasaviti i u 2012 kada očekujem udvostručenje broja ADSL korisnika.
Ove godine bi moglo lako ostvariti 600 mil prihoda i 120 mil EBITDE, a u 2013g bi trebali biti ostvareni i konkretni rezultati pa bi samim tim i dionica mogla malo živnuti.
[/quote]
Poštovani g. Antiša,

neumorni ste u drukanju. Što se više trudite, cijena još brže pada. Posjedujem dionice OPTE koje sam kupio po 33 kn, i to kako ste Vi u to vrijeme tvrdili jako povoljnoj cijeni. Pa neka ulagači sami odluče o pravom trenutku za ulazak u OPTE.

na burzi se kupuje buducnost,a ne sadasnjost [proud]
optima nece propasti u to sam uvjeren sto posto, prihode povecavaju a ebitda raste,
ako uspiju doci do nekih 25% kroz godinu dvije i da jos povecaju prihode to bi vrlo lako
moglo biti jako jako lijepa prica:)
da ne ispadne druk ali mozda dividenda po dionici bude kao danasnja cijena na burzi [pray]
kako kaze kolega blueman, naravno mozda sve i propadne ili je mozda bolje kupit ingru koja je pala
90% pa bi trebala rasti 😉

ovo nije nagovor na kupnju ili na prodaju dionica opte-r-a

Hmm… Budućnost Optime uvelike ovisi o dobroj volji vjerovnika, a tu ključnu ulogu igra Zaba. Lani je tvrtka reprogramila cca. 100 milijuna eura kratkoročnih potraživanja te je time kupila ‘nekoliko’ godina mira. Što će biti s time dalje, bumo vidli. U međuvremenu tvrtka bilježi stalan rast prohoda i operativne dobiti što je dobra priča, no hoće li to biti dovoljno da se u potpunosti konsolidiraju? Prema Martićevim najavama poslovanje bi trebalo biti u plusu do kraja 2012. Ipak, ključno je pitanje strateškog partnera koji bi tvrtki omogućio stabilnije poslovanje i još jači rast. Nekako mi se čini da je ta priča stala.
Sve u svemu, vrlo špekulativna dionica koja može gore za duplo, ali i dole. Nadajmo se da neće doći do scenarija koji bi rušio cijenu nadolje.


stabilnije poslovanje i još jači rast.

Mora se priznati da Martić stvarno nikako nema sreće jer je povrh svega, nemojmo zaboraviti, posvuda kriza. Treba napredovati, a besparica! No, tko zna? Možda mu baš besparica pomogne i "natjera" ljude na dugi rok da prihvate njegove solidne, a povoljnije ponude.

Nadajmo se, ali ovdje neće biti mira dok ne uleti strateški partner. To je ključna stvar da se ova dionica usmjereni prema dugoročnom rastu.

http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvatski-telekom-vec-narucuje-lte-za-450-mil-kn-194749.aspx jer optima je najviše fer..

Ja sam nešto prije Nove godine potpisao s optimom O2 paket,neki dan mi poštom došlo odobrenje zahtjeva-ne znam da li akcija još traje no koliko sam vidio svaki dan je sve više ljudi dolazilo potpisivati nove ugovore…mislim da optima ima dobru poziciju za jedan konstantni rast,a isto tako mislim da će zadnji kvartal 2011 biti isto pozitivan…dok primaju radnike,znači da imaju posla,a to dugoročno lijepo zvući…samo što cijena pada i pada!??


http://www.poslovni.hr/vijesti/hrvatski-telekom-vec-narucuje-lte-za-450-mil-kn-194749.aspx jer optima je najviše fer..

Eh, kad bi se Optima tu ogrebla s nekim strateškim partnerom…


,znači da imaju posla,a to dugoročno lijepo zvući…samo što cijena pada i pada!??

Što je sad ovo,a imaju posla? [shocked]
OPTE-R-A HRK 20,50 20,50 20,50 20,50 19,00 21,50 241 4.940,50 -2,38%

New Report

Close