OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Može UG ponuditi 5 kuna, ja im neću prodat a vjerujem i drugi, sada se trebamo udružiti i be prodati po tom cijenom, TCOM i ZABA su povlačili lovu iz OPTIME a šta smo mi dobili mutne poslove pojedinih likova koji su spuštali namjerno cijenu dionice kako bi prosjek bio sto manji, za koga pa za preuzimatelja. E pa neka sada preuzimatelj da zadovoljavajuću ponudu za nas ostale ne računajući razne skrbničke koji su možda kupovali za njega i tobože će prihvatiti ponudu kada dođe. Trebamo se udružiti

neminovno je da ce sutra cijena gore po meni plafon 4.9 kn jer u slucaju preuzimanja i dobit mora se platiti porez i prirez plus jos cekanje najvjerovatnije sljedece godine pa vi sad izvolite gledati rast trzista

dgmaz, 11.07.2021. u 09:47

Može UG ponuditi 5 kuna, ja im neću prodat a vjerujem i drugi, sada se trebamo udružiti i be prodati po tom cijenom, TCOM i ZABA su povlačili lovu iz OPTIME a šta smo mi dobili mutne poslove pojedinih likova koji su spuštali namjerno cijenu dionice kako bi prosjek bio sto manji, za koga pa za preuzimatelja. E pa neka sada preuzimatelj da zadovoljavajuću ponudu za nas ostale ne računajući razne skrbničke koji su možda kupovali za njega i tobože će prihvatiti ponudu kada dođe. Trebamo se udružiti

Ma ,kolega,pitanje je dali ce Vam netko ponuditi i 5 kuna,a ako bude morao ponuditi, nebitno mu je dali cete prihvatiti ponudu ako ima preko 50%.Vecinski vlasnik je autonoman u vodenju poslovne politike u svom interesu sa preko 50%.

Po mom skromnom misljenju ,ako se preuzimanje dogodi,mozete biti presretni .Za mene je pokusaj preuzimanja ove tvrtke sada po naznacenoj cijeni veliko pozitivno iznenadenje.Sve iznad 3-3.5 kune po meni je izvrsno.

To sto su neki sanjali nerealno visoke cijene 7.3-15 kuna je njihova samobmana koju ce platiti ako su preskupo kupovali dionice.

Marielena, 10.07.2021. u 21:18

Ovdje su mali dobro prosli. Drugo je sto su neki imali nerealna ocekivanja zbog navlakaca.

Sutradan i nadalje ćemo vidjeti kako su dobro mali prošli. Prvo skočite, kolegice Marielena, pa tek onda recite hop!

bisakovi, 11.07.2021. u 07:28

Prema uvjetima sporazuma, zaključivanje transakcije ovisi o promjeni hrvatskog Zakona o elektroničkim medijima, koji trenutno zabranjuje vertikalnu integraciju između TV nakladnika i operatora koji vrši prijenos medijskog sadržaja. Dogovor je također uvjetovan odobrenjem nadležnih tijela za zaštitu tržišnog natjecanja.”

Dakle,prije svega,transakcija nije zakljucena.Puno “ali i kada” je tu u igri!!!

Ako dionicari dobiju oko 5 kuna po dionici ,fantasticno su prosli,ali ja u to nisam siguran,jer,citiram:

Dionice Optime uvrštene su na Zagrebačku burzu. Nakon pribavljanja regulatornih odobrenja, United Grupa će podnijeti javnu ponudu za preuzimanje preostalih dionica Optime.”

Dakle,sve je to “na dugom stapu”,a rok se valjda racuna unazad 3 mjeseca od zakljucenja transakcije ,a ne od najave moguce transakcije?Barem je meni to jedino logicno!

Uostalom imate regulatorno tijelo i potencionalnog ponudaca pa se raspitajte kako i kada se odreduje cijena preuzimanja ???

 

 

I Vama kolega, niste u pravu.

Kupoprodajni ugovor je potpisan i od tada nastupa obveza javne ponude.

Zamislite nakon što je objavljena kupoprodaja i sad kad se zna cijena, kako bi bilo lako prodavateljima izmanipulirati cijenom i dignuti prosjek.

Ili mislite da bi prodavatelji išli na to da smanje cijenu svojih dionica?

 

@starigrac

A znamo to? Pa koliko je?

Kolega Bisakovi, ne razumijem Vaše navođenje da smo mi dioničari dobro i prošli iako ne znamo po koliko će biti ponuda. Ne mogu oni mene izbrisati ili izbaciti osim ako ne budu prikupili 95 % a ako se udružimo mi mali dioničari neće pokupiti po tim cijenama o kojima mi svi spekuliramo. Budemo vidjeli

dgmaz, 11.07.2021. u 13:23

Kolega Bisakovi, ne razumijem Vaše navođenje da smo mi dioničari dobro i prošli iako ne znamo po koliko će biti ponuda. Ne mogu oni mene izbrisati ili izbaciti osim ako ne budu prikupili 95 % a ako se udružimo mi mali dioničari neće pokupiti po tim cijenama o kojima mi svi spekuliramo. Budemo vidjeli

Ma nitko Vas nece izbaciti ili izbrisati,ali niste interesantni vecinskom dionicaru zbog malog udjela i nemate upravljacka prava koja bi mogla ugroziti polozaj vecinskog dionicara.

 

neojunior, 10.07.2021. u 18:32

Dodje cca 4.1-4.2 kn ako nisam pogrijesio gdje u racunici

tu negdje…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

dgmaz, 11.07.2021. u 13:23

Kolega Bisakovi, ne razumijem Vaše navođenje da smo mi dioničari dobro i prošli iako ne znamo po koliko će biti ponuda. Ne mogu oni mene izbrisati ili izbaciti osim ako ne budu prikupili 95 % a ako se udružimo mi mali dioničari neće pokupiti po tim cijenama o kojima mi svi spekuliramo. Budemo vidjeli

naprave dokap samo za sebe i isključe male, dođu na 95% i adio

 

@hrvalin

A da HT tako napravi za HT dioničare .?

HT radi obrnuto… ne da razvodnjava kapital, nego mu dodaje viskoznost. Dionice HTa su viskozne poput meda. OPTE su do ovih ‘divnih’ vijesti bile ko živo blato. U masa ekipe koja misli da neće njih zahvatiti požar i da je riječ samo o vatrogasnoj vježbi u kazalištu i ne žure se gurat na izlazna/ulazna vrata van, misle da imaju vremena.. kasnije shvate da ga nemaju i da neće svi uspjeti pobjeći od vatre. Iz živog blata se nije lako izvući, ali još uvijek postoji grančica za koju se može posegnuti i spasiti se. S ranama i traumama da, ali živi.

Nešto o čemu valja razmisliti, a ne boriti se s vjetrenjačama.

New Report

Close