OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@stari igrac

Treba vidjeti koliki je tromjesecni ponderirani prosjek takoder sluzbeno, a ne “odokativno”,zar ne?

I naravno,ako se ne ispune uvjeti iz ugovora,isto nema nista od posla.

Rizici i to ne mali,jos postoje.

Naveo sam već da je to zakonski minimum. Može biti samo veća cijena. I to u dva slučaja. Jedan, ako UG odluči ponuditi više u javnoj ponudi. Drugi, ako se utvrdi da je UG u zadnjih godinu dana kupovao po većim cijenama.

Manja cijena može biti samo ako transakcija propadne zbog neodobrenja regulatora. Onda se vraćamo opet na ponudu i potražnju na burzi.

Vrtimo se u krug za nešto što bi većina trebala znati.

 

Bisakovi, da li je 5,34, 5,35 ili 5,36 svejedno.

Ima ekipe kojoj je 5 kuna sada puno bolje nego 5,36 krajem godine 😉

Znate što me kopa? Oni su objavili da je obveza objave ponude za preuzimanje nastala u trenutku sklapanja ugovora, ali to nije ono što piše u St.1.Čl.9. ZPDDa.

Koji je trenutak stjecanja dionica? Sklapanje ugovora?

Jer baš gledam pravila SKDDa, čl.81. Ugovor jest pravni temelj/osnova stjecanja, ali izgleda da je modus stjecanja upis pozicije u sustavu SKDDa,

osim ako se primjenjuje poseban propis pa je trenutak stjecanja njime drukčije određen, a za to ne znam.

Problem je što kod nas nema pravne sigurnosti. Danas je jedno, sutra nešto drugo. Objave jednu informaciju pa onda kažu da je to greška pa šalju ispravak koji drastično odudara od prvotne obavijesti.

Ipak vas kopa 🤣

starigrac, 12.07.2021. u 13:09

Bisakovi, da li je 5,34, 5,35 ili 5,36 svejedno.

Slazem se,ali ako je ispod 5 kuna,nije isto ,zar ne?

Ma nemam pojma koliki je tocno ponderirani prosjek,ali znam da obicni i ponderirani prosjek nije isto.

@yieldchaser u pravu ste previše je ako u ovom ugovoru i tek ako se ispune preduvjeti onda je transakcija završena

DTB piše “Spomenutim ugovorom prodavatelji su se obvezali, po ispunjenju ugovorenih preduvjeta i pribavljanju svih potrebnih regulatornih odobrenja, prodati i prijenijeti Ponuditelju ukupno 37.716.043 redovnih dionica Ciljanog Drustva s pravom glasa. Predmetne dionice predstavljaju 54,31% temeljenog kapitala i isto toliko glasova u glavnoj skupstini Ciljnog Drustva, pa ce time Ponuditlj  prijeci kontrolni prag (kako je definiran u ZPDD).”

 

“Očekujemo kako će Hrvatski sabor uskoro razmotriti izmjene Zakona o elektroničkim medijima i uvjereni smo kako će uslijediti te izmjene zakona i usklađivanje s praksama drugih članica Europske Unije koje će nam omogućiti da ovu transakciju zaključimo te uvrstimo TV usluge u našu širu telekomunikacijsku ponudu u Hrvatskoj”, dodaje Adrian Ježina.

 

Transakcija će biti zaključena tek kad i ako im se omogući vertikalna integracija. I dodatno moraju čekati odobrenje AZTN i drugih agencija u državama gdje posluju.

 

Čestitke imaocima dionice i onima koju vjeruju u Optimu.Do prodaje je izgleda došlo iako se čeka još da bude formalno nakon što regulatorne agencije odobre kao i da Sabor prihvati najavljenu izmjenu zakona o vertikalnoj integracije.Očigledno je da postoje neka jamstva za to jer inače do ovoga nebi došlo.Preneozbiljno bi bilo s obzirom i na izjave Aztn-a i ministrice kao i na pravnu stečevinu EU tj.EK.

Multipla prodaje koja se spominje je po svim pokazateljima je manja od očekivane te manja od svih sličnih transakcija u ovom sektoru .Skoro pa smiješna.Što konkretno stoji i kakva je još ne znamo. Za male dioničare je bitno ako se usvoji gore spomenuto, da će minimalna cijena ponude za njih biti 5,36 kn što je otprilike 27 % veća cijena od zadnje cijene po kojoj se trgovalo prije obavijesti. Ja očekujem čak i veću iz dva razloga.Prvi je taj da ako je cilj Ug-a 75 ili 95% iz poznatih razloga onda i ponuda mora biti izdašna.Čak i nakon eventualne ponude dioničarima ako se krene u sakupljanje do tih postotaka.Drugi razlog je premija i zadovoljna masa ljudi, korisnika, dioničara .Kako god nazvali. Jedna bitna stvar koja razlikuje ovo preuzimanje od recimo LRH i sličnih je ta što Optima živi od korisnika ! Znači ako su oni nezadovoljni nemaju kome prodavat svoje pakete i s kime raditi Ugovore.Istovremeno je to loša reklama a koliko se samo troši novaca za reklamu i za privlačenje i zadržavanje korisnika je svima jasno.I zato im to nikako ne odgovara.Uostalom nije Ug ušao u sve ovo da pošalje u stečaj i potjera ljude dalje od Optime i sebe.Tako da sam ja optimist po pitanju budućnosti i cijene.Zato oprezno kod prodaje.

Za prosjek zadnja tri mjeseca krivi smo sami i  mi mali dioničari tj.oni koji su prodavali u to vrijeme. Krivo je namjerno ili slučajno rušenje cijena od malo većih iz njima poznatih a nama sumnjivih razloga poput A.H. i K.K..

Isto tako čestitke treba uputiti i svakodnevno prisutnim pljuvačima po Optimi koji su postigli svoj cilj. Bilo egoistički,bilo plaćenički bilo čisto slučajno.Svakodnevno spominjanje Bv-a ,neprodaje,ne diranja štapom Optime,stečaja ,dokapa i sličnog pridonijelo je tome.

Ja osobno posjedujem dionice,ne prodajem.Kupujem i čekam rasplet priče.

 

 

yieldchaser, 12.07.2021. u 13:49

Znate što me kopa? Oni su objavili da je obveza objave ponude za preuzimanje nastala u trenutku sklapanja ugovora, ali to nije ono što piše u St.1.Čl.9. ZPDDa.

 

Mislim da je razlog tromjesečni prosjek! Jer kad bi nastanak obveze vezali uz suglasnost regulatora, do dana eventualne suglasnosti ulagači na burzi mogli bi napucati prosjek i do 7 kn, a ovako je to onemogućeno.

 

Ignore: KressoM, delux

Ljudi…pa izasla vam je sluzbena obavijest o nastanku obveze za preuzimanje na stranicama ZSE…ne znam sto vise trebate…

Ponuda ce bit objavljena ako/kad regulator da “zeleno svijetlo”…minimalna cijena je 5,36kn…

Rastimo zajedno...

Zna li netko koliki je ukupni broj dioničara?

New Report

Close