OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovdje je definitivno odagnana bojazan od stečaja i to je najbitinije. Put prema 40 kn je otvoren.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich


@ Faust55

Ovo s Tele2 je glupost ali postoje potpuno drugi i puno bolji razlozi zbog kojih dionica raste.
Ako budeš dobar možda ti i kažem! [wink]


gdje ima dima ima i vatre [rolleyes]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Nije da se žalim, ali…koji k. se ovdje događa?

Ljudi kupuju, kaj bi se dogadjalo.

Izgleda da se i dezurni jedinicar probudil

Nije bolest sve što boli



@ Faust55

Ovo s Tele2 je glupost ali postoje potpuno drugi i puno bolji razlozi zbog kojih dionica raste.
Ako budeš dobar možda ti i kažem! [wink]


gdje ima dima ima i vatre [rolleyes]
[/quote]

I bice vatre, kad izgubis , bez brige. Po prometu se vidi da mnogima, odnosno vecini ova cijena odgovara jer tko bi inace tolike dionice prodavao sada odjednom , na pragu novog uzleta … ?

Uvijek se morate zapitati tko prodaje , kao i tko stoji iza vijesti , posebno ako vijest demantira sama kompanija

Kressho


Nije da se žalim, ali…koji k. se ovdje događa?

Oh samo ništa od stečaja [cool] vraća se nazad iznad 40..

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ti koji sada kupuju, ovako na "bubanje" Jutarnjeg, su isti oni koji ce za koji dan prodavati, pa mozemo sacekati ovdje cetvrtak, petak … Cim se ohladi vijest dionica pada, to vam je tako u nasoj plitkoj zagrebackoj bari gospodo draga :))

Kressho


Svatko nek si sam izracuna koliko bi optima mogla vrijedit.

Nema ti smisla raditi omjere s HT-om jer Optima HT-u plaća korištenje infrastrukture pa neće nikada imati HT-ove pokazatelje profitabilnosti, ali opet može lijepo raditi naravno tek za koju godinu.

Sada udio reguliranih obveza u prihodu optime iznosi 58% dok bi najnovijim odlukama Hakoma to ove godine trebalo pasti na 40% uz još neke odluke koje bi trebale biti donesene ovo će bit dobro.
Mislim da u tom grmu leži zec!


…koji k. se ovdje događa?

Pa kad netko kupuje, kupi i ti. [smiley]


Ti koji sada kupuju, ovako na "bubanje" Jutarnjeg, su isti oni koji ce za koji dan prodavati, pa mozemo sacekati ovdje cetvrtak, petak … Cim se ohladi vijest dionica pada, to vam je tako u nasoj plitkoj zagrebackoj bari gospodo draga :))

Prije par dana sam na KSST pročitao jednu pametnu:
"nema ništa gore od ljubomorne žene i zavidnog muškarca" [wink]




@ Faust55

Ovo s Tele2 je glupost ali postoje potpuno drugi i puno bolji razlozi zbog kojih dionica raste.
Ako budeš dobar možda ti i kažem! [wink]


gdje ima dima ima i vatre [rolleyes]
[/quote]

I bice vatre, kad izgubis , bez brige. Po prometu se vidi da mnogima, odnosno vecini ova cijena odgovara jer tko bi inace tolike dionice prodavao sada odjednom , na pragu novog uzleta … ?

Uvijek se morate zapitati tko prodaje , kao i tko stoji iza vijesti , posebno ako vijest demantira sama kompanija

[/quote]
Ajde altruistu brini se ti za sebe. Kako misliš da ću izgubiti ono što je kupljeno ispod 30 kn reci mi molim te.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Svatko nek si sam izracuna koliko bi optima mogla vrijedit.

Nema ti smisla raditi omjere s HT-om jer Optima HT-u plaća korištenje infrastrukture pa neće nikada imati HT-ove pokazatelje profitabilnosti, ali opet može lijepo raditi naravno tek za koju godinu.

Sada udio reguliranih obveza u prihodu optime iznosi 58% dok bi najnovijim odlukama Hakoma to ove godine trebalo pasti na 40% uz još neke odluke koje bi trebale biti donesene ovo će bit dobro.
Mislim da u tom grmu leži zec!
[/quote]

Znam ja to kolega.
Ljudi se pitaju zasto su mirovinci na ipo-u ulupali tolke pare po dionici. Cinjenica je da optima ima izdanih samo 29 puta manje dionica od ht-a. Kad bi dostigli ht po usluzi i svim pokzateljima onda bi samo po tome dionica opte vrijedila oko 9000 kn ako je trenutna vrijednost ht fer vrijednost. To je ipak malo previse ali i ovih 30-ak kn za optimu je ipak puno premalo. Ako se na burzi kupuje buducnost, mislim da ovdje ima buducnosti za par godina i ovo je vrijeme pravo vrijeme za kupovanje optime.
Rizici postoje ali i dobit moze biti ogromna. Obzirom da je moja optima kupljena dividendom HT-a od prosle godine mislim da nikak nemogu promasit. A kupit cu je i ove godine pogotovo ako omjer bude oko 1:1

Nije bolest sve što boli

New Report

Close