OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pa gdje je dno???? [sad] [sad] [sad]

Kakvo je ovo pitanje? U krajnjem slucaju, na nuli.
[/quote]
Kolega bojim se da ste u pravu. Kakva je klima na ZSE u konačnici dnoće i biti na nuli.

EBITDA za Q3 50% veći od Q3 2010 između 22-24mil kn.


EBITDA za Q3 50% veći od Q3 2010 između 22-24mil kn.

To si grah bacao, konzultirao Vidovitog Milana ili je vlastita analiza? Ili ti je netko šapnuo?

obveznice idu po 70 kn???

Jedino pozitivno u trećem kvartalu jest rekordan kvartalni prihod. Sve ostalo je blago razočaravajuće.

Loše, nije mi jasno kako je H1 mogao svoje CPS korisnike prebaciti na WLR, a Optima čeka da Hakom promijeni nekakve administrativne gluposti. Ali se nije moglo i bez toga?

opet se naveliko suska o prodaji firme,cini se da tele 2 ne odustaje…pa nek se samo zasuska kao prosli put pa nek skoci cijena duplo i eto prilike za brzu zaradu.mislim da cu kupit koju iljadu kupit pa cekat.navodno ce do prodaje doc i prije nove godine,vidit cemo.

usput,direktor prodaje mr. zadro dobio otkaz radi losih rezultata.eto,konacno sam dobio potvrdu koliko im lose ide prodaja,nije tu zadro kriv,on je samo zrtveno janje.

Kako ce se stovriti kapital na prodaji:
2011 EBITDa ce biti oko 78 mil kuna. 2012 preko 90 po meni jer wlr tek sada krece.
BNET je isao po 10X ebitda
to je oko 800-900 mil kuna recimo da vrijedi firma. (cca 110-120m eura)
Dug je 1000

Cijena da Martic ne zahebava barem 20m eura za njegov dio, dakle nekih 30 m eura ukupno za equity sto vjerojatno korespondira sa otpisom banaka koji imaju u bilanci
to je 80 kuna po dionici

Investitor dakle kupuje 30m za equity i 90m za dug.
Otpis duga je 30-40m eura (sto banke sigurno jesu vec otpisale).

Neka moja blesava racunica, ali sigurno martic nece izaci bez kinte a sa njim i svi ostali.

A mozda nece biti i nista..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


nije tu zadro kriv,on je samo zrtveno janje.

Tko je ili što krivo?

Što će biti s Optimom ukoliko dođe do ,na više strana, zagovarane devalavacije kune?
Hoće li optima morati podići cijene usluga da bi mogla servisirati dug vezan za euro ?
Ukoliko optima poveća cijene usluga, kakve su šanse za rast broja korisnika?


opet se naveliko suska o prodaji firme,cini se da tele 2 ne odustaje…pa nek se samo zasuska kao prosli put pa nek skoci cijena duplo i eto prilike za brzu zaradu.mislim da cu kupit koju iljadu kupit pa cekat.navodno ce do prodaje doc i prije nove godine,vidit cemo.

Ovo bi bio lijep božićni poklon, ali čisto sumnjam da će do toga doći tako brzo, možda samo bude dokap.Opet s druge strane ovo daje neki smisao Martićevu odugovlačenju s WLR-om i bitstreamom, vjerovatno želi ispregovarati bolje uvjete s Hakomom tako da može postići bolju cijenu.

Uvjeti korištenja infrastrukure su jedan od faktora koji određuju vrijednost firme, jednake važnosti kao ebitda i dug.

1. MARTIĆ MATIJA 1.859.569 65,94%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 160.514 5,69%
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 138.471 4,91%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 134.500 4,77%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 97.891 3,47%
6. AZ OMF 76.582 2,72%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.809 1,52%
8. ŽUVANIĆ ROLAND 30.301 1,07%
9. JOVIČIĆ GORAN 20.200 0,72%
10. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. 14.353 0,51%

izgleda da je onaj Raiffeisen rijesio dionice van redovnog trgovanja

New Report

Close