OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@eto-mene

Ekipa se treba osvijestiti i shvatiti kad su izgubili. Isto ko na Gamespotu. Hrpa ih se našlo koji su nastavili držat i nakon ludog rasta pa su zaradili manje, nego da su prodali kad je trebalo. Nisu bili svjesni da su već pobijedili… No svakako je bolje zaraditi manje, nego izgubiti. I ne cmizdrit ko dijete koje nije dobilo svoju igračku, čak i ne shvaćati ovo kao ‘igru odraslih’ jer je ovo posao, a ne igra.

Treba cijenu zatuc na 2 kune pa da si smanjimo prosjek kako bi prodali sa nulom

yieldchaser, 28.07.2021. u 11:39

@eto-mene

Ekipa se treba osvijestiti i shvatiti kad su izgubili. Isto ko na Gamespotu. Hrpa ih se našlo koji su nastavili držat i nakon ludog rasta pa su zaradili manje, nego da su prodali kad je trebalo. Nisu bili svjesni da su već pobijedili… No svakako je bolje zaraditi manje, nego izgubiti. I ne cmizdrit ko dijete koje nije dobilo svoju igračku, čak i ne shvaćati ovo kao ‘igru odraslih’ jer je ovo posao, a ne igra.

Opusti se kolega, ljeto je. Čeka se javna ponuda na jesen/zimu. Tko ne može čekati neka proda što prije. Što se mene tiče i što jeftinije. Ne bi mi falilo ništa zaraditi dodatnih 10ak % za par mjeseci.

@bisakovi

apsolutno ste u pravu! Ništa se tu još oko preuzimanja ne zna! A kupovina je zaključena pod “AKO”, tako da se trebaju mnogi uvijeti ispuniti a rok ponude se ne zna ako ZEM kojim slučajem ne prođe kako su “si oni zamislili”, ako prođe opet ponderirana cijena se ne zna, jer gdje je završilo onih cca 2,2 mio od AH koje su otpuštene po 6,7kn.

@bisakovi

Tromjesjecni prosjek je 5,36kn…on se ionako nikad ne navodi osim u konacnom odobrenju ponude za preuzimanje od HANFE… svatko, tko aktivno investira na TK bi ga trebao znati izracunat…

Rastimo zajedno...

starigrac, 28.07.2021. u 12:37

 





yieldchaser, 28.07.2021. u 11:39



 

@eto-mene

Ekipa se treba osvijestiti i shvatiti kad su izgubili. Isto ko na Gamespotu. Hrpa ih se našlo koji su nastavili držat i nakon ludog rasta pa su zaradili manje, nego da su prodali kad je trebalo. Nisu bili svjesni da su već pobijedili… No svakako je bolje zaraditi manje, nego izgubiti. I ne cmizdrit ko dijete koje nije dobilo svoju igračku, čak i ne shvaćati ovo kao ‘igru odraslih’ jer je ovo posao, a ne igra.

 



 

Opusti se kolega, ljeto je. Čeka se javna ponuda na jesen/zimu. Tko ne može čekati neka proda što prije. Što se mene tiče i što jeftinije. Ne bi mi falilo ništa zaraditi dodatnih 10ak % za par mjeseci.

Eto,Vi se vec “nabidavate” postotcima,a uopce nije sigurno da ce ponude biti jer to ovisi o nekim uvjetima koji bi se morali ostvariti,zar ne?

Zatim,uopce ne znate koliki je ponderirani prosjek 3 mjeseca prije ponude(nisam nasao da je objavljen),vec samo nagadate.

Ma ja mislim (nadam se) da se kolege malo šale da ne znaju izračunati, barem na jednu decimalu. U suprotnom, bez ljutnje,… ma neću niti komentirati.

Drugo, dionice od AH i da utječu na prosjek, utjecale bi pozitivno, tako da ne razumijem što ste htjeli reći.

Treće, jedino što nije 100% sigurno, je odobrenje od regulatora. Što se mene tiče, vjerojatnost je toliko velika da tu nemam briga.

 

@starigrac

Pa koliki je onda ponderirani prosjek (ne obicni prosjek) i kako se racuna kada znate?

Dragi kolega,ja takoder ne vjerujem da bi “veliki” dopustali da “mali” kupuju nesto znatno ispod 5 kuna na burzi da vjeruju da to “vredi znatno vise” i da je sigurno.Valjda bi sami zaradili.

Vi vjerujte u sto zelite,a ja imam pravo na neke nedoumice i sumnje.

Optima telekom u prvih šest mjeseci s gubitkom od 220 tisuća kuna


https://www.glasistre.hr/gospodarstvo/optima-telekom-u-prvih-sest-mjeseci-s-gubitkom-od-220-tisuca-kuna-736671

👎

 

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

bisakovi, 28.07.2021. u 15:24

@starigrac

Pa koliki je onda ponderirani prosjek (ne obicni prosjek) i kako se racuna kada znate?

Dragi kolega,ja takoder ne vjerujem da bi “veliki” dopustali da “mali” kupuju nesto znatno ispod 5 kuna na burzi da vjeruju da to “vredi znatno vise” i da je sigurno.Valjda bi sami zaradili.

Vi vjerujte u sto zelite,a ja imam pravo na neke nedoumice i sumnje.

Ovdje se toliko namještao prosjek u detalje, da su namjestili da je ponderirani i obični prosjek skoro pa isti. Dakle, ne možete pogriješiti.

Veliki imaju svoje kombinacije tako da ih očigledno i ne zanima ovo trgovanje do javne ponude. Nažalost, mislim da je ovo game over, inače bi cijena već otišla preko ponderiranog prosjeka (5,3Xkn)

I nararavno, imate pravo na svoje nedoumice.

 

@starigrac

Kolega, predivno je ljeto, slažem se. Ne osporavam ni tvrdnju da je PPC ~5,36kn…

Stvar je u tome da je većini ekipe prosjek dosta iznad tih 5,36 ili tu negdje i ako sve prođe dobro, najizglednije je da će izgubiti/biti na nuli/zaraditi za burek. Nemojmo se sad praviti kao da je ovo veliki investicijski pogodak.

Ako je Vama prosjek 4 kune ili manje, to je ok i ja Vam čestitam ovdje. Ali većini špekulanata (namjerno ih tako nazivam, jer se u OPTE ne ulaže i nije se ulagalo…to je špekulativna dionica) je ovo kiselo grožđe, čak i dok traje ovo divno ljeto, prije jeseni kad treba rađati.

samo da AZTN pod pritiskom većih igrača ne blokira ovo preuzimanje jer u protivnom ovdje neće biti niti tromjesečnog prosjeka

New Report

Close