OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas sam dobio odgovor HAKOM-a i da je ta moja prijava uvažena i da će ;
Od sada ( uskoro ) svi operateri davatelja telekomunikacijskih usluga u RH morati jamčiti kako max. brzinu interneta tako i minimalnu, a što do sada nije bio slučaj.

Naputak kaže da sam jedini u RH izvršio ovu prijavu i potpuno su je uvažili .
[rolleyes]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Rast EBITDA za srpanj +26,3 za kolovoz +85,3, za rujan možda i troznamenkasti rast.
Nitko ne komentira? Pa jel ima još koja firma na zse sa takvim trendom i rezultatima?

3. kvartal ej uvijek najslabiji tako da ovaj rast zapravo znaci dostizanje Q2.
Bit ce negdje nekonsolidirano oko 17-19 mil kuna EBITDA.
Trend je dobar, mene vise veseli rast prihoda ali ovo je sve jos nista jer marža ej još uvijek ispod 20%.
Casshflow je tek sada 0, možda malo negativan tako da je ovo daleko od nekog bajnog rasta ali ima sve predispozicije.
za razliku od trenutno 80% burze.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Vjerujem da mnogi potencijalni ulagači u opte strepe od dokapitalizacije tj. da bi najava dokap. dovela do još većeg pada cijene kao što se pokazalo u par drugih dionica.
Ali velika je razlika između nozovimo privatne firme i one u kojoj država ima značajan udio pa se takve
firme dokap. po lopovskim cijenama.
Dokap. optime može ići i znatno iznad tržišne,ako treba cca 150mil. svježeg kapitala koji bi se sakupio
predpostavljam brojem novoizdanih dionica 2.8mil. to govori o cijeni od 53kn po dionici.
Dobro glupo je govoriti o dokap. znatno iznad tržišne ali da im treba toliko novaca treba im i da im
nije u interesu veća serija novih dionica od sadašnje,nije im.
To je moje skromno mišljenje a vrijeme će pokazat.

Ma kakve dokapitalizacije.
drzavi se ne duguje nista.
bankama se duguje milijardu.
Trenutni mcap je oko 80 mil kuna.
Ako ne zeli pottegnuti objavu za preuzimanje banka (Zaba) moze uzeti 25%.
Minimum po ztd je 10 kuna.

To ti je oko 1 milijun novih dionica po 10 kuna (recimo najnize) (1/3.8 = priblizno 25%)

Od milijardu kuna swap je isao po 10 mil kuna.

I dug vise nije 1 mlr vec 990 mil (isti jarac).

Dokap moze ici jedino da je Martic iznad 25%.
na 150 mil kuna je tocno 30 kuna, sve ostalo baca Martica ispod 25% a on to nemora prihvatiti.

Bankama je Martic dobar jer ovdje otpisi cak i nisu potrebni (jesu ali ne veliki tako da je to vec otpisano kod njih u bilanci a sada mog u samo otpustati rezervacije tako da im Matija pase).

Uglavnom, ja znam zasto sam ulozio ovdje (ne na IPO) po ovi mcijenama a ne u Ingru ili ostale koji su pali 95% pa onda "mora rast" barem 30%.

Zato netko dobija a netko gubi.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Nitko ne komentira možda i najvažniju stvar iz današnje objave.

Optima je dostupna na području čitave Hrvatske za 3D ili O3 uslugu, točnije gdje god HT može ponuditi ADSL i IPTV može i Optima.
Radi se o kombinaciji WRL, bitstreama i vlastite infrastrukture,a uskoro će i svi veći operateri biti dostupni u čitavoj RH. Ovo nije profitabino kao i usluge putem LLU, ali sada se vlastita infrastruktura može puno lakše širiti.

Zbog ove markentiške kampanje će zadnji kvartal natući solidan minus, ali iduća godina će gotovo sigurno završiti u pozitivi.

Optima za koju godinu može bez problema raditi 150mil Ebitde, Bnet je otišao za EV/EBITDA cca 10 pa računajte koji je potencijal ovdje.

@zanimljiva situacija ovdi crobex roka doli a ovo ne miče? Lp


@zanimljiva situacija ovdi crobex roka doli a ovo ne miče? Lp

Vjerovatno zato što Crobex rokaju vlasnici ovoga!

Ne izgleda vam to dobro…

Samo da rba izađe, zanimljivo kako mu nedugo razine 43-44 nisu odgovarale a sad se iskrcava po 26.
Istina da se iskrca i po 90 da je moguće ne bi mu bilo dovoljno da pokrije gubitak, još malo pa rba van a
zaba i ostali koji ovdje vide priliku unutra!

Evo nova rasprava na Hakomu:
– prijedlog je da se poveća faktor X za bitstream pristup s 40% na 60% jer su alternativci spojili tek 600 korisnika putem bitstreama, pa Hakom zaključuje da ova cijena nije isplativa. Nema šta dobru su taktiku izabrali! [lol]

Faktor X je inače popust na HT-ove maloprodajne cijene interneta, kojeg Optima i ostali dalje preprodaju.

ja upikao koju stoticu po 26 pa sto bude… do sada sam uvijek zaradio na optimi…nije za svakodnevni trade al se dobro zaradi….

New Report

Close