OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ingra raste jer je bila prejeftina, DDJH zbog njemačkih nuklearki (članak bussines.hr)

Smatram da je dionica optime po ovoj cijeni jeftina kao i ingra pri 11kn referirajući se samo na trenutnu cijenu i gledajući čisto spekulativno.
No ako je usporedimo sa ddjh koju prati fundamentalno opravdaniji rast,ne samo od nuklearki već i ranije,(patrija,janaf,Hž) možemo usporediti sa pozitivnim promjenama vezane uz optimu,(rast korisnika,operativne dobiti,regulator,ZABA kao vjerovnik za poželjet,pripreme za strateškog partnera, budući trendovi i sl.)

Nekome pobjegao nalog pa umjesto kupnje na 37,13, prodao po istoj

A sutra stečaj pa ekipa brže bolje prodaje. Kolko je ono dužna Optima?

Samo milijardu i sto miliona kuna piše u izvješćima [bye]

Kressho

Naravno, a ja kupovao po 32 kuna a trebao sam KSST po 4500 kako si rekao [bye]

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Neka samo prodaju kolega [smiley]

Uvijek kad se pokaze da ovi nemaju pojma o pojmu, onda jos pokusavaju skok cijene opravdat , pazi sad, sutrasnjim bankrotom.

Nema šanse da ZABA dopusti da joj uz HG Spot u istoj godini propadne još jedan bonitetan klijent. Nema straha za Optimu, takve dionice treba samo dokupljivati!



@Blueman

Ludi su ako ne naplaćuju preplatu 60 kn, prijeći će sigurno 90% ljudi.
Stvar je u tome da se svi CPS korisnici automatski prebacuju na preplatu kod Optime, ako ne žele onda trebaju poslati pismeno da žele i dalje plaćati HT-u.
Pošto su im troškovi isti, te imaju samo jedan račun ne vidim razloga zašto bi netko slao pisma Optimi da ih ne prebacuje.
Potpuno druga priča bi bila da treba potpisivati ugovor ali ovako je to puno, puno jednostavnije i efikasnije.

S druge strane ovo otvara neke nove mogućnosti…

jednu bitnu stvar si zaboravio…

treba to sve i PRODATI!!!

u regiji jug otpusteni su skoro svi stari zaposlenici u prodaji i dovedeni novi,pa su pola i tih novih otpustili jer jednostavno posla nema.zovu se prastari rss-ovi (potencijalni klijenti koju su vec kontaktirani) u nadi da je netko nezadovoljan cijenom ili uslugom postojeceg operatera (tcom,bnet,h1…) i da ce prijeci.govorim ovo jer sam dvije godine radio u optime,i mogu vam rec da su prema radnicima popriicno fer bili,tako i prema meni,ali prodaja je jednostavno stala,doslo je do zasicenja te se ljudi polako i vracaju ht- zbog nezadovoljstva uslugom (prvenstveno mislim na opti tv koji je unazadio prodaju uzasno).

nemam ja nista protiv optime,dabogda srusili tcom jednog dana (nakon sta ja prodam dionice,naravno) ali po osobnom iskustvu i po onome sto smo svi do sada vidili,najveci alternativni operater je debelo zasra svoju poziciju i ne virujem da ce se ikad izvuci.tcom je toliko jaci da je to nevjerojatno,marketing u fimi ne postoji jer nemaju novaca (ona baklja na temzi na hr2 je smijesna),tehnika (!!!) se prisilno bavi prodajom takodjer…ljudi moji koje je to organizacijsko rasulo,vi ne biste virovali.

zivili svi alternativci,i nadam se da nece bit kao sto ja mislim da ce bit.

(posjedujem dionice ht-a)


Nema šanse da ZABA dopusti da joj uz HG Spot u istoj godini propadne još jedan bonitetan klijent. Nema straha za Optimu, takve dionice treba samo dokupljivati!

Da kao da HG Spot imaju nešto zajedničko.
Krediti dospijevaju 2014g, kamate se plaćaju jedna od rijetkih urednih firmi.
Prihodi i ebitda rastu dvoznamenkastim stopama što znači da je Optima jedna od najperspektivnijih ulaganja u Hrvatskoj…

Znaci ovako, radio si u OPtimi i bili su fer prema tebi i imas dionice HT.a i pljujes po firmi koja je bila ok prema tebi…
cool…
To sto si radio u prodaji prije 2 godine kada je optitv tek poceo znaci isto kao i sto je prije 2 godine INA bila duyna 2 milijarde kuna za PDV a sada toliko u kvartalu napravi.

Naravno, radi toga je i OPtima dosla do problema i trenutno vrijedi kapital 15 mil eura odnosno 0,2X prodaje a ne 1,0 puta recimo.

Prodaja je stala ali polako raste, nedovoljno ali polako da + hakom + eu koji bi trebao sniziti trosak duga drzave (teoretski) i onda je to druga prica…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

jednu bitnu stvar si zaboravio…

treba to sve i PRODATI!!!

WLR se ne treba prodavati, kada HT 01.07 objavi standardnu ponudu pošalju se obavjesti CPS korisnicima da od sljedećeg mjeseca plaćaju preplatu Optimi i gotovo.
Iznajmljuju korisničku liniju po 42,5 kn prodaju po 60 kn.
Koliko imaju CPS, između 150-170 000 pa računaj. Ovo bitno mijenja stvari.

Što se još promijenilo u zadnjih godinu dana?
– pale su cijene llu, dtk,
– imaju mogućnost nuditi ADSL i IPTV putem bitstreama s dobrom maržom,
– sada mogu ponuditi 3D uslugu na jednom računu na području čitave Hrvatske
– Hakom počeo kontrolirati HT i Iskon i cijene koje nude

2009g Optima je bila pred propasti, sada je ovo totalno druga priča…

Uskoro će i ovo biti aktualno.

Predstojnik je Ureda za središnji javnu nabavu Dražen Ivanušec potvrdio Poslovnom dnevniku da Vlada do ljeta planira raspisati javni natječaj za fiksne telekomunikacijske usluge i tako uštedjeti 30 milijuna kuna po procjenama prmijerke Kosor.

Premijerka je Jadranka Kosor naime procijenila da će natječaj donijeti uštedu od 30 milijuna kuna u odnosu na postojeći ugovor kojima ima s Hrvatskim telekomom. U Metronetu upozoravaju da bi ta ušteda mogla biti i do deset puta veće, odnosno između 170 i 300 milijuna kuna.

Isti je natječaj, samo za mobilne usluge, raspisan prije dva mjeseca, a sada se prikupljaju podaci za izradu dokumentacije za nadmetanje za fiksne usluge. Iz Optime su najavili odazivanje na natječaj, budući da je cilj da Vlada snizi troškove telefoniranja.

Prema podacima HAKOM-a, HT od 2009. godine nema posebna ograničenja na cijene mobilnih komunikacija, međutim u fiksnim komunikacijama ima poseban tržišni status jer cijene ne smiju spuštati ispod one koju odobri regulator, piše Poslovni dnevnik. Priča se da postoji mogućnost da se taj status izmijeni i da je to razlog zašto Vlada čeka s natječajem, međutim Ivanušec komentira da je ta informacija netočna, a iz HT-a navode kako će se javiti na natječaj kada se isti raspiše. (SJ)

New Report

Close