OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

niti jedan alternativac nemoze servisirati normalan dug, objesite to macki o rep.
pogotovo ne H1 i metronet.đto sto mulajju je druga stvar

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

H1 je rješio dio duga ulaskom banke u vlasništvo. To bi se moglo dogodit i kod optime.

Ovdje se spominje kao problem 1,8 mlrd a zapravo manje od 500 mil kn je problem, s tim da se svi alternativci plaćaju nadprosječne kamate. Znači kad bi netko kao Vip preuzeo ovo pao bi i trošak financiranja tj. smanjila bi se risko premija u kamati!

Kakve sve blesarije ljudi pisu.
da zaba ce napraviti swap kako h1.
trenutno 100% kapitala vrijedi oko 70 mil kuna.
dug prema zabi je preko 500 mil kuna.
koliko treba napraviti zaba swap da ne bude vecinski vlasnik (sto nezeli)
da napravi po 10 kuna sto je nominala i sto ljudi na forumu gluposti pricaju iznos swapa je oko 30 mil kuna. ostaje preko 450.

i sto se napravilo sa svime time.
nista.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

ovo me podsjeća na 2007-2008.

"nema pada..ne daju fondovi, oni su puni dionica!" [lol] [thumbsup]

jel tako kolega blumen? [kiss]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


ovo me podsjeća na 2007-2008.

"nema pada..ne daju fondovi, oni su puni dionica!" [lol] [thumbsup]

jel tako kolega blumen? [kiss]

Ja ne znam zašto mene ovo podsjeća na prvo tromjesječje 2010. godine. To vjerojatno pajdo sa par tisuća komada na određenoj razini zna. [lol]

Kako fizicka osoba moze trgovati obveznicama optime? I da li se to isplati?

Nije bolest sve što boli


Kako fizicka osoba moze trgovati obveznicama optime?

Jedan od načina:
Kažeš svom brokeru da bi kupio obveznice Optime. On se nasmije i dobro te pogleda. Onda se okrene (kao traži neke papire) i još se malo nasmije. Kaže ti da moraš uplatiti lovu na brokerski račun. Dok ti uplaćuješ, on zove investicijske fondove s kojima radi ili Zabu i govori im da ima klijenta koji bi kupio obveznice Optime. Ovi gledaju u nevjericu u telefonsku slušalicu i odgovaraju da može po toj-i-toj cijeni. Broker ti prenese po kojoj cijeni možeš kupiti obveznice. Ti se složiš. Nalozi se izlože na burzi i transakcija se realizira. Svi su, barem privremeno, zadovoljni.

Da, već dugo nije bio toliki volumen na obveznicama. 2 godine skoro…

@ bob

može.

isplati se ako si je voljan držati do dospijeća…

45% nije za odbacit

Nije bolest sve što boli

više ako uračunaš kamatu koja je 9,2% na nominalu (100). A ti je možeš uzet po 55. Zapravo, više ne možeš. 😉

New Report

Close