OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

5,01% , da li ide objava sljedeci tjedan tko je iza ovoga?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Prema zakonu o TK obavezno je prijaviti stjecanje preko 5%, 10%, 15%…
OPTE izgleda ko zapeta puška, akumulacija je gotova, postoje svi preduvjeti za rast moglo bi ovo već od ponedjeljka eksplodirati!

Hmm…. g. Antiša, kako mogu primjetiti veći promet je u kiosku ispod mog ureda nego na ZSE s dionicama OPTE tijekom jednog trgovinskog dana. Kako može ista dionica eksplodirati odponedjeljka? Možda nešto znate što ja neznam? Ako stavim na prodaju sve svoje dionice OPTE cijena će drastično pasti. Kako mogu prodati svoje dionice a da ne budem na gubitku više od 30 %? Molim Vaš savijet.

g. Cinik,
– pokušajte se malo informirati, ne mogu vam sve servirati
– eksplozija može značiti i na dolje tj. -30%
– ipak Optima je firma s 500 mil kn gubitka iznad visine kapitala, i jednu miljardu dugova
– najgora na ZSE, nikad u svojoj povijesti nije kune zaradila
– mislim da ni na čitavom balkanu nema gore

Ipak ovaj grafić s desne strane izgleda kao uzlazni trokut, i za ovu fazu trgovanja su karakteristični mali prometi, tek nakon proboja može se očekivati akcija. A opet može ovo i dolje, s obzirom na bid nebi bilo čudno ni -30% u jednom danu!

Danas je regulator dao tumačenje jedne odluke od kojoj sam pisao prije koji mjesec.
Najam korisničke linije kreće od 01.07.:
– Optima će svim korisnicima CPS usluge poslati obavjest da će im ispostavljati jedan račun za preplatu i potrošene impulse, a ako to korisnik to ne želi treba pisanim putem obavjestiti operatera
– znači neće biti troškova potpisivanja novih ugovara već će se sve odraditi administrativno
– Optma iznajmljuje POTS po 42,5 kn i prodaje po 60 kn

Računica izgleda ovako:
170 000x60x12= 122,4 mil
170 000×17.5×12=35,7 mil
Ove brojke treba korigirati jedno 10-15%, i dobiti ćemo realne efekte!


Ako stavim na prodaju sve svoje dionice OPTE cijena će drastično pasti. Kako mogu prodati svoje dionice a da ne budem na gubitku više od 30 %? Molim Vaš savijet.

Vi pitate za savjet a ja počeo pametovati.
Udrite po bidu to je najsigurnije, tko zna možda već od sljedećeg ponedjeljka ide stečaj pa nećete moći ni po kunu prodati.


– eksplozija može značiti i na dolje tj. -30%

To bi bila implozija, a ne eksplozija.
Sta ces kad patim na semantiku…

nemora znaciti da ce se pretplata naplacivati po 60 kuna, moguce nesto nize.
ali to je ova tvoja korekcija s tim da nece svi preci ali ce brzo 50% ljudi preci na to zbog broja raucna da je jedan umjesto 2.
da, ovo je moguce i to je to, onda imamo EBITDA preko 100 mil kuna.
Treba pricekati Q3 i Q4 da se vidi efekt.
ali ako je to tocno bit ce bal

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


g. Cinik,
– pokušajte se malo informirati, ne mogu vam sve servirati
– eksplozija može značiti i na dolje tj. -30%
– ipak Optima je firma s 500 mil kn gubitka iznad visine kapitala, i jednu miljardu dugova
– najgora na ZSE, nikad u svojoj povijesti nije kune zaradila
– mislim da ni na čitavom balkanu nema gore

još antiša, još! [lol] ja ovo već mjesecima polako skupljam pa mi odgovara ovakvo pisanje, sav zarađeni trejd s ingr, dlkv, vlds, podr, ptkm stavljam ovdje na bid. malo pomalo mrvice se skupljaju [smiley]

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)

@Blueman
Ludi su ako ne naplaćuju preplatu 60 kn, prijeći će sigurno 90% ljudi.
Stvar je u tome da se svi CPS korisnici automatski prebacuju na preplatu kod Optime, ako ne žele onda trebaju poslati pismeno da žele i dalje plaćati HT-u.
Pošto su im troškovi isti, te imaju samo jedan račun ne vidim razloga zašto bi netko slao pisma Optimi da ih ne prebacuje.
Potpuno druga priča bi bila da treba potpisivati ugovor ali ovako je to puno, puno jednostavnije i efikasnije.

S druge strane ovo otvara neke nove mogućnosti…

Ovom regulatornom odlukom sam voice postaje lijepo isplativ.
Kroz par godina jedino na gubitku ce biti HT a dobitnici alternativci i korisnici.
Jer sto ce se dogoditi po meni.
Optima i ostali mogu sniziti pretplatu na 50-55 kuna s ciljem privlacenje novog CPS-a i time zaraditi na kolicini jako jako puno.
nadalje njih mogu prebaciti puno lakse na ULL svoj i ponuditi druge usluge.

Ovom odlukom i najmom ULL-a na 43 kune voice operateri sto Optima pretezito jest postaju veliki mamac za Vipnet i Tele2

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Pošto su im troškovi isti, te imaju samo jedan račun ne vidim razloga zašto bi netko slao pisma Optimi da ih ne prebacuje.
Potpuno druga priča bi bila da treba potpisivati ugovor ali ovako je to puno, puno jednostavnije i efikasnije.

jasno, birokracija je mrska svakome normalnome.

Optima i ostali mogu sniziti pretplatu na 50-55 kuna s ciljem privlacenje novog CPS-a i time zaraditi na kolicini jako jako puno.

sudeci na povecane mogucnosti telekomunikacije i ono sto se dogadja po svijetu, pretpostavljam da cijena preplate moze samo ic navise (uz dodatne mogucnosti, naravno

sve su ovo izvrsne vijesti.
ostaje tek nepoznanica tko je na 5,02 % ??!!!

Hrvatska agencija za poštu i elektroničke komunikacije (HAKOM) donijela je odluku koju će, kako se može čuti na telekomunikacijskom tržištu, pozdraviti najveći broj korisnika alternativnih telekom operatera.
Njome se, naime, korisnicima usluge predodabira operatera omogućuje raskidanje pretplatničkoga odnosa s Hrvatskim Telekomom (HT).

New Report

Close