OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja ću razmisliti ‘oću li vam prodati po 50 kn. [lol]

Pjejboj molin te nemoj se ljutit, ali posta si dosadan i nemoj više pisat o Optimi. Svi mi znamo da ti Otmima nije draga a ti je konstatno blatiš.

Ne da mi se tražiti moj post vezano uz HT na ovoj temi ali danas se potvrdilo isto. [lol]

ovo izvješće uopće ne daje optimizam. u cijeloj godini imaju 12.500 novih korisnikana LLU, a optitv ima manje od 10.000 korisnika.
općenito, vidljivo je da HT skoro pa da ne gubi korisnike, broj LLu se povećao samo za 16.000 (svi alternativci)


Pjejboj molin te nemoj se ljutit, ali posta si dosadan i nemoj više pisat o Optimi. Svi mi znamo da ti Otmima nije draga a ti je konstatno blatiš.

Zasto bih se ljutio, ti mi zvucis jos dosadnije pa nikome nista… Frende, ovo ti je forum, tako da proseci s tim spikama … Pisat cu sta mi se pise, nikoga ja i nista ne blatim vec upozoravam da nije sve tako bajno kao sto mediji prezentiraju. Postoji i druga strana medalje i ona je vidljiva u bilanci.
Preneseni gubici – 500 miliona kuna
Dugovanja – Milijarda kuna

Sveukupno – 1 500 000 000 kuna MINUSA

Ispunjavam svoju gradjansku duznost, to je sve a ti vidi …

Ako preživi krizu može lijepo rasti ali uvijek postoji ali …

Tržište će pokazati svoje, bude li dovoljno naivnih da nasjednu na ove tekstove koji prenose samo gubitke, rast će. Ne bude li padat će i dalje,
Moje pisanje s time nema neke veze

[wink]

Al ajde, spiči mi 1 % sad, i nastavi s optimizmom na OPTE [bye]

Ja odo popit nesto pa sutra mozda navratim nakon sto se istovarim nekome na 36 pred zatvaranje [cool]

Kressho



Gori od ovog je jedino IPK Osijek……

Horor

Ivano7 jesi ti još uvijek držiš onih 1000 kom HT-a što ti je AZ prodao na 310 kn.
Ne paničari što je dionica malo pala, sljedeće će godine zato biti dividenda 50 kn!
[/quote]

hahahah … A na OPTIMI -60 kuna … dionicari ce jos morati uplacivati dividendu vjerovnicima svake godine hahahaha

Kressho


Ja ću razmisliti ‘oću li vam prodati po 50 kn. [lol]

Baš mi je žao likova koji su mi danas prodavali na 30 kn, al hebat ga, to je burza, da neko zaradi, drugi treba da gubi.. 50 kn ja sasvim solidna cijena, tamo cu poceti sa stavljanjem naloga…. [cool]


ovo izvješće uopće ne daje optimizam. u cijeloj godini imaju 12.500 novih korisnikana LLU, a optitv ima manje od 10.000 korisnika.
općenito, vidljivo je da HT skoro pa da ne gubi korisnike, broj LLu se povećao samo za 16.000 (svi alternativci)

S obzirom na 28 mil capexa ovo je dobro, Q4 nije ni mogao biti bolji!
Ubuduće će se iz poslovanja generirati više novaca za ulaganja, što će se vidjeti i u izvješćima!
Malo veća dostupnost i marketing i biti će korisnika koliko hoćeš!

HT je u zadnjm kvartalu nudio 6 mj. besplatnog adsl-a i tv-a, to više ne smije baš me zanima kako stoje u 1q s korisnicima.



Ja ću razmisliti ‘oću li vam prodati po 50 kn. [lol]

Baš mi je žao likova koji su mi danas prodavali na 30 kn, al hebat ga, to je burza, da neko zaradi, drugi treba da gubi.. 50 kn ja sasvim solidna cijena, tamo cu poceti sa stavljanjem naloga…. [cool]
[/quote]

Bolje počni s 31 – tko je jamio jamio je sada … Pa vidjelo se iz aviona da ce biti samo jedan tobogan, nema viiše tolko naivaca, moš im jednom uvaliti naručeni članak, al dvaput već teže

Kressho

Haha, opet sam nekoga isprovocirao ovdje da "fingira" jaku kupnju .. Skupa igra ovaj OPTE .. I jos od mene kupujete te skupe po 32,5 i preko, a jucer ste mi trčali prodati po 30 …

Pa daj se odlucite vise ljudi, jel valja , ne valja, sta cemo s tim papirima, ovako da se iz ruke u ruku dobacujemo nema smisla vise …

Po prometu je ocito da je ova cijena i vise nego "razumna"… Ja opet vani , cujemo se na 30 mozda jos koji put [wink]

Eto, ovako se postavljaju blokade na 30 bez prebite lipe [lol] [lol]

Kressho

Plejboju, tragično si smiješan. Optima će biti preuzeta/kupljena/mergeana s nekim gotovo sigurno. Ma što mi pisali o tome. Firme s cash flowom ne idu u stečaj…


Plejboju, tragično si smiješan. Optima će biti preuzeta/kupljena/mergeana s nekim gotovo sigurno. Ma što mi pisali o tome. Firme s cash flowom ne idu u stečaj…

Tko priča o stečaju … Malo si me krivo shvatio … Stečaj uopće nije loša stvar za Optimu, vidiš – pokretanje stečaja od strane vjerovnika, jer ipak je riječ o još uvijek pozamašnom kratkoročnom dugovanju, učinit će njezin "joint venture" ležernijim za budućeg "partnera".

U prijevodu – Optima ne mora završiti nužno u stečaju, neovisno o toj milijardi dugova, jer je dobar dio , veći dio ipak dugoročno dugovanje nakon nedavnog reprogramiranja.

Ali činjenica je da preuzimanja kompanija kojima je BOOK U MINUSU – Ide po 1 kunu, oduvijek. Nije to samo ovdje tako, cijeli svijet tako radi. Pa zar ti misliš da će netko za D.D. koji ima više nego upola manje imovine od dugova, slabu transparentnost – likvidnost vidljivo iz odgođenih plaćanja u bilanci, i 500 MILIONA GUBITAKA !! na sve to – još plaćati nešto u novcima ? ?

Nema šanse. 1 kuna preuzimanje i to ti je to. Zadržavanje svih radnika, ili barem većine i slična pitanja biti će mnogo važnija od malih dioničara što je razumljivo s obzirom da oni ionako već odavno nisu važni u ovoj priči, jer da jesu ne bi se dogodio IPO na svi znamo kojoj cijeni ako se znalo za model poslovanja "GUBICI-ZADUŽIVANJE-GUBICI"…

Konačno, kada dodje do preuzimanja za 1 kunu, ako dodje do toga, OPTE nakon toga može opet rasti na burzi, polako i prirodno. Ali prije toga će sasvim sigurno još padati, i ovo nije samo moje viđenje, već vam prenosim stručne analize nekolicine najvećih majostra zagrebačke burze, koje možete pronaći i medju forumašima.
Zašto nitko od njih ne kupuje OPTE-R-A ?

Vrlo jednostavno – zato što investiraju u sigurne dionice, s mogucim višestrukim povratom kroz duži vremenski rok. A OPTE TO NIJE, pomiri se s tim..

Da je, ja bi odmah poskidao sve do 40 sada. I na 30 je riskantna kupnja, jer se u padu u pravilu ne kupuje osim ako ne želiš izgubiti novce zahvaljujućći nečijoj navlakuši. A ovdje čak ni navlakči ne znaju šta rade, rekao bi da gube više nego što ušićare ovim dobacivanjem lijevo desno

Kressho

New Report

Close