OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mislim da je vrijeme "najbržeg prsta" vrlo, vrlo blizu. Zato gospodo mali dioničari oprez. Cijena bi se mogla strmopizditi na 35 i manje kn. Autor posjedujedionice OPTE i ovo nije nagovor na prodaju, a još manje na kupnju.

kolega da se imalo potrudite pratiti ovu dionicu i onda pokušat davat suvisle komentare sukladne vašem poznavanju tržišta koje je očito vrlo siromašno ne bi vam vjerovatno nitko ništa prigovorio.
Ovako ispadate smiješni.

1. MARTIĆ MATIJA 1.859.569 65,94%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 160.514 5,69% +3554
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 138.471 4,91%
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 134.500 4,77%
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 97.891 3,47%
6. AZ OMF 76.582 2,72%
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 42.809 1,52%
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 31.800 1,13%
9. ŽUVANIĆ ROLAND 30.301 1,07%
10. JOVIČIĆ GORAN 20.200 0,72%

Hanžeković ispao, uletio novi sa skrbnickim i nadokupio?
UKUPNO 2.592.637 91,94%

To i jest Hanžeković, samo se sakrio iza skrbničkoga…

Najnepoštenija stvar u životu njegov je kraj. Mislim, život je težak. I oduzme ti dosta vremena. I što dobiješ na kraju? Smrt. To je, kao, neki bonus?! Uvjeren sam da je životni ciklus okrenut naopačke. Smrt bi trebala biti na početku. Potom slijedi život u staračkom domu iz kojeg te izbace jer si bio prezdrav. Onda počneš raditi tako što prikupiš mirovinu i već prvi dan na poslu dobiješ zlatni sat. Potom radiš četrdeset godina, dok ne postaneš dovoljno mlad za uživanje u mirovini. Piješ puno alkohola, ideš s tuluma na tulum i polako se pripremaš za srednju školu. Onda slijedi osnovna škola, postaješ klinac, igraš se i nemaš nikakvih odgovornosti u životu. Potom si malo dijete, pa beba, vraćaš se unutra i devet mjeseci lebdiš dok te grije najluksuznije centralno grijanje, kupka, a hrana stiže kroz cjevčicu. I kraj dočekaš jednim fantastičnim orgazmom!!! Amen.[color=blue][/color]

mozda sam naivan ali nije mi jasno zasto? mislim do sad je bio vidljiv i onda odjednom ovo

U postu nešto prije sam prognozirao jaki otpor na 45 što se ispostavilo točnim.
Nisam smatrao da se na optimu mogu implementirat točnije tehniče analize zbog svoje specifičnosti
ali sve više se ukazuje obrazac koji potvrđuje suprotno.
Rastući trend se formirao početkom godine pa se dalje potvrđuje u par točaka,moglo bi se reć
gotovo kirurške preciznosti i to: početkom drugog ,sredinom trečeg, krajem četvrtog, krajem petog i ovih dana tj. danas gdje je točka potpore na 38.
Premda je ovaj pad sa 44 na iznimno malim prometima i jasno se vidi da je to par drhtavih ručica ali
je ipak potvrda da rastući trend postoji i da je prilično odlučan da bude i dalje.
Polugodišnje izvješće pokazat će rast u svim segmentima i moglo bi potaknut daljni rast ove dionice.
Svim imaocima poručujem, držite i nedajte!
[thumbsup]

Ne znam da li je tko od vas proučavao Statut OPTE, ali danas sam tražeći nešto naišao na njega i ne mogu a da ovo ne stavim ovdje: [lol]

shefsale, 13.07.2011. u 13:40
Temeljni kapital i dionice
Članak 7.
Temeljni kapital Društva iznosi 28.200.700,00 (dvadeset osam milijuna dvjesto tisuća sedamsto) kuna i uplaćen je dijelom u novcu u iznosu od 28.003.600,00 (dvadeset osam mlijuna tri tisuće šesto) kuna, a dijelom je unesen u stvarima, i to:
1. server MODULO M4-82 (40 MB RAM, 1,44 MB FD 2X54 MB HD treamertape 150/250 MB, tastatura, monitor, NCU, MUX, DOS 6,2,WfW 3.11) vrijedan 77.475,21 kn (sedamdeset sedam tisuća četiristo sedamdeset pet kuna i dvadeset jedna lipa)
2. terminal Ws 510-L vrijedan 5.496,00 kn (pet tisuća četisto devedeset šest kuna)
3. pet radnih stanica MODULO M4-432s (4 MB RAM; 1,44MB FD 420 MB HD, miš, tastatura, monitor, Etharnet kartica) vrijednost 16.702,00 kn (šesnaest tisuća sedamsto dvije kune)
4. notebook PHILOS 33 84 MB RAM, 1,44 MB RAM, 84 MB HD; LCD Display b/w, monitor, tastatura, Etharnet kartica) vrijednost 16.702,00 kn (šesnaest tisuća sedamsto dvije kune)
5. štampač DM 324 SL-3 komada u vrijednosti od 18.202,54 kn (osamnaest tisuća dvjesto dvije kune i pedeset četiri lipe) i
6. besprekidno napajanje (APC smart UPS 900 VA, APC Powerchute Unix) vrijednost 6.821,36 kn (šest tisuća osamsto dvadeset jedna kuna i trideset šest lipa)
Temeljni kapital podijeljen je na 2 820 070 (dva milijuna osamsto dvadeset tisuća sedamdeset) redovnih dionica svaka nominalne vrijednosti 10,00 kn (deset kuna).
Dionice glase na ime i daju njenom imatelju pravo glasa na Glavnoj skupštini Društva, pravo na dividendu i druga prava određena Zakonom o trgovačkim društvima i ovim Statutom.

http://www.optima.hr/investitori/statut

S obzirom da je i u zadnjem izvješću temeljni kapital isti, bit će da ove antikne strojeve još uvijek dobro čuvaju negdje na hladnom. [lol]

jel gotovac uteka odavde il još plaća članarinu? Lp STFACA

Danas lijep rast naše OPTE od 8%. Na žalost, promet od samo 319,20 kn uz osam (8) protrgovanih dionica.

izvješće ide 29.07. http://www.zse.hr/default.aspx?id=36727 [thumbsup]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ovi režu gubitke ko jaca krumpir, od iduće godine samo plusevi [thumbsup]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

20 mil kuna kvartalna EBITDA
Marža je još ubvijek oko 17% što je malo (metronet ima 40%)

Uglavnom, nastavak pozitivnog trenda.
Ništa spektakularno ali dosta dosta pozitivno. (Godišnja EBITDA oko 80 mil kuna);
S novim odlukama HAKOM-a + bitsrtam na optiku koji je u raspravi ovo ce ko od puske raditi 100 mil kuna EBITDA (to je samo 20 mil kuna vise od sada godisnje).

Uglavnom, firma je vrlo vrlo vrlo zdrava
(ne kao HT ali nije ni cijena kao HT)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Dobra vijest : izvješće vrlo dobro.
Loša vijest : promet na ZSE 0.

New Report

Close