OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/optima-telekom-pocetak-poslovanja-s-dobiti-ocekuje-u-2013-170935.aspx

do kraja 2013, HT ce imati 5 milijardi kuna dobiti nakon poreza.


minus+minus je i dalje minus, u matematici
npr
-6 + (-9)= -15
…ne poznmajete vi matematiku

a sto kad minus smanjujes sa novim minusom…
-6 – (-9) = 3

p.s. …mate, nije za te matika…

Optimist - loše informirani pesimist

http://www.vecernji.hr/biznis/tele2-apsolutna-je-neistina-da-se-spajamo-optimom-clanak-248881

A vidi sad ovo. Patka na patku…

http://www.poslovni.hr/vijesti/vecernji-list-tele2-i-optima-tvrde-da-ne-vode-pregovore-o-spajanju-171241.aspx

Naši novinari su definitvno neodgovorni moroni. [rolleyes]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Ma odma san ja posumnja da je to istinita vijest kad je to jutarnji stavija ti "vijest" u neku infografiku i napisa u njoj manje od pola stranice teksta. Na ZSE u ponedjeljak dolazi demant od Optime.

http://www.vecernji.hr/biznis/tele2-apsolutna-je-neistina-da-se-spajamo-optimom-clanak-248881

ne znam ko tu koga mulja, ali ja i dalje ovdje očekujem dokap! [thumbsup]
ko na INGR, MGMA i ostalo… [yawn]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Apoksiomen jesi vidio u Jutarnjem kako se lijepa priča od ovoga da složiti, potencijal postoji.
Malo su novinari pomiješali podatke, ali bi ih isto želio pohvaliti ovim putem za dobar druk, puno bolji nego što pokušavaju HT-ovci s J.P. Morganom, PTK Kosovo i ostalim bajkama. [wink]


Apoksiomen jesi vidio u Jutarnjem kako se lijepa priča od ovoga da složiti, potencijal postoji.
Malo su novinari pomiješali podatke, ali bi ih isto želio pohvaliti ovim putem za dobar druk, puno bolji nego što pokušavaju HT-ovci s J.P. Morganom, PTK Kosovo i ostalim bajkama. [wink]

nisam pročitao do kraja, ali kako sam rekao jednom kolegi na ATPL, piše i na zidu p..ka, pa je Mujo slomio quratz.para ili ima ili nema.ovdje ih trenutno nema, sve ostalo su priče i carevo novo ruho.
Optima opstat ne može, ovako kako je sad i to znamo i ti i ja i Blumen i Martić.ovo što ti i on prenosite o interkonekciji, prihodima i ostalo su priče za laku noć.
pitanje je kako će se iz ovog izvući veliki i kako će u tom dealu proći mali dioničari.
ja sam pesimist i mislim da će vas naguzit na ovaj ili onaj način.
moj call je debt to equity swap, recimo, ja bih vas tako nasadio [lol] , ili neki sličan oblik dokapa u kojem će vama skinuti gaće.
naravno, može se tu i zaradit, kupit u srijedu i dat 500kn novinaru da objavi neki takav članak i onda u jutarnjoj euforiji kidnut van.uvijek ima prilike i naivaca.možda je i ovo bio takav amaterski pokušaj.[lol]

e, sad moguće da griješim, a mogće i da ono na zidu bude toplo i vlažno.

što se HT tiče, tamo burazeru, kapa div. yld. od 10% svake godine, a bajke su tu ko šlag na tortu, može s njima, a može i bez njih. [tongue]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Na HT-u ti u zadnje dvije godine EPS pada stopama većima od 10%, vi očekujete dividendu, PTK Kosovo i J.P. Morgana a AZ i Erste plavi vam kipaju.
Pa toliko o perspektivi dok vam Tele2, Optima i sl. na veliko uzimaju korisnike.

Optima nije firma koja samostalno odlučuje o svojoj sudbini, tu je Zaba i regulator ali opet lakše se dogovoriti s jednim vjerovnikom dok ti regulator reže troškove a tržište raste, nego kao što slučaj s velikom većinom firmi u Hrv koje imaju bijesne dobavljače koji prijete, tržište pada a oni sami moraju izmisliti način restrukturiranja.

Zaba bi mogla napraviti debt to equity swap kod pola firmi u Hrvatskoj i što bi dobila s tim?
Nešto slično zbog čega su propale američke banke!

Jutarnji kaze da se spajaju, a Vecernji pise demanti. Ne znam tko od njih laze, ali mislim da je krajnje vrijeme da Hanfa nesto poduzme protiv ovakvog "novinarstva". Pa u nekoj normalnoj zemlji bi zbog ovakve svinjarije neko odavno zavrsio u zatvoru, a kod nas je samo "ujeo vuk magare".

Balkane moj…

zanimljive su ove glasine, ali nasreću neistinite. za optimu je bolje da se spoji sa nekom pametnom firmom, a ne s tele2. S druge strane, nešto se vjerojatno događa jer se maknuo nalog na asku na obveznici na 55 koji je dugo bio gore s 0,5 – par milja nominale.

kako se ovdje pise kao da ljudi u redovima stoje u opte centru i zele uci a oni ne stizu spojiti.
dobiti par tisuca ljudi sa jeftinijom tarifom i nije nekakav napredak ali odrzati postojece korisnike i dobiti nove kada vise nemozes ici s jenom ispod trzisne jer bi ti bilo preskupo je nesto sasvim drugo.
kako god da li ce opte imati 60 tisuca korisnika ove godine jos ce se vidjeti ali kako god da bilo ne uzimaju oni samo HT -u korisnike. nego i vipu i tele2 i amisu i bnetu, ali i ovi uzimaju opti. pa je u biti pitanje koliki je turnover i jeli u plusu ili minusu za opte.
na kraju se postavlja pitanje koje i je najvaznije. koliko je to korisnika koliko trebas imati po ovim cjenama da bi radio pozitivno.

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

New Report

Close