OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

laudator, 27.08.2021. u 14:32

Po meni prodaju mali nestrpljivi a veliki (možda samo jedan na više računa) kupuje. Kako smo se neugodno iznenadili kako su Zaba I HT jeftino prodali našu kožu možda se opet iznenadimo kako je ovaj kupac nanjušio lijepu premijicu na 5,36.

kao što je netko napisao, ovih cca. 8% na ovu cijenu je skoro pa zicer, ali to nije isplata za 3 dana nego vjerojatno za 2-3 mjeseca… mnogima se to ne da čekati pa prodaju opte i kupuju nešto drugo gdje očekuju brzi prinos…to da prodaju veliki ne drži vod jer bi se to vidjelo u top10…naravno, ako kupacbude ciljao na 75% možda ponudi i više  ali to je već šta bi bilo kad bi bilo

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 30.08.2021. u 11:22

 





laudator, 27.08.2021. u 14:32



 

Po meni prodaju mali nestrpljivi a veliki (možda samo jedan na više računa) kupuje. Kako smo se neugodno iznenadili kako su Zaba I HT jeftino prodali našu kožu možda se opet iznenadimo kako je ovaj kupac nanjušio lijepu premijicu na 5,36.

 



 

kao što je netko napisao, ovih cca. 8% na ovu cijenu je skoro pa zicer, ali to nije isplata za 3 dana nego vjerojatno za 2-3 mjeseca… mnogima se to ne da čekati pa prodaju opte i kupuju nešto drugo gdje očekuju brzi prinos…to da prodaju veliki ne drži vod jer bi se to vidjelo u top10…naravno, ako kupacbude ciljao na 75% možda ponudi i više  ali to je već šta bi bilo kad bi bilo

prije da će to biti siječanj-veljača 2022.i to ako regulator izda odobrenje što još uvijek nije 100% sigurno. zato većina prodaje opte i ulazi u neke druge dionice gdje je puno brža zarada

Izgleda da se sve manjem broju ulagača čeka par mjeseci za tih cca. 8-9% pa malo po malo kipaju po bidu i prelaze u druge dionice.

Ignore: KressoM, delux

U kojim dionicama imamo preko 9% sigurne zarade kroz par mjeseci?

🤣

Prihvatio bih bez razmišljanja dionicu kod koje bih imao sigurnih 9% godišnje, svake godine!

yieldchaser, 03.09.2021. u 14:25

U kojim dionicama imamo preko 9% sigurne zarade kroz par mjeseci?

na burzi nema “sigurno”…vjerojatno će biti tako, ali….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

da, moglo bi se za par mjeseci zaraditi 8-9%, ALI…ako iz bilo kojeg razlika ova prodaja propadne onda bi se cijena dionice lako mogla na burzi prepoloviti pa da umjesto +8% bude -50%

@hrvalin

Da, moguće je i to. Zato svatko treba sam procijeniti koliki je rizik i isplati li mu se riskirati.

Ignore: KressoM, delux

Zem usvojen.

https://www.sabor.hr/konacni-prijedlog-zakona-o-elektronickim-medijima-drugo-citanje-pze-br-62-predlagateljica-vlada?t=126305&tid=209586

cijena OPTE je prešla 5 kn, a time kupnja dionice postaje sve manje isplativa jer za 3-4 mjeseca čekanja može se u javnoj ponudi zaraditi čisto možda 5%.

s druge strane npr.podravka je u svega par dana donijela +20% zarade, a takvih primjera ima dosta na burzi

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

ja sam kupovao  na 4,85-4,90…iznad 5 kn ne kupujem, ali ako poraste iznad 5,10 kn vjerojatno ću prodavati….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

amadeo, 01.10.2021. u 14:18

cijena OPTE je prešla 5 kn, a time kupnja dionice postaje sve manje isplativa jer za 3-4 mjeseca čekanja može se u javnoj ponudi zaraditi čisto možda 5%.

s druge strane npr.podravka je u svega par dana donijela +20% zarade, a takvih primjera ima dosta na burzi

Vama kolega nista ne valja…za ovo sto raste navijate da padne, a ovo sto ne moze pasti vam je mali prinos…

“Zaboravili” ste napisati da dionice vrlo lako mogu i pasti 20%…

OPTE trenutno nudi zagarantiranih 7% prinosa za 3-4 mjeseca…meni je to dovoljno da udjem sa 15% portfelja (avg 4,89kn)

Odlicno je sto je vecini 7% prinosa malo…pa mogu (do)kupit koliko trebam i to kad je sve CnB…

Preuzimanja su zakon…besplatna lova

 

Rastimo zajedno...

Parica, 01.10.2021. u 17:31

 





amadeo, 01.10.2021. u 14:18



 

cijena OPTE je prešla 5 kn, a time kupnja dionice postaje sve manje isplativa jer za 3-4 mjeseca čekanja može se u javnoj ponudi zaraditi čisto možda 5%.

s druge strane npr.podravka je u svega par dana donijela +20% zarade, a takvih primjera ima dosta na burzi

 



 

Vama kolega nista ne valja…za ovo sto raste navijate da padne, a ovo sto ne moze pasti vam je mali prinos…

“Zaboravili” ste napisati da dionice vrlo lako mogu i pasti 20%…

OPTE trenutno nudi zagarantiranih 7% prinosa za 3-4 mjeseca…meni je to dovoljno da udjem sa 15% portfelja (avg 4,89kn)

Odlicno je sto je vecini 7% prinosa malo…pa mogu (do)kupit koliko trebam i to kad je sve CnB…

Preuzimanja su zakon…besplatna lova

 

Mozda da ipak ukalkulirate porez na kapitalnu dobit i da preuzimanje jos nije potpuno izvjesno(iako je vjerovatno).

Preuzimanja mogu biti dobra ili losa za dionicare,ovisno po kojoj su cijeni kupovali.

Ali sa druge strane ste u pravu jer neki neutemeljeno sanjaju o “velikim zaradama na drugim dionicama” u vrlo kratkom roku,a mnogi od njih ustvari trguju sa velikim gubicima .

New Report

Close