OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malima veća cijena za dionice nego većinskom dvojcu

Može netko otključati ? Nemam pretplatu. Ili barem ako se.nr smije napisat sve kolika je to veća cijena ??

@Parica

Sto ste Vi po struci da mozete tvrditi da ide ponuda po minimalno 5.36 kuna i da je vec nastala obaveza za preuzimanje?

Eto,ja tako ne mislim,a i veci dio kolega “forumasa” ,koliko mogu primjetiti.

Ekonomist…ali imam dobrog frenda koji radi trgovacko pravo…

Tromjesecni prosjek je 5,36kn…a kupoprodanim Ugovorom nastala je obveza za preuzimanje…procitajte bilo koju obavijest o nastanku obveze za preuzimanje (LRH, SUKC, VLEN, HUPZ) i vidjet cete da pocinje sa “Temeljem Ugovora o kupoprodaji”…

Kupoprodajni Ugovor ne znaci da je kupac platio dionice vec da ce iste platiti tek kad se ispune uvjeti iz Ugovora (to je sastavni dio svakog “ozbiljnijeg” ugovora)…ako prodavac ne ispuni uvjete iz Ugovora, kupac nije obvezan otkupiti njegove dionice…ALI je svejedno obvezan ostalim dionicarima dat ponudu…a vecinskog ima pravo tuzit za naknadu stete…zbog te “cake” je potencijalni kupac, prije nekoliko godina, odustalo od pokusaja preuzimanja CKML…

Izuzetak od obvezne ponude je ako AZTN ne dopusti transakciju, tad ni mali nece dobit ponudu za preuzimanje…

 

Rastimo zajedno...

Ali evo, koliko vidim, na stranicama ZSE jos nije izasla obavijest o nastanku obveze o preuzimanju…pa je moguce da cijelo moje mudrovanje pada u vodu…iako mi je frend rekao da je to izigravanje zakona i da je ovim kupoprodajnim Ugovorom nastala obveza…

Bas i mene sad zanima…

Nemam OPTE…

P.s. na VLEN-u je ponuda za preuzimanje objavljena 2 dana nakon potpisivanja Ugovora o kupoprodaji…

Rastimo zajedno...

Evo je…izasla Obavijest o nastanku obveze o preuzimanju..

 

Rastimo zajedno...

I da, u sluzbenoj ponudi ne spominju izglasavanje ZM-a, vec samo odobrenje AZTN-a…kao sto sam i napisao…

Rastimo zajedno...

zorangutan, 11.07.2021. u 14:35

 





neojunior, 10.07.2021. u 18:32



 

Dodje cca 4.1-4.2 kn ako nisam pogrijesio gdje u racunici

 



 

tu negdje…

Ne luputejte…nastala je obveza za preuzimanje i ponuda ide po minimalno 5,36kn (ponderirani tromjesecni prosjek)…jedino se ponuda moze izbjec ako AZTN ne da “zeleno” svijetlo…

 

Rastimo zajedno...

@Parica

Istina,u pravu ste .Obaveza javne ponude se odnosi na datum 9.07. ako se pribave sve suglasnosti.

Nisam vidio izracun 3-mjesecnog prosjeka,koji ce vjerovatno biti dan nakon objave same ponude.

Pročitaj malo kolega obavijest pa ćeš se uvjeriti da je nastala obveza javne ponude.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/38602

Zabrinite se zašto vam treba obavijest da zaključite očigledno…

 

 

Sad vidim da ste se uvjerili, valjda nakon što ste i sami pročitali obavijest.

Od 2010 ste na forumu, pa me čudi nepoznavanje osnovnih stvari.

Pozdrav i kolegi yieldchaseru.

Parica, 12.07.2021. u 08:57

 








jedino se ponuda moze izbjec ako AZTN ne da “zeleno” svijetlo…

a što ako ne da? jer nije da HT želi izravnom konkurentu ojačati bazu korisnika pa lako da će Mutti Merkel stisnuti naše da odbiju telemach!!!!

New Report

Close