OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A tu je i ova persona ako je netko bio van zemlje posljednih par desetljeća.

https://www.forbes.com/profile/carlos-slim-helu/?sh=74da6822646b

Iako ne daju izjave ni prvi ni drugi, interes je neupitan a nije da se nema.Drugo je što bi se htjelo jeftinije,tko nebi.Ali neće jeftinije kada je više njih.Može samo skuplje.Mala bara puno krokodila🙂.Dosta je igrica ,vrijeme je za konkretne stvari.Još 10ak dana…

bisakovi, 01.07.2021. u 12:03

Slazem se da ovdje ne treba vise nista objasnjavati.Burza je nemilosrdna i brojke sve govore.Zelje i nadanja su jedno,a realnost nesto drugo.

Pa da najlakše je laprdati bez smisla i ikakvih argumenata.

Svaki korisnik 1000 EUR. Opet ponavljam koliko je Tele2 bio dužan . ??

Ajde sad ako zaboravite optiku i sl… Tj. Infrastrukturu ,pogledajte procjenu revizorski kuće.. ja sam sam sebi više dosadan… Procjenili su na 7 kn. Želite reć da su primili mito pa procjenili na 7 kn. ?

 

Ichweiss, 01.07.2021. u 19:22

 





bisakovi, 01.07.2021. u 12:03



 

Slazem se da ovdje ne treba vise nista objasnjavati.Burza je nemilosrdna i brojke sve govore.Zelje i nadanja su jedno,a realnost nesto drugo.

 



 

Pa da najlakše je laprdati bez smisla i ikakvih argumenata.

Slazem se i vrijeme je da se prihvati realnost.Brojke,izvjesca,cijena na burzi su relevantni.

@bisakovi. Jesu. Zašto onda pišete da je THNK prcejenja ? Ne Vi možda ali hrpa ljudi je ovdje kontradiktorna. Sada je odjednom cjena na burzi relevantna. A što kod THNK onda nije ?

Kod GME i AMC je isto relevantno ?

Ako znamo da predstoji neko preuzimanje, ali ne znamo tko, kada i pod kojim sve modalitetima, onda je tržišna cijena u ovome trenutku itekako relevantna. Ako cijena u kratkome vremenu padne 30%, to nije dobar znak. Nema nitko od nas magičnu kristalnu kuglu, ali budimo realni.

I poštedite nas mantre o tome koliki je bio dug Tele2… Tema je Optima Telekom i promatramo ju ko jedinstveni biznis. Ja to nikad ne bih platio milijardu kuna. Dvjestopedeset milijuna je plafon koliko bih dao. Nebitno je da li je dionica uvrštena na burzu ili ne. Nešto vrijedi toliko koliko vrijedi… Priča je u stilu ‘Joj to je super, tko god to uzme, značajno će si povećati tržišni udio i biti puno jači igrač! To vrijedi pola milijarde! To su procjene nezavisnih procjenitelja! Tko smo mi u usporedbi s njima? Samo obični smrtnici!’

Gle…nešto može biti apsolutno najbolja stvar… Koji je najbolji sportski auto? Ferrari? Lamborghini? Ajd recimo da je neki od tih poznatih proizvođača. I da ima najbolju opremu, najjače performanse, sve najbolje… Biste li platili 10 milijuna dolara za njega? A najbolji je..Nema boljeg. Ja sigurno ne bih. Ne zanima me koliko je dobar, sâm za sebe ili u usporedbi s drugima. Jednostavno je preskup. Cijena je previsoka. Zato je tržišna cijena bitna. Jer ako nitko nije spreman dati deset milijuna dolara za njega, nevezano uz to koliko je dobar, na kraju dana je nebitno koliko je truda, energije, inovacije, odricanja, vremena, novca itd. u njega uloženo.

 

Vi ne bi platili…Pa tko Vas uopće pita i koga uopće zanima što bi Vi ili ja .Vi ste nebitni.Bitna je nezavisna procjena.Jel Vam to uopće jasno .Ona je jedina relevantna.Toliko se trudite svakodnevno pisati o nečemu što ne posjedujete pa se normalan čovjek s razlogom upita zašto. Možda je razlog tome što posjedujete konkurentsku firmu koja će preko noći ostati bez 150-350 k korisnika,možda ste plaćeni za to,možda jer imate jak ego koji Vas tjera na pisanje. 7,31 kn je bila zadnja službena procjena i to još kod pripajanja H1. Po 10 kn su Optimu dobili i Vaš Ht i Zaba.Kakvi crni Ferrariji i ostale stvari koje ste nadrobili.Ja ovo ja ono. Ajde malo na kupanje ili slično.Evo dat ću Vam ja popust za smještaj da odmorite malo od svega.Može i Vaš kolega bisakovi isto.Ionako se izmjenjujete jedan post on jedan Vi.Tako da bi i njemu dobro došlo.

A zašto se ne bismo držali teme, kolega @Crikva1? Vi ste se uhvatili mene osobno s ad hominem argumentima. Znate i sâmi da se radi o poslu jako visokog rizika. Moj ego je velik, a i superego mi je jak. Mora biti takvih poput kolege bisakovog i mene. Mi smo tu da obratimo mladim ulagačima pozornost o rizicima pa usudim se reći i opasnostima toga da slijede one koji šire dezinformacije i pričaju bajke, a među takvima ste i Vi. Vi cete

krenuti s pričom da sam ja neki plaćenik i egocentrik pa zato ovdje pišem. Ne. Imam li dionice konkurentskog društva? Da. Jesam li korisnik njihovih usluga? Ne. Na A1 sam…

Ti argumenti su tako bijedni…kako je naglasio kolega zorangutan ‘Bijedni drukovi bez pokrića’

Isto tako i mi možemo reći da su ti nezavisni analitičari zapravo plaćenici tko zna čiji i da to nikako nisu prave nezavisne procjene. Ali mi se time ne bavimo. Mi analiziramo cjelokupni biznis jer je upravo on taj koji se krije iza svake dionice. Vaš tabor napada bisakovog da je prije govorio da je cijena dionice potpuno nebitna. On i ja smo imali svojih neslaganja prošle godine, ali ovdje mu moram stati u obranu. Vi i njega napadate osobno.

Crikva1, 03.07.2021. u 14:14

Vi ne bi platili…Pa tko Vas uopće pita i koga uopće zanima što bi Vi ili ja .Vi ste nebitni.Bitna je nezavisna procjena.Jel Vam to uopće jasno .Ona je jedina relevantna.Toliko se trudite svakodnevno pisati o nečemu što ne posjedujete pa se normalan čovjek s razlogom upita zašto. Možda je razlog tome što posjedujete konkurentsku firmu koja će preko noći ostati bez 150-350 k korisnika,možda ste plaćeni za to,možda jer imate jak ego koji Vas tjera na pisanje. 7,31 kn je bila zadnja službena procjena i to još kod pripajanja H1. Po 10 kn su Optimu dobili i Vaš Ht i Zaba.Kakvi crni Ferrariji i ostale stvari koje ste nadrobili.Ja ovo ja ono. Ajde malo na kupanje ili slično.Evo dat ću Vam ja popust za smještaj da odmorite malo od svega.Može i Vaš kolega bisakovi isto.Ionako se izmjenjujete jedan post on jedan Vi.Tako da bi i njemu dobro došlo.

Kolega,prije svega se zahvaljujem na pozivu za ljetovanje kod Vas “sa popustom”(ma sto to znacilo),ali moram ljubazno odbiti poziv jer vec zivim na moru (odnosno oko 100 metara od plaze),doduse ne Jadranskom,nego jednom toplom moru u Indokini gdje ljeto traje cijelu godinu.

Eto je pisem zato sto je ovo slobodan forum i tema me zanima i ne zelim praviti iste greske kao i Vi pa se educiram i na ovaj nacin.Moj savjet Vam je da stedite novac i ne dajete “olako popuste” i nadam se da Vam je prosjecna cijena ove dionice ispod trenutne trzisne .

Mozda da ponekad procitate neke brojke i izvjesca ne bi bilo lose kao i poneki pogled na “gledalicu” na burzi.Mozda malo pogledati DLKV,DURU,VIRO itd.Kakve brojke su te firme pokazivale i sto se dogodilo i sl.

Stara poslovica “ne jedu vuci po poruci” je uvijek ziva.Da oni koji su procjenili dionicu na 7-10 kuna vjeruju da toliko vrijedi,dionica sigurno ne bi bila gdje jest,a po mom dubokom uvjerenju padati ce i dalje.Zas mislite da bi netko Vama propusti “veliki profit” ako bi znao da dionica vrijedi “puno vise”???

 

yieldchaser, 03.07.2021. u 20:51

A zašto se ne bismo držali teme, kolega @Crikva1? Vi ste se uhvatili mene osobno s ad hominem argumentima. Znate i sâmi da se radi o poslu jako visokog rizika. Moj ego je velik, a i superego mi je jak. Mora biti takvih poput kolege bisakovog i mene. Mi smo tu da obratimo mladim ulagačima pozornost o rizicima pa usudim se reći i opasnostima toga da slijede one koji šire dezinformacije i pričaju bajke, a među takvima ste i Vi. Vi cete

Normalno da se tu isprepleće osobno sa samom temom kad spominjete ja ovo ja ono.To je onda neizbježno.

Slažem se da postoji rizik.Kao iza sve ,pogotovo na tržištu kapitala.Sutra Sergey stisne dugme i pošalje nešto prema Americi i uzalud je zvao se Coca-Cola, Ht ili Optima.Prije ulaganja bilo mali ili veliki investitor toga mora biti svijestan.

Koje to dezinformacije sam ja napisao?

Imam očekivanja neka koja dijelim tu na temelju podataka poput onog po koliko se inače preuzimaju firme u ovom sektoru.To je javan podatak.Znam za dug, znam za Bv,za financijske rezultate, za infrastrukturu Optime,za njene korisnike,za to koliko vremena treba da se oni privuču, za nezavisnu procjenu, za A1 koji je u više navrata bio zainteresiran za H1 a po toj logici itekekako je i za Optimu,za tržišno “agresivnog” kupca UG,znam da se ovakva prilika gledajući sa strane kupca pruža jednom u puno godina,znam za Aztn koji je u više navrata dao zeleno svjetlo i da se konačno razbije duopol a i za promjenu Zakonu koji se nameće pod normalno jer spada pod Europsku stečevinu a mi smo koliko znam EU.Ht-u je naloženo da mora prodati sve svoje dionice i po dogovoru sa Zabom i njene inače će biti razvlašćen upravljanja Optimom.I to još do kraja ovog tjedna.Znači Optima je servirana novom kupcu na pladnju.Ako je to bajka onda ok.

U vezi ega mali savjet od velikih ljudi je : “jedan od najvećih uspjeha u životu je maknuti se od svojega ega”. Malo tko to uspije.

U tome bi trebao znati više vaš kolega koji živi na istoku odakle potječu duhovno zreliji ljudi.

 

bisakovi, 04.07.2021. u 03:26

 





Crikva1, 03.07.2021. u 14:14



 

Vi ne bi platili…Pa tko Vas uopće pita i koga uopće zanima što bi Vi ili ja .Vi ste nebitni.Bitna je nezavisna procjena.Jel Vam to uopće jasno .Ona je jedina relevantna.Toliko se trudite svakodnevno pisati o nečemu što ne posjedujete pa se normalan čovjek s razlogom upita zašto. Možda je razlog tome što posjedujete konkurentsku firmu koja će preko noći ostati bez 150-350 k korisnika,možda ste plaćeni za to,možda jer imate jak ego koji Vas tjera na pisanje. 7,31 kn je bila zadnja službena procjena i to još kod pripajanja H1. Po 10 kn su Optimu dobili i Vaš Ht i Zaba.Kakvi crni Ferrariji i ostale stvari koje ste nadrobili.Ja ovo ja ono. Ajde malo na kupanje ili slično.Evo dat ću Vam ja popust za smještaj da odmorite malo od svega.Može i Vaš kolega bisakovi isto.Ionako se izmjenjujete jedan post on jedan Vi.Tako da bi i njemu dobro došlo.

 



 

Kolega,prije svega se zahvaljujem na pozivu za ljetovanje kod Vas “sa popustom”(ma sto to znacilo),ali moram ljubazno odbiti poziv jer vec zivim na moru (odnosno oko 100 metara od plaze),doduse ne Jadranskom,nego jednom toplom moru u Indokini gdje ljeto traje cijelu godinu.

Eto je pisem zato sto je ovo slobodan forum i tema me zanima i ne zelim praviti iste greske kao i Vi pa se educiram i na ovaj nacin.Moj savjet Vam je da stedite novac i ne dajete “olako popuste” i nadam se da Vam je prosjecna cijena ove dionice ispod trenutne trzisne .

Mozda da ponekad procitate neke brojke i izvjesca ne bi bilo lose kao i poneki pogled na “gledalicu” na burzi.Mozda malo pogledati DLKV,DURU,VIRO itd.Kakve brojke su te firme pokazivale i sto se dogodilo i sl.

Stara poslovica “ne jedu vuci po poruci” je uvijek ziva.Da oni koji su procjenili dionicu na 7-10 kuna vjeruju da toliko vrijedi,dionica sigurno ne bi bila gdje jest,a po mom dubokom uvjerenju padati ce i dalje.Zas mislite da bi netko Vama propusti “veliki profit” ako bi znao da dionica vrijedi “puno vise”???

 

Mogli ste nastaviti niz s Atpl ,Ingra, Jdpl,Ulpl..Isto firme sa zanimljivim brojkama.Pa di su sad u odnosu na otprije pola godine?

New Report

Close