OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

osim ako operativna dobit naraste na 100 mil kuna.
da, istina je sto govoris.
trenutnim poslovanjem ne vrijedi nista , to svi znaju.
iako iskreno ovi rezultati su 80% bolji od ostalih na burzi.
odnosno postoji uzasno puno firmi koje nemaju nikakvu operativnu dobit niti ce je imati u narednih 2-3 godine a to su one koje su perd stecajem.

BAnkama je ovo puno sigurnija investicija odnosno korisnik kredita od brdo gradjevinara koji nemogu nikakvu kamatu platiti, jos traze kredita a u hipoteci imaju brdo zemljista koja vrijede da ali tko zna kad..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Gori od ovog je jedino IPK Osijek……

Horor

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Ma da. Junk. Prodajte još dok stignete. [wink]


Gori od ovog je jedino IPK Osijek……

Horor

Ivano7 jesi ti još uvijek držiš onih 1000 kom HT-a što ti je AZ prodao na 310 kn.
Ne paničari što je dionica malo pala, sljedeće će godine zato biti dividenda 50 kn!


Ne vidim ovdje kruha prije nego što naprave nekakav debt-to-equity ili na neki drugi način riješe dug. Ovako im je dug jednostavno prevelik i eventualna operativna dobit može samo otplatiti dio kamate što opet znači da ukupni dug raste.

A likvidnost da ne spominjemo – pa s čime oni posluju … Kao da je rijec o pizzeriji malo vecoj a ne Tele operateru …
Zamisli koja je to likvidnost na onakav dug.
Momci, nakon Q 4 vam slijedi nažalost i Q5 ..

Al vidim ovdje se opet navlači po starom Baltazar receptu – plasiraj stare vijesti, zakamufliraj kao nove i idemo gore… Ljudi ja vam necu vise nista pisati, jer zaista želim vidjeti da li je ova zemlja toliko bogata budalama da ce vama ova hiper prozirna igra dvaput proci na istu shemu …

Eto, dotakla je razinu koju sam predvidio u samo tri dana , sa 43 kn na 30kn, temelja za daljnji pad je bezbroj, za rast – NE POSTOJE, pa ako ju sada opet navucete i pritom jos i upecate kojeg naivcinu – SVAKA VAM ČAST, NAJISKRENIJE!

Tko pu–i ove price o oprostu nekih beznacajnih kamata, povecanju broja prikljucaka za par stotina, tisuca, i sl, pokraj MILIJARDE STO MILIONA KUNA PA I VISE – MINUSA ni ne zasluzuje bolje nego da kupi ovaj papir i čuva ga u ormaru za uspomenu u danima koji dolaze.

Danima kada će OPTE-R-A biti 120 kn na burzi.

Hoće, da , pa mora biti – oprostili su kamate, dug je smanjen za 0,0001 % , OPTIMA JE SPASENA!

A inace, za manje upucene – NAVLACENJE CIJENE NAVISE PRED KRAJA DANA NIJE GARANCIJA DA SE TRZISTE ZAGRISTI. MOJ SAVJET VAM JE – pustite ju malo, neka stoji … dok ljudi zaborave kako su ispusili ovih dana trgujuci njome… Pa onda ju lijepo postupno dizite, glumite VIRO na njoj, ili BELJE…
Ubacite malo i "fondovskog interesa", plasirajte jos koju dobru vijest putem medija koji se daju podmititi (svi u Hrvatskoj skoro osim starog dobrog Vecernjaka rekao bi…) .. i tako, angažirajte se – pa da vidite kako može OPTE i na 5x a ne 4x..

Ajde, samo hrabro , a meni na ovo obavezno jedinicu okačite da što manje ljudi pročita.
Znam pouzdano da novajlije kupuju po 100-tkama… Evo sad cu svakome po jednu dati 😉

Kressho


neloše neloše. Najradije bih rekao da ZABA firmu ušminkava za preuzimanje. Al onda bih sigurno bio proglašen drukerom, tako da to neću reći. [kiss]

ma kakvi, pa tko bi tebe proglasio drukerom, sačuvaj Bože .. Sasvim je očito da ZABA ušminkava OPTIMU za preuzimanje , i to na 120 kuna po dionici, Jeste li čuli novajlije – sutra ju još možete kupiti po 30 a biće 300 poslije preuzimanja !!

Fantasticna kupnja, najbolja na ZSE!!

Jedina zamjerka – Zimzelen i Smart ju zaobišli u širokom luku. Al šta ćeš, i najbolji se nekad zajebu.
Ovo je zlato!
Ovo je ZLATO NAŠE MLADOSTI !

I zato – od sutra svi po OPTIMU … joj, da bar ostane koja [lol] [pray] [lol]

Kressho


Ma da. Junk. Prodajte još dok stignete. [wink]

Strategos iskreno kaj nije!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/optima-telekom-povecao-operativnu-dobit-za-140-posto,105246.html



Ma da. Junk. Prodajte još dok stignete. [wink]

Strategos iskreno kaj nije!
[/quote]

Pa je, ja pišem za ozbiljno. Teži junk, koja dionica može u tj dana narasti 30 % pa opet pasti toliko na temelju jednog demantiranog članka…

Sad vam kreće novi krug navlakuše pa slobodno se upecajte… OPTE ide jos jednom s 30 na 40, ovaj put ce biti malo teze al ima izgleda jos napaljenih igrača !

Čak vam i ZSE drži ledja – OPTE JE DANAS PALA U PROSJECNOJ CIJENI ZA JOS 2 KUNE I VISE, A ZSE VAS UVJERAVA DA JE NARASLA 6 % HAHAHAHaa

SAMO POGLEDAJTE PROSJEK 11.2. i PROSJEK 14.1. I SHVATITI CETE STO SE OVDJE DESAVA …

SUTRA TKO ZADNJI MAGARAC

I molim hvala za danas – jer kupujete preko reda a ja vam još rušim cijenu… Neko će valjda platiti piće ovdje

[lol] [lol] [lol]

Kressho

Vidim da ima luda koji pišu epove jer imaju previše vremena….

Moje mišljenje je skoro ko Bluemanovo. Ovo je najrizičnija investicija na tržištu, ali potencijalno s najvećim povratom. A ove fluktuacije u cijeni na temelju fiktivnog spajanja s TELE2 neću ni komentirati, jer imam pametnijeg posla, …poput preslagivanja čarapa ili sl.


http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/telekomunikacije/optima-telekom-povecao-operativnu-dobit-za-140-posto,105246.html

Zasto ne citiras pravo izvjesce nego prenosis ljudima manipulativni članak ?

ZA SVE KOJI NE ZNAJU RAZLIKU IZMEDJU OPERATIVNE I STVARNE DOBITI –

http://zse.hr/userdocsimages/financ/OPTE-fin2010-1Y-NotREV-N-HR.pdf

STRANA 8 VAM POKAZUJE DETALJ KOJI DANASNJE OBJAVE U MEDIJIMA "SLUCAJNO" IZOSTAVLJAJU –

OPET JE OSTVAREN GUBITAK, OVE GODINE U IZNOSU OD 69 000 000 KUNA !!, ILI TI PREKO 50 kn po dionici …

NAJNEGATIVNIJI BOOK NA ZSE. I VALIDUS IMA BOLJE SANSE OD OPTIME JER IMA MNOGO MANJE DUGOVANJA SPRAM IMOVINE.

ZAR SE NE PITATE ZASTO NASLOV U MEDIJIMA NIJE

"Optima nastavlja sa gubitnckim poslovanjem – novih 62 miliona gubitaka na postojecih 500 miliona prenesenih"

Nego:

140 miliona kuna operativne dobiti a nigdje spomena o gubicima!

Kressho

Mislin da je gubitak u 4Q 2010 samo 1.5 miljuna kn što je jako dobro, mogla bi uskoro OTPE i poneki kvartal završit pozitivno ali ono šta me posebno brine je pad prihoda od 6%. To nikako nije dobro.

New Report

Close