OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas imamo priliku vidjeti školski primjer kako tržište nagrađuje uspješne firme a kažnjava loše:
– dionica USPJEŠNOG telekoma bilježi rast od nevjerovatnih 9,73% na malom prometu jer više nema prodavača na ovim cijenama
– dionica NEUSPJEŠNOG telekoma bilježi pad od -2,25% na velikom prometu jer postoji puno prodavača koji se žele riješiti loše dionice

P.S.
Dok je Zagrebačka burza koristila usluge Optima telekoma nikada nije bilo ovakvih prekida trgovanja, a sada su prekidi gotovo svaki tjedan.
Toliko o kvaliteti usluga…

Da, rast uspješnog telekoma je nepunih 10 % i zbog ogromnog prometa od nekolko tisuća kuna gotovo je došlo do privremene obustave trgovanja, a da do toga nebi došlo ulagači su se ustručavali od još veće kupnje. Nadajmo se da će sijedeći tjedan promet na OPTM preskočiti 10.000 kn.

Da, rast uspješnog telekoma je nepunih 10 % i zbog ogromnog prometa od nekolko tisuća kuna gotovo je došlo do privremene obustave trgovanja, a da do toga nebi došlo ulagači su se ustručavali od još veće kupnje. Nadajmo se da će sijedeći tjedan promet na OPTM preskočiti 10.000 kn.

G. Kozelj što vi želite reći?

Evo vam dva grafa pa da vidimo kako vi razmišljate:
– VDKT je 2007 g bio dobra dionica na 4000 kn jer je padao na velikim prometima. Pad na velikom prometu je dobar jer kupuju "veliki" a prodaju "drhtave ručice"
-ADPL 2009g nije trbalo kupovati na 3x kn jer nije bilo likvidnosti tj. prometa.
04.03. je narastao 4,69% na cca 9000 kn što je smiješno?

Dajte molim vas naučite malo što znače promet za kretanje cijena dionica pa nećete više pisati ovakve gluposti i gubiti novce!


Evo, ja sam cuo da idu na IPO jer nemogu dobiti kune kredita.
Sa THT se nemogu boriti.
Nemaju izgradjenu svoju infrastrukturu kao drugi alternativni.
Neznam, po meni su u istoj gabuli kao i H1 ili Vodatel (koji su vec kupljeni jer nisu mogli sami).
Neznam da li ima mjesta za THT, AMIS, Metronet i Optimu.
Konsolidacija je vec pocela (Metro+Voda, HT+Iskon).
Sama Optima nemoze, eto..

da, zvuci realno.


Da, rast uspješnog telekoma je nepunih 10 % i zbog ogromnog prometa od nekolko tisuća kuna gotovo je došlo do privremene obustave trgovanja, a da do toga nebi došlo ulagači su se ustručavali od još veće kupnje. Nadajmo se da će sijedeći tjedan promet na OPTM preskočiti 10.000 kn.

G. Kozelj što vi želite reći?

Evo vam dva grafa pa da vidimo kako vi razmišljate:
– VDKT je 2007 g bio dobra dionica na 4000 kn jer je padao na velikim prometima. Pad na velikom prometu je dobar jer kupuju "veliki" a prodaju "drhtave ručice"
-ADPL 2009g nije trbalo kupovati na 3x kn jer nije bilo likvidnosti tj. prometa.
04.03. je narastao 4,69% na cca 9000 kn što je smiješno?

Dajte molim vas naučite malo što znače promet za kretanje cijena dionica pa nećete više pisati ovakve gluposti i gubiti novce!
[/quote]

g. Antiša

– u u svom portfelju između ostalog imam mali postotak HT, ali i OPTE i istom razmjeru.

– u potpunosti se slažem s većim dijelom Vašeg razmišljanja i za HT i za OPTE. Dakle,i u mom je interesu da i jedan i drugi telekom posluju dobro, i zaista me raduju dobr poslovni rezultati OPTE u prvom kvartalu.

– kako pratim i Vaše komentare za HT smetaju mi Vaš i postovi gdje, namjerno ili nenamjerno blatite HT. To već nisu dobronamjerni komentari. Vi dobro znate da uspoređivati HT i OPTE trenutno, blago rečeno je nemoguće. Možda će za nekoliko godina OPTE toliko narasti, a HT pasti da će i to biti moguće. Ali za sada se svi mi koji imamo OPTE moramo naoružati strpljenjem i čekati neko vrijeme kako bi eventualno kapitalizirali naša ulaganja. Nikad se nezna što nosi vrijeme, možda to bude i u bliskoj budućnosti.

– kako pratim i Vaše komentare za HT smetaju mi Vaš i postovi gdje, namjerno ili nenamjerno blatite HT. To već nisu dobronamjerni komentari. Vi dobro znate da uspoređivati HT i OPTE trenutno, blago rečeno je nemoguće.

Mislim da se svaki put argumentirano trudim pokazati da je HT skupa dionica, a OPTE jeftina.
Uspoređivti može svaka dionica, jedino što je bitno hoće li se na njoj zaraditi ili izgubiti, za sada sam što se tiče jedne i druge firme bio u pravu.
Niti će HT padati, niti OPTE rasti zbog toga što ja nešto pišem pa ne vidim razlog zašto bi se netko nešto ljutio.

Ljudi previše ozbiljno shvaćaju piskaranje po ovome forumu, meni je ovo samo jedan način zabave i razbibrige.


– kako pratim i Vaše komentare za HT smetaju mi Vaš i postovi gdje, namjerno ili nenamjerno blatite HT. To već nisu dobronamjerni komentari. Vi dobro znate da uspoređivati HT i OPTE trenutno, blago rečeno je nemoguće.

Mislim da se svaki put argumentirano trudim pokazati da je HT skupa dionica, a OPTE jeftina.
Uspoređivti može svaka dionica, jedino što je bitno hoće li se na njoj zaraditi ili izgubiti, za sada sam što se tiče jedne i druge firme bio u pravu.
Niti će HT padati, niti OPTE rasti zbog toga što ja nešto pišem pa ne vidim razlog zašto bi se netko nešto ljutio.

Ljudi previše ozbiljno shvaćaju piskaranje po ovome forumu, meni je ovo samo jedan način zabave i razbibrige.
[/quote]

Cijena na dan 30.04.2010.
– OPTE 40,07
– HT 273,70

Cijena na dan 30.04.2011.
– OPTE 37,71 – 6 %
– HT 277,99 + 1,57 %

(Prikazane cijene su dnevni prosijek.)
Napomena : HT je izglasao div. 22,78 kn

Gospon Antiša,

možete li mi argumentirano, onako kako Vi znate objasniti razloge zašto je i u čemu OPTE trenutno bolja tvrtka od HT. Kako planiram nakon isplate dividende prodati HT želio bih Vaš savijet isplati li se ta sredstva uložiti u OPTE.

super da je netko vadio moj post od prije 2 godine, vidim ima se viska vremena.
i sad stojim iza toga da cijena ipo od 265 je bezveze i da tu mirovinci nisu smjeli sudjelovati.
ovo za upravu sam fulao, rade transparentno, za razliku od 90% burze.
kako hocete i dalje je ovo ogroman rizik kao sto kazem bez 25,000-30,000 novih adsl korisnika kroz 3 godine ovo ne vrijedi nista
ja mislim da mogu to dostici..

inace koje veze ima pokrivanje akumuliranog gubitka sa dobiti?
apsolutno nikakve.., ali to je malo veca skolica

inace ht je dobra firma, ja ga ne blatim, grjese na neki drugi nacin ali su sposobni..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Nemoj tako Antiša ipak je nešto palo – Troškovi kamata cca 20% [smiley]

Je, kad je ZABA potraživanja za kamate prebacila iz kratkoročnih u dogoročne obveze. Šta ih briga kad ih i tako nikada neće naplatiti.


Dobit ne prije 2013. (kamata 70+amort50) je 120 mil kuna operativne dobiti a to je malo manje od duplo na sadasnje pokazatelje.

A koje bi se godine, po tvojoj procjeni, iz ostvarene dobiti mogao pokriti gubitak iznad visine temeljnog kapitala?

[/quote]
kamata je ista bez obzira gdje se nalazila, samo su smanjene sada ali to se vidi u revidiranom,
treba nesto i procitati

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Gospon Antiša,

možete li mi argumentirano, onako kako Vi znate objasniti razloge zašto je i u čemu OPTE trenutno bolja tvrtka od HT. Kako planiram nakon isplate dividende prodati HT želio bih Vaš savijet isplati li se ta sredstva uložiti u OPTE.

Nije Optima bolja firma od HT-a, niti će ikada biti, ali to vam je sve uračunato u cijeni.
Optima se sada percipira kao firma pred stečajem, a HT je jednostavno precijenjen u odnosu na telekom firme u svijetu.
Ionako tko je sada bolji nema veze, bitno je tko će kako poslovati u budućnosti.

Optima povećava operativnu profitabilnost i raste ugotovo svim segmentima, regulatorne odluke koje su donesene ove i prošle godine bitno uvjećavaju tržišnu vrijednost jer pružaju mogućnosti koje im do sada nisu bile dostupne.
HT je na vrhuncu poslovanja, pokazatelji su u padu i za očekivati je da će se to nastaviti. Jednostavno konkurencija stiska s svih strana ili će morati spuštati cijene ili će gubiti korisnike, za bilancu nije dobro ni jedno ni drugo.

Prelazak iz HT u OPTE vam je kao da se s partije šaha idete baviti extremnim sportovima. Trebate se dobro pripremiti, ovdje vam je +/- 10% kao dobar dan. Ja sam dva mjeseca ovo proučavao i počeo sam ulaziti tek kada sam 100% bio siguran da je stečaj nemoguć. I onda u mjesec dana je dionica ljosnula 30%. U prosincu sve dionice rastu a Optima pada.
Ako se odlučite kupovati Optimu morate biti svjesni da postajete dugoročni, ovdje nema jednostavnog izlaska.
Vaša lova, vaša odluka….


Nije Optima bolja firma od HT-a, niti će ikada biti, ali to vam je sve uračunato u cijeni.
Optima se sada percipira kao firma pred stečajem,

obzirom na poslovanje, stečaj je realno očekivanje, a od srca vam želim kolega antiša da vam OPTE završi u stečaju i da izgubite sve novce koje ste u nju uložili! [thumbsup]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


Gospon Antiša,

možete li mi argumentirano, onako kako Vi znate objasniti razloge zašto je i u čemu OPTE trenutno bolja tvrtka od HT. Kako planiram nakon isplate dividende prodati HT želio bih Vaš savijet isplati li se ta sredstva uložiti u OPTE.

Nije Optima bolja firma od HT-a, niti će ikada biti, ali to vam je sve uračunato u cijeni.
Optima se sada percipira kao firma pred stečajem, a HT je jednostavno precijenjen u odnosu na telekom firme u svijetu.
Ionako tko je sada bolji nema veze, bitno je tko će kako poslovati u budućnosti.

Optima povećava operativnu profitabilnost i raste ugotovo svim segmentima, regulatorne odluke koje su donesene ove i prošle godine bitno uvjećavaju tržišnu vrijednost jer pružaju mogućnosti koje im do sada nisu bile dostupne.
HT je na vrhuncu poslovanja, pokazatelji su u padu i za očekivati je da će se to nastaviti. Jednostavno konkurencija stiska s svih strana ili će morati spuštati cijene ili će gubiti korisnike, za bilancu nije dobro ni jedno ni drugo.

Prelazak iz HT u OPTE vam je kao da se s partije šaha idete baviti extremnim sportovima. Trebate se dobro pripremiti, ovdje vam je +/- 10% kao dobar dan. Ja sam dva mjeseca ovo proučavao i počeo sam ulaziti tek kada sam 100% bio siguran da je stečaj nemoguć. I onda u mjesec dana je dionica ljosnula 30%. U prosincu sve dionice rastu a Optima pada.
Ako se odlučite kupovati Optimu morate biti svjesni da postajete dugoročni, ovdje nema jednostavnog izlaska.
Vaša lova, vaša odluka….
[/quote]

Optima je ostvarila u prvi kvartal 14 mil. gubitka. Pojela si je sav kapital. Ne vidim gdje tu ima rast. Gore od toga naprosto ne može biti.



Nije Optima bolja firma od HT-a, niti će ikada biti, ali to vam je sve uračunato u cijeni.
Optima se sada percipira kao firma pred stečajem,

obzirom na poslovanje, stečaj je realno očekivanje, a od srca vam želim kolega antiša da vam OPTE završi u stečaju i da izgubite sve novce koje ste u nju uložili! [thumbsup]
[/quote]
Kolega,

pošto pišete na ovaj način, očito niste Optimin korisnik. Probajte i izračunajte sami sebi. Tu mislim i na kvalitetu veza koja je neupitna i nikad se nije dogodio npr. slučaj od petka s HT-om.

p.s. imam dionice HT-a

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp

New Report

Close