OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

izaći van dok se može! natrag se puno lakše ponovo vratiti!

@starigrac

Ali oni nisu formalnopravno dali ponudu za preuzimanje u smislu t.2.st.1.čl.2. ZPPDa.

Ja sam više pobornik restriktivnog tumačenja propisa. Sklopljen je kupoprodajni ugovor između ZABE i HT-a, tj tog nj društva s jedne strane, a Telemacha s druge strane i informacija koja je javno dostupna je da je ugovorena kupoprodajna cijena manja od ponderirane prosječne cijene od 8. travnja do 8. srpnja, ali nisu nam rekli koliko točno.

Jer karakter ponude za preuzimanje je takav da je upućena, tj. mora(ius strictum) biti upućena svim dioničarima koji drže dionice s pravom glasa, a može(ius dispositivum) biti upućena i imateljima povlaštenih dionica. A onda se na tu ponudu primjenjuju odgovarajuća pravila ZPPDa. Ovdje je tek sklopljen kupoprodajni ugovor, kojim će se steći većinski udio u društvu, ali ponuda za preuzimanje će tek uslijediti. I onda cijena iz te ponude ne smije(ius strictum) biti manja od ponderirane prosječne cijene do davanja ponude, a kako je @avax10 (po meni ispravno) naglasio – bogtepitaj kako će se cijena kretati tri mjeseca prije te ponude.

Tako ja to vidim. Ispravite me ako sam u krivu.

U krivu ste. Kupoprodajnim ugovorom od 09.07. nastupa obveza javne ponude i računa se ponderirani prosjek od 08.04. do 08.07.

Naravno, da sve pada u vodu ako regulator ne dozvoli transakciju, u što sumnjam.

 

Nije bitno kada će se transakcija obaviti.

 

639 milja minus neto dug / broj dionica

 

KOLIKI JE NETO DUG – TO UVRSTIMO I IMAMO CIJENU DIONICE

 

ima li gdje u izvj crnio na bijelio neto dug

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dodje cca 4.1-4.2 kn ako nisam pogrijesio gdje u racunici

Manjinski dionicari ce dobiti prosjecni ponderirani prosjek za 3 mjeseca, a on je 5.xx kuna.

Pa da, nastupa obveza davanja ponude za preuzimanje, ali ponuda još nije dana. To je kao da Vi i ja sklopimo predugovor. Njime nastaje obveza sklapanja glavnog ugovora. Dakle obveza sklapanja. Trenutak nastanka obveze i trenutak ispunjenja iste su dva različita trenutka. A onda nastaje obveza iz glavnog ugovora.

Tek čekamo obavijest o javnoj ponudi za preuzimanje. To je ono o čemu će ‘investicijska javnost biti pravovremeno obaviještena’.

Cijena iz kupoprodajnog ugovora je niža od ponderirane prosječne cijene za razdoblje od 08. travnja do 08. srpnja. A cijena u ponudi za preuzimanje će će biti jednaka ili viša PPC za posljednja tri mjeseca prije nego je ponuda dana, sukladno st.2. i st.3. čl. 16 ZPPDa.

Težina prometa tih mjeseci i cijene po kojima će trgovati s OPTE će biti taj diskriminirajući faktor.

 

Ja mislim da je HT svoj dio prodao za 3.6 kuna po dionici. To je tih 639 mil kuna minus dug. Neka me netko ispravi.

Male spasava ponderirani prosjek za zadnja 3 mjeseca.

Kad su mali dioničari dobro prošli u preuzimanju zadnji put? Čini mi se 2007 g?

Ovdje su mali dobro prosli. Drugo je sto su neki imali nerealna ocekivanja zbog navlakaca.

Prema uvjetima sporazuma, zaključivanje transakcije ovisi o promjeni hrvatskog Zakona o elektroničkim medijima, koji trenutno zabranjuje vertikalnu integraciju između TV nakladnika i operatora koji vrši prijenos medijskog sadržaja. Dogovor je također uvjetovan odobrenjem nadležnih tijela za zaštitu tržišnog natjecanja.”

Dakle,prije svega,transakcija nije zakljucena.Puno “ali i kada” je tu u igri!!!

Ako dionicari dobiju oko 5 kuna po dionici ,fantasticno su prosli,ali ja u to nisam siguran,jer,citiram:

Dionice Optime uvrštene su na Zagrebačku burzu. Nakon pribavljanja regulatornih odobrenja, United Grupa će podnijeti javnu ponudu za preuzimanje preostalih dionica Optime.”

Dakle,sve je to “na dugom stapu”,a rok se valjda racuna unazad 3 mjeseca od zakljucenja transakcije ,a ne od najave moguce transakcije?Barem je meni to jedino logicno!

Uostalom imate regulatorno tijelo i potencionalnog ponudaca pa se raspitajte kako i kada se odreduje cijena preuzimanja ???

 

 

starigrac, 10.07.2021. u 00:54

 





avax10, 09.07.2021. u 20:14



 

Max. je znači nešto preko 5, a min.bogtepitaj ako ne budu ponudili niti taj prosjek. A i to sve izgleda samo ako izmijene zakon? Loše, baš loše. 👎

 



 

 

Moraju ponuditi minimalno tromjesečni ponderirani prosjek malim dioničarima u razdoblju od 8.04. do 08.07.

Minimalno, a mogu naravno (a najvjerojatnije neće) i više.

Ne kužim o čemu pišete. Minimum znanja za ovo treba kolege.

 

 

Objasnite nam Vi to, g. starigrac.

Ispravite me ako sam u krivu – Vi ukazujete na odredbu St.2. Čl. 16. Zakona o preuzimanju dioničkih društava?

New Report

Close