OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije im ništa HAKOM servirao na pladnju već su oni tj. H1 i Optima napravili toliki pritisak da je HAKOM popustio. Pritisak je primarno išao od H1, ali i OT je držao svijeću. HAKOM je moguće tu djelomično izašao izvan svojih ovlasti i kad se počnu rješavat sve te žalbe pitanje je na kome će prelomit takve odluke.

Koliko pratim HT-u nije niti jedna žalba prošla na upravnom sudu, a žalili su se na svaku odluku Hakoma. Svaka žalba se bazira na tome da će smanjenje cijene LLU, interkonekcije, vodova ili WLR nanijeti štetu HT-u ili smanjiti vrijednost tržišta…. ništa konkretno nemaju na temelju čega bi se žalili. Uspjeli su jednino stopirati registraciju prepaid korisnika tužbom ustavnom sudu (tu vjerovatno igraju na brzinu rješavanja sporova pred ustavnim sudom).

Ako su H1, Optima ili Metronet i napravili pritisak prema Hakomu sigurno imaju temelja u zakonima EU. Sve je ovo država trebala davno prije implementirati, nema tu nikakvog pogodovanja alternativcima….



Može potvrda ako netko zna:
WLR cijena 51 kunu bez PDV-a + 8,4% popust; oko 46,5 kuna veleprodaja
Opti naknada 55 kuna bez PDV-a (Halo)
Mjesecno oko 0,7-0,8 mil kuna dobiti?

Tako piše u HT-ovoj standardnoj ponudi WLR-a.
Samo mislim da Optima naplaćuje preplatu na CPS 60 kn bez PDV, bar H1 radi tako.

Zovem ja danas korisničku službu Optime da i pitam "dali se sada može Optimi plaćati preplata uz predodabir operatera?", ženska kaže ne može. Kažem da sam pričitao negdje da se može, kaže ona ahh da. Pitam "znači sada mogu dobiti sve na jednom računu?", tuka kaže ne već Optimi se plaćaju razgovori a HT-u preplata.
Nazvao H1 tip mi objasnio u 30 sekundi da se preplata više ne plaća HT-u i da ostaje ista na preodabir operatera kao što je bila prije.

Meni je žalosno što sam ja ovdje utukao dobru lovu u nadi da će uspijeti privući korisnike i nešto početi zarađivati, a glupača koja radi u Optimi nezna mi kao zainteresiranom korisniku dati pravu informaciju. Ne trebam ni spominjati da na web-u nema nikakvih informacija (ma tko se više koristi internetom)
HAKOM im je sve servirao na pladnju, ako nisu sposobni to uzeti onda ni ne zaslužuju da posluju.
Mislio sam da ljudi koji su "glupi ko ku…" rade samo u državnim firmama.
[/quote]

he,nisi ti jos spoznao koji kaos i besparica tamo vlada…eo za 20 min cu bit na kavi sa voditeljem prodaje regije jug pa ti javim neke insiderske informacije.

antiša moj dobri,eo ti par stvari koje bi tribalo znat:

1.cps.nista nema na netu oko prebacaja na 1 uplatnicu jer optimu zivo zaboli neka stvar za cps uslugu,osim mozda iz statistickih razloga.80 posto cps korisnika su ti stariji ljudi koji nista ni ne trose,i uglavnom su prebaceni jer su naivni.svaki cps ugovor optimu kosta cca. 500 kuna,i od njega imaju malu korist.
2.nova losa vijest za ot je hakom-ova odredba da moraju ponuditi optitv neovisan o internetu i telefonu.ne zvuci to lose,ali zajeb je sta im ROI (return on investment,za slucaj da ne znas) kaze da je to isplativo za 26 miseci po svakom ugovoru,dakle,opet pusiona i srednjerocno smanjenje prihoda.
3.prodaja je stala.trenutacno u splitu radi samo 9 ljudi na direktnoj prodaji.sad zaposljavaju studente koji ce ici door-to-door prodavati,a to ce morati raditi i sadasnji zaposlenici (pobuna bila jutros bas na racun toga,ljudima puna kapa svega,prodaja je stresan posao…).
4.na kraju svega nesto dobro.izvlace se iz govana.ne trebaju kupovat centrale,kapaciteta slobodnih ima (za opti tv i za net),nema (s tehnicke strane) vecih izdataka.ubrzo krecu u reklamnu kampanju (konacno se marketing izborio za novce) i to na tv-u,jos se ne zna kolikim intenzititetom.jos ako se malo popravi tehnicka podrska (zivi ocaj) mozda ce i smanjiti odljev ljudstva.
5.cijela fama oko prodaje ipak nije bila samo suplja prica,kroz 3,4 godine ce vjerojatno biti prodani (kupaca zacudo ima) i onda bi trebao biti taj dugoocekivanu uzlet.do tada nece ova dionica ici u visine,nitko nije lud ulagati u firmu s ovolikim dugom,ne budite glupa ultraturbooptimisticna dica i pocnite vjerovati u financijska izvjesca.

ja stalno kenjam po njima (vjerujte mi,opravdano),ali na racun tocke 5 moga pamfleta cu vjerojatno i ja koji tisucu kupit,pa nek stoji.ako se sta pomakne,pomakne,ako ne – ko ga je..!

Ta točka 5. je moja računica od početka, iako sam vjerovao da bi se to moglo odigrati nešto brže zadnje informacije (vjerovatno i najpouzdanije) govore da bi to trebalo biti negdje za cca 3-4 godine kao što si i ti napisao.
Do tada ostaje mogućnost dokapa…

Iako su šlampavi, ovo je samo radi sektora, tržišnog udjela i mogućnosti izvrsna dionica i cijena.
Sada na zse ima puno boljih prilika od Optime ali u roku 3-4 godine teško da će se na iti jednoj zaraditi bolje nego ovdje.

Ima kakvih novosti u optimi?

...Cigarettes and coffee: an alcoholic's best friend...

nazalost u RH svaki IPTV je neisplativ operateima.
Znam kakve su cijene prema tv kucama i paket od 50 programa nemoze kostati ispod 10 eura minimum a gdje su tou jos ostali troskovi investicije, ljudi, reklame, amortizacije

26 mjeseci nije sigurno isplativo, prebrzo mi je to..

prodaja je slabija, to je istina ali racunaj da barem ide, malo firmi ide i to. placa je redovna

Uglavnom u steaj nece, iamju suer cashflow i polako su izisli iz g..

a to danas ima mozda 30% firmi na burzi

Dug pustite, to je ionako problem banaka, to je sasvim druga prica

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pa i nije IPTV baš neisplativ. Za MaxTV autorska prava su prošle godine iznosila cca 32 kn po korisniku, bar su tako rekli HT-ovci u raspravi oko veleprodajne ponude iptv-a. Maloprodajni troškovi iznose cca 20%
U benet-ovu izvješću za 2010g se također može vidjeti da su autorska prava negdje oko 30 kn po korisniku.

Ma za Optimu IPTV trenutno nije ni bitan toliko zbog male baze korisnika, vidjet ćemo kasnije koliko će oni to uspjeti razviti.

Mene više brine ovaj pad prihoda od telekomunikacijskih usluga, koji su nadoknadili interkonekcijom (VAS ili preusmjeravanje prometa??). Vjerujem da će to do kraja godine nadoknaditi WRL-om ali dugoročno podreban je veći rast korisnika širokopojasnih usluga.

Metronet ove godine u H1 ima pad prihoda od 10-15% baš zbog te interkonekcije. Ebitda marža im je rasla prema 40%, ali opet pitanje je koliko su to realni podatci.
Naime baš kao što je počeo i HT, Metronet svu korisničku operemu promatra kao capex dok u Optimi spada u opex. Zbog toga je Metronet ima visoku maržu ali i visoku amortizaciju
Zbog ovoga operatere je najbolje promatrati kroz cash flow jer je RDIG previše podložan kreativnom računovodstvu i može lako navesti na krive zaključke.

1.296 kom 38.890,00 kn? da li je to pukla ajmo reć brana danas? Lp

je, pukla je, bravo kume

Razgovarao neki dan sa dečkom koji radi prodaju optima usluga sistemom od vrata do vrata u mom kraju. Kaže da ih ima 20 u grupi i da doslovno češljaju svaku kuću i stan, jako je zadovoljan ima u prosijeku 7 prodaja dnevno.Motivacije im ne manjka jer kao najbolji prodavač postaje voditelj grupe i ima bonus na svaku prodaju ostvarenu od strane svog člana grupe.
Znamo svi da je ovakva prodajna strategija najagresivnija ali i najučinkovitija i zato svaka pohvala Martiću.

Da, svaka pohvala Martiću, ali izgleda da je nekima dosadilo čekati budućnost pa prodali…

Gospodine Antiša, što se događa s OPTE? Danas sve dionice up, a OPTE down. Ipak promet je danas iznadprosječan, 6.000 kn. [lol] [lol] [lol]

New Report

Close