OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kako god.
jedina istina je da se trziste konsolidira i da nitko nece ostati sam.
Krediti su prolongirani, kamata isplacena, dobavvljaci namireni, nema opasnosti od stecaja.
I da Hakom pocinje raditi svoj posao.
Tko hoce neka kupi, tko ne vjeruje u neku pricu neka ne kupi.
ja vjerujem da liberalizacija mora ici dalje bilo sami bilo sa Tele 2 (sto je isto liberalizacija).

Do jucer smo bili u stecaju, sada bi se svi spajali.
Do jucer smo imali negativnu operativnu dobit, sada tucemo 50 mil kuna (jos uvijek malo; za kamatu tek).
Ali ide to polako.

ne zelim drukati, kaako hocete, kupujte sto zelite…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


kako god.
jedina istina je da se trziste konsolidira i da nitko nece ostati sam.
Krediti su prolongirani, kamata isplacena, dobavvljaci namireni, nema opasnosti od stecaja.
I da Hakom pocinje raditi svoj posao.
Tko hoce neka kupi, tko ne vjeruje u neku pricu neka ne kupi.
ja vjerujem da liberalizacija mora ici dalje bilo sami bilo sa Tele 2 (sto je isto liberalizacija).

Do jucer smo bili u stecaju, sada bi se svi spajali.
Do jucer smo imali negativnu operativnu dobit, sada tucemo 50 mil kuna (jos uvijek malo; za kamatu tek).
Ali ide to polako.

ne zelim drukati, kaako hocete, kupujte sto zelite…

[rolleyes]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Totalni zaheb sa ovom objavom o spajanju. Netko izletio dok je Dinkec i sindikat na vikendu pa burza ne radi. Nemreš nešto napucati na 45 kn, a burza neradi. Netko je zahebo u ovoj priči. [lol] [lol]

Kratkoročne obveze 777 Mil.
Dugoročne obveze 235 Mil.

Ukupno Milijarda kuna

Gubitak iznad kapitala 430 Mil.

Pa nema tog članka koji te može natjerati da kupiš dio ovako nečega.


zanimljive su ove glasine, ali nasreću neistinite. za optimu je bolje da se spoji sa nekom pametnom firmom, a ne s tele2. S druge strane, nešto se vjerojatno događa jer se maknuo nalog na asku na obveznici na 55 koji je dugo bio gore s 0,5 – par milja nominale.


Istina, kolega – glede Tele 2.

U prilogu dokaz!

atgr-tuho-adpl-jdgt-thnk-koei-rivp


Kratkoročne obveze 777 Mil.
Dugoročne obveze 235 Mil.

Ukupno Milijarda kuna

Gubitak iznad kapitala 430 Mil.

Pa nema tog članka koji te može natjerati da kupiš dio ovako nečega.

Ovo se znalo (da će u budućnosti biti ovako ili slično) i kada je "naša" lova iz mirovinskih fondova ulazila po 265. Samo sam to htio reći, a nek svatko to tumači kako hoće!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Kratkoročne obveze 777 Mil.
Dugoročne obveze 235 Mil.

Ukupno Milijarda kuna

Gubitak iznad kapitala 430 Mil.

Pa nema tog članka koji te može natjerati da kupiš dio ovako nečega.

Kolega zato i je cijena tu di je. I sad je vrijeme za kupovinu ove dionice. Kad ove kratkorocne i dugorocne budu oko nule tad ce biti vrijeme za prodaju. Normalo, neki ce tek tada poceti kupovati.
Trenutno najbolje od svega je sto mi konkurencija kupuje ovu dionicu i puni portfelj. Ovo kupujem iskljucivo od dividende HT-a

Nije bolest sve što boli

Ovdje je Dinkec Bog i samo o njemu ovisi kuda će dionica. Sve ostalo je nagađanje…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Neki još uvijek ništa ne razume, a vjerovatno neće nikada jer ovo nije dionica za svakoga. Da bi ovo shvatio treba imati nešto u glavi.
Ja sam prošle godine mjesec dana istraživao i razmišljao o Optimi i upucao "dosta love" između 26 i 39 kn. U niti jednom trenutku mi nije palo na pamet da prodajem, što više neke stvari se odvijaju puno bolje od onoga što sam planirao!

Optima telekom je investicija desetljeća nešto slično kao što je ATPL bila na 30 kn. Samo vi stručnjaci i genijalci ste skidali ATPL na 3000 kn i više jer je bila dobra firma!

Tako je. Kupuje se buduća vrijednost.

i btw. samo da se nadodam na tele2.
Tele2 je puno gora firma od Optime, a tko zna uopće kako bi išlo spajanje i šta bi se formiralo. Holding? Nova kompanija?
Za dioničare optime bi bila totalna katastrofa da se spoje, IMHO.

Ma ja ne vjerujem u spajanje s Tele2, kod ovakvih firmi je teško odrediti vrijednost s kojoj se ulazi u posao.
Ali Optima i Tele2 bi mogli lijepo surađivati na jedan drugi način:
– Optima ima dva call centra te bi mogli za tele2 pružati tu uslugu
– tele2 ima u svakom većem gradu prodajna mjesta pa bi mogao prodavati i optimine usluge

Obe opcije ne iziskuju neke velike dodatne troškove a sinergijski učinak bi bio vrlo konkretan!


Ma ja ne vjerujem u spajanje s Tele2, kod ovakvih firmi je teško odrediti vrijednost s kojoj se ulazi u posao.
Ali Optima i Tele2 bi mogli lijepo surađivati na jedan drugi način:
– Optima ima dva call centra te bi mogli za tele2 pružati tu uslugu
– tele2 ima u svakom većem gradu prodajna mjesta pa bi mogao prodavati i optimine usluge

Obe opcije ne iziskuju neke velike dodatne troškove a sinergijski učinak bi bio vrlo konkretan!

meni se čini da bi sinergijski efekt mogao biti solidan. Puno je tu zajedničkih segmenata i službi, za dio opreme je novi investicijski val pred vratima, uvijek ima nešto što bi se moglo unificirati i iskoristiti. Optima ima kvalitenu infrastrukturu sadržaja koji tele2 može lifrati mobilnom mrežom. A mobilnom provideru je danas najvažniji sadržaj kako bi privlačio korisnike. Možda bi tele2 profitirao od Optiminog corporate segmenta? Tele2 na drugim tržištima nudi i broadband i fiksnu i voip. Po meni tu ima potencijala i logično je da neto u tom pravcu razmišlja. Ako ništa drugo lakše bi se kasnije prodali kao kompletan provider nego ovako zasebno. E sad … jel tu ima dovoljno dima za vatru, bumo vidli

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close