OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je malo totalno OT ali u kuloarskim pričama čuo sam da tele 2 planira ostvarit prvu dobit nakon 11 godina poslovanja znači negdje tamo 2015-2016 godine. Tele 2 se zadužuje kod svojih vlasnika pa valjda šveđani znaju što rade kad posuđuju 2 500 000 000 kn hrvatskoj podružnici.
U revizorskom izvještaju naletio sam na ovu tablicu pa ima li ko da pomogne i da razjasni kako se koriste preneseni gubitci kad naiđu dobre godine unaprijed hvala.

U revizorskom izvještaju naletio sam na ovu tablicu pa ima li ko da pomogne i da razjasni kako se koriste preneseni gubitci kad naiđu dobre godine unaprijed hvala.

Dobit – preneseni gubitak = osnovica za porez
Gubitak se može prenositi najviše 5 godina, a može ga u tome razdoblju koristiti i firma koja preuzme gubitaša!

hmm
jednostavno ne kuzim ljude koji ovdje drukaju dionicu i zele da OPTE propadne neznam koju korist bilo tko ima od toga sigh.

pa neka sve kompanije uspiju i mali dionicari zadovoljni i vecinski vlasnici zadovoljni

kaj ste vi svi nafiksani ili nafiksani?

kolko se ja razmem v biznis mislim da niko neide v kredit i v niti jedan biznis da bankrotira neg da posluje profitabilno i zarađuje novac i zapošljava ljude

svi koji koriste manipulacijske trikove da izvuku korist za sebe, a drugome nastete prije ili kasnije plate ceh (tako bilo i bit ce, mora biti neka ravnoteza) nebres nekom nastetit i otici cistih ruku to jednostavno nepostoji.

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

Svaka cast Drazen dobro si to rekao .
Karma svih prati 😉

My name is Earl .

meister, 07.02.2011. u 09:57
9. prosinac 2010.| Bernard Ivezić
Matija Martić priprema dokapitalizaciju Optima telekoma

Optima telekom, najveći alternativni fiksni operater u Hrvatskoj, priprema dokapitalizaciju. Predsjednik Uprave i najveći dioničar Optime Matija Martić na proslavi pet godina poslovanja izjavio je da će priprema tog posla biti njegov glavni zadatak u prvom tromjesečju iduće godine.

vs

meister, 07.02.2011. u 09:57
Uprava društva ističe da do danas nije zaprimila nikakvu informaciju o postojanju interesa od strane Tele 2 ili bilo kojeg drugog operatora, za transakcijom koja bi rezultirala promjenom odnosa snaga na tržištu elektroničkih komunikacija

pa mi se namecu zakljucci da je g martic proveo previse dana na skijanju pa nije radio ono sto je najavio 9-12 ILI da nitko ne sljivi opte [sealed]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.

@ Antisa

Da li mi mozes napisat udjele u trzistu HT vs Optima?

Hvala

Nije bolest sve što boli

Čestitke Antiši i ostatku momčadi na novim dobrim vjetrovima koji pušu na ovoj dionici.

klodovik

ajde ne baljezgajte, nikakvih novih vjetrova ovdje nema, obična novinarska izmišljotina koja je demantirana! a to koriste da se iskrcaju naivcima koji još nisu skužili da je ovo obična navlakuša!

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


@ Antisa

Da li mi mozes napisat udjele u trzistu HT vs Optima?

Hvala

HT ima 1 430 000 korisnika fiksne linije i 600 000 ADSL korisnika
Optima ima 280 000 korisnika fiksne (105 000 na vlastitoj infrastrukturi) i 60 000 ADSL korisnika

Udjel u fiksnoj je čini mi se 70% HT a 17% Optima po broju korisnika s tim da to nije najrelevantniji pokazatelj, a ukupan broj ADSL priključaka u Hrvatskoj je 766 715 za Q3 2010 .

@ Faust55

Ovo s Tele2 je glupost ali postoje potpuno drugi i puno bolji razlozi zbog kojih dionica raste.
Ako budeš dobar možda ti i kažem! [wink]

Svatko nek si sam izracuna koliko bi optima mogla vrijedit.

fiksna linija
ht 1 430 000
optima 280 000
omjer 1:5

adsl
ht 600 000
optima 6000
omjer 1:10

broj dionica
ht 81.888.535
optima 2.820.070
omjer 1:29

trzisna cijena dionice
omjer oko 1:10

mobilna telefonija
nema omjera jer optima nema uslugu

ovo s tele2 je patka, ali kakvi bi bili omjere da netko od mobilnih napravi sinergiju s optimom.

Nije bolest sve što boli

@ meister

tko zna kakav će dokap biti i kada. možda zaba uđe u vlasničku strukturu (d -> e swap), pa će to biti (fiktivni) dokap… a tu martić nije potreban da smeta. 🙂

New Report

Close