OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/potpisan-kupoprodajni-ugovor-za-ot-optima-telekom-20210709

 

tovarish, 10.07.2021. u 09:12

ponderirani prosjek nije običan prosjek kako neki računaju..frend je računao i kaže da je po njemu ponderirani ispod 5 kn, a ne iznad kako su neki računali. sve u svemu, kupovati sada opte nema nikakvog smisla jer transakcija HT/ZABA-telemach, ako je uopće bude, ići će tek krajem godine, što znači da javna ponuda neće biti prije siječnja-veljače 2022.godine,a to je užasno dug period za držati novac zarobljen u dionici

Reci frendu da se vrati u srednju skolu…ocito je bio bolestan kad su ucili ponderiranje…

Ponderiran tromjesjecni prosjek od 08. travnja je 5,36kn…

Rastimo zajedno...

Lijepo ovdje piše što je predmet transakcije, to je koliko vidim kupnja 54,31% dionica a ukupno svih 100% koje drže ZABA i HT. Za taj dio udjela uz neke uvjete sporazuma koji bi se trebali ispuniti, jer ugovor još ne postoji, je predviđeno da će UG platiti cca 639 milijuna kuna. Nigdje ne stoji niti može stajati u sporazumu da su svi dioničari tj. 100% svih dionica uključeni u ovu vrijednost preuzimanja Optima telekoma. Jer ZABA i HT naravno nisu imali mogućnost prodavati dionice koje im nisu u vlasništvu.

 

znas ti citati

 

Ugovorom o kupoprodaji određena je vrijednost za 100 posto udjela u Optima Telekomu, bez duga ili novca u bilanci (eng. enterprise value), u iznosu od 639 milijuna kuna što predstavlja 5 x dobit prije kamata, poreza i amortizacije prije jednokratnih stavaka i nakon najmova (EBITDA) u 2020. godini.

 

100 posto = 639 milja

minus neto dug = trz kapit tj CIJENA DIONICE

 

ja bih rekao 4-4,5 kn

 

znamo da je ispod 5,36.  budući su znalci rokali do 4,3 – to ti je raspon

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://seebiz.eu/tvrtke/united-grupa-preuzimanje-optima-telekoma-vazno-zbog-ponude-tv-usluga/261359/

@investimir

Znači da su ZABA i HT prodali i moje dionice, jel tako? I naravno svih drugih dioničara!

@investimir

Znači da su ZABA i HT prodali i moje dionice, jel tako? I naravno svih drugih dioničara!

 

ma, čovječe, kad računaš vrijednost tvrtke, računaš na 100 posto, ne na 52 ili 89 posto, to je dkroz van pameti.

 

kažeš – plaćam 5x ili 10x ili 15x ebitda. minus neto dug = trz kapitalizacija. podijeljeno kroz broj dionica = cijen a za 1 dionicu

 

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Moje nisu prodali, ja ih nedam za kikiriki, ako ponuda ne bude zadovoljavajuća postajem dugoročni Dionicar OPTIME ili jako će se zvati, valjda me ne mogu otjerati

snupy, 09.07.2021. u 19:07

nemorate prihvati ponudu ali pitanje je koliko treba i dali ce se ikad otkljucati vrijednost da vi zaradite ako steknu vise od 75 posto mogu i delistirati firmu pa cete trgovati preko njuskala i gledati druge dionice kako rastu u ovome jedinstvenom dugotrajnom bull marketu

 

Vrlo izvjestan scenarij.

Kakvih sve znalaca ima na ovom forumu pa to je za nepovjerovati.

Do juce su pisali da dionica ne vrijedi ni 1 kn,sad da je 5.36 najmanje opet im lose.

Članak 16. , st. 3

 

 

 

tovarish, 10.07.2021. u 09:12

sve u svemu, kupovati sada opte nema nikakvog smisla jer transakcija HT/ZABA-telemach, ako je uopće bude, ići će tek krajem godine, što znači da javna ponuda neće biti prije siječnja-veljače 2022.godine,a to je užasno dug period za držati novac zarobljen u dionici

baš tako,pare ostanu zarobljene mjesecima

neke ostaju mjesecima a neke godinama ja sam kakvi takvi plus u Lencu docekao nakon 3 godine cekanja i propustio rast Ingre,Krasa dobrih dividendi sve to gledao jer nisam prihvatio 9.26 po dionici u Lencu vrlo brzo plal je na 4 kune i onda 3 godine taljiganja

New Report

Close