OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Crikva1,citiram

Mogli ste nastaviti niz s Atpl ,Ingra, Jdpl,Ulpl..Isto firme sa zanimljivim brojkama.Pa di su sad u odnosu na otprije pola godine?”.

Da pokusam odgovoriti na nacin:

Ne moze se usporediti Optima sa brodarima kod kojih su vozrine najvece sada u zadnjih 13 godina.

BDI narastao sa 339 $ na 3285$ sada.Takoder ,koliko je meni poznato,INGRA ima BV znatno veci od OPTE ,a i pokrivenost duga je daleko bolja.

 



@Crikva1

Ako ja iznosim što ja bih, a što ne bih – govorim za sebe. A ne pišem na temi Best buy da je OPTE best buy, a da “će se uskoro pokazati i zašto”. Time stvarate kod neupućenih posjetitelja na forumu dojam kao da znate nešto više od nas ostalih i kao da je špekulativni uspjeh (jer da – u slučaju OPTE, eventualni uspjeh ili neuspjeh je isključivo špekulativan, a ne investicijski) praktički zajamčen, a kad Vas se upita da se čuje ‘taj famozni zašto’, onda ste tihi. E, vidite, to su te dezinformacije. Vama će svatko tko govori u prvome licu jednine biti bolesni egocentrik? Pa (evo da Vam udovoljim) mi – pokazujemo više obzira prema novim ulagačima(udovicama, studentima, da dalje ne nabrajam…) i ako ih na nešto navodimo, to je da sami naprave svoje istraživanje. Napadate mene osobno i tvrdite da je to neizbježno, a argumenti su Vam da ja ne držim nijednu dionicu OPTE pa nemam pravo glasa. Sad po Vama ne mogu reći svoje mišljenje o OPTE kao biznisu? Pa ne guram se na glavnu skupštinu nametati vama dioničarima prijedloge, ne tražim pravo glasa… A mišljenje koje dajem na javnome portalu je moje pravo kao korisnika i građanina ove slobodne države i emanacija je moje osobne slobode, a ne egomanije. Vi vrlo dobro znate da nisam nikakav amater, kao što ja znam isto i za Vas. Držim i HT i ZABU pa nemam pravo niš reć? Dobro da me niste optužili da sam njemački i talijanski agent…

Ima i ona pouka mudrih ljudi ‘Nemoj se složit sa mnom, ali nemoj bit u vezi toga.’

Hoćete li platiti Milku ili bilo koji drugi brend čokolade stotinu kuna u trgovini samo zato jer su neki nezavisni procjenitelji, pa možda i najbolji na svijetu, rekli da toliko vrijedi? A najukusnija je, najdulji rok trajanja, daleko manje deblja od svih prijašnjih i po svemu je bolja od svake druge čokolade do tad proizvedene? Po čemu se pristup vrijednosnom papiru treba razlikovati? Goldman Sachs vrednuje TSLA na koliko? A svjetsko tržište potpuno ignorira tu ekipu! I u krivu su da ih ignoriraju, budite sigurni. Recite nam, kad već nemate odgovor na famozni zašto, koliko Vam je prosjek cijene na OPTE?

bisakovi, 05.07.2021. u 17:25

@Crikva1,citiram

Mogli ste nastaviti niz s Atpl ,Ingra, Jdpl,Ulpl..Isto firme sa zanimljivim brojkama.Pa di su sad u odnosu na otprije pola godine?”.

Da pokusam odgovoriti na nacin:

Ne moze se usporediti Optima sa brodarima kod kojih su vozrine najvece sada u zadnjih 13 godina.

BDI narastao sa 339 $ na 3285$ sada.Takoder ,koliko je meni poznato,INGRA ima BV znatno veci od OPTE ,a i pokrivenost duga je daleko bolja.

 




 

 

Slično ko PTKM s cijenom plina. Nađe se sedamsto primjera.

Toliko više gubitnica, nego dobitnica da je konačni učinak ‘ulaganja’ negativan. Ne zovu ih bezveze ‘gubitaši’.

Tko drži portfelj takvih dionica i ima njih deset takvih, svake po deset posto, na jednoj ili dvije zaradi x2 do x3, na ostalima izgubi 50% ili više i gdje je? 20 uloženih vriedi do kakvih 50, a preostalih 80 uloženih vrijedi 40 ili manje. Na kraju ima 10% manje od onoga s koliko je krenuo ako je sretan. Ako na ostalima izgubi 80% ili sve, ko na DLKV, onda gubi i po 30% i više cijelog portfelja. A priča ide kako se zaradilo na PTKM 5 puta… Stvarnost je da se ulazilo po 30kn i izlazilo po možda 55kn, a to nije ni 100% dobitka. Gubici na ostalima se puno jače osjete, ali to se prešućuje. Ima ovdje i iskrenijih, koji kažu na PM koliko su izgubili.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/OPTE/FI-OPTE-9a43aa2f07cb4414d09a6497a254d60c.pdf

I ovi nižu gubitke i gube klijente. Dokad?

amarananab, 08.07.2021. u 16:56

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/OPTE/FI-OPTE-9a43aa2f07cb4414d09a6497a254d60c.pdf

I ovi nižu gubitke i gube klijente. Dokad?

Sve dok ne stigne “tata-mata” a onda A1 i HT u ropotarnicu odlaze!🤣🤣😅

nemoj biti naivan. ne misliš valjda da će ponuditi besplatne pakete samo da privuku nove korisnike/petplatnike? potrajati će to i mogao bi nastati tržišni rat. nadam se na korist svim klijentima.









zna se novi gazda

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/potpisan-kupoprodajni-ugovor-za-ot-optima-telekom-20210709

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ok koliko kome po dionici ?

Navodno tromjesecni prosjek 5,36kn po dionici

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

E kad se sjetim drukanja.. ide to po min 12 kn.. neće banka popušit… Eh da..

Ide to i na 20..uzdaj se u se i u svoje kljuse

Ali piše da će cijena biti niža od tog prosjeka. Dakle investicijska javnost je obaviještena da cijena sigurno neće biti iznad ~5,36kn ili koliko već.

Što to točno znači? Ja(tj. moj veliki ego) to tumačim da cijena može biti 5kn pa i 5kn i kusur, a može biti 4,36kn i niže. Sad znamo da je X

Uglavnom, 10kn i 12kn su bile bajke.

http://prntscr.com/19rtqfq dali to znaci da moze i nize od 5.36 jer se spominje na drugom forumu 4.4 kn

New Report

Close