OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam na čemu temeljite zaključak da Optima vrati enormne dugove ‘bez problema’. Kaj, deset godina od sad, dvanaest godina od sad ili? Pa ako idem na deset godina rok ulaganja, trpam pola u MSFT, a ovo ostalo u slične i zaboravim. Mogu mirno spavat, a nakon deset godina ću imati planinu novca. Za to mi ne treba Optima. A ovdje je ideja da se ide špekulativno, a ne ulagački… Kakav P/E, kakve nominale… Nominala ne znači ništa u ovome trenutku. Nije značila ništa ni pred tri i više godina, a kud u 2021. Ta HTova ‘posudba’ je zajam kojim se nadomještava kapital… To je opet nova dokapitalizacija koja ruši vrijednost dionice, a ne da ju diže. Ono što HT radi – povlačenje vlastitih dionica bez smanjenja temeljnoga kapitala – to diže vrijednost, a posljedično u cijenu.

zorangutan, 08.06.2021. u 12:08

 





renči, 08.06.2021. u 11:27



 

Nominala optime tj kako je vodi zaba je 10 kn.

 



 

nominala govori kolika je nekad bila vrijednost…BV govori kolika je sada,a BV je prema “moje dionice” samo 0,22 kune…

 

Nominala govori koliki je nekad davno bio temeljni kapital. Kolika je bila vrijednost, pa čak i tad, je sasvim drugo pitanje. Potpuno je nebitno koliko je to bilo tad. Bitno je jedino koliko je sad, tj. koliko će biti u bliskoj budućnosti.

yieldchaser, 08.06.2021. u 11:30

Pitanje za sve – koliko bi vi platili za cijelu kompaniju da ste A1(vlasnici A1) ili tko već?

Što je ZABI i HTu u interesu nije toliko bitno koliko se misli. To je ko da pričamo da scenarij Agrokora nije bio Todoriću u interesu… On ‘to neće dozvoliti’… Baš…

Minimum minimuma 6,7 kn po koliko je netko kupio nedavno od Ane 2200790 komada ili ti cca. 14.7 mil kuna.Slijedeća niža granica bila bi 7,3 kn po koliko je procjenjena Optima od neovisnih stručnjaka i to još prije pripajanja H1 za kojeg je A1 i službeno pokazivao interes u više navrata.Slijedeća granica minimum 10 kn po kojoj se je dobili HT i Zaba  i zbog broja korisnika koji je najbitniji i zbog vlastite optičke infrastukture. A u koliko se pokaže da ima i još zainteresiranih onda sa premijom  i 15 kuna nije previše.

 

Crikva1, 08.06.2021. u 13:47

Priče da nema interesa su za malo djecu pa Vam predlažem da se prestanete sramotiti s tom tezom. I kao preskupo , neisplativo, dugovi,bv blabla.Jadan A1 sa Slimom jedinim od najbogatijih ljudi na svijetu nema novaca hahaha, Ug Konsolidirana prilagođena dobit prije kamata, oporezivanja, amortizacije i deprecijacije (EBITDA) povećala se za 52,5 posto i iznosi 481,3 milijuna eura u 2020. godini, dok je prilagođena EBITDA u prvom tromjesečju 2021. porasla za 111,8 posto na 179,2 milijuna eura, nema novaca   hahaha. 

A šta se ono još u regiji iz tog sektora može kupiti pogotovo stavljeno na pladanj? Odgovor je Optima.

Pametnom dosta , znalo se tu dosta puta napisati.

 

Potpisujem  s time da ni jedan ni drugi nisu čak ni u neformalnim razgovorima izjavili da nisu zainteresirani. Ništa ih ne spriječava dok s druge strane izjava o interesu za nečim je cijenovno opipljiva informacija. Tako da…

Još malo se treba strpiti .11.7. je brzo pogotovo ako se uzme samo broj radnih dana.

Ako i povuce taj kapital tj pozajmicu HT, opet izracun ostaje isti. Tj najmanje 6 kuna. Jer je to dug koji se vraca po svakom racunu. A ako ga HT ne produzi, ima drugih koji ce ga produziti. Npr dokap po nominali postojecih vlasnika. Novi vkasnik. Banka. Whoever…izracun je isti..ja bi da sam na mjestu banke to i naoravila. Rijesila se HT za nekog svoga…

 

Status Quo: Roll Over Lay Down

@Andromeda

Pa kad je tako super i ni 15kn nije previše, zašto Hanžekovićka izašla na 6,7kn?

Njen izlaz je bio vrhunski, ako mene pitate. Po Vama je mogla više nego udvostručiti taj iznos. Pa mogla se strpiti do srpnja…

Terrakom za prijevremeni raskid ugovora naolacuje oko 4000 kuna. To su im dakle troskovi po korisniku. Neka si racunaju oni koji ziđaju nove optike koliko bi oh kostala infrastruktura za 150 000 korisnika. I vremena utrosenog u to.

Status Quo: Roll Over Lay Down

@budfox

Čini mi se da ignorirate proces prodaje dionica ht i zabe i datum koji se sve više približava. Prodavali su oni koji misle da nema kupca, a novih vjernika koji bi pogurali cijenu nema. Mene zanima. ukoliko se ne ukaže kupac do 10. srpnja, kolika će biti cijena dionice.

@renci. Točno.  Ali nisu svi optima korisnici na optimi na optici. Neki su i na bakru.

Ocito je prodaja odgodjena. Poslali su poziv na skupstinu. Ovaj put je nadzorni ZABA, a nema HT. Do sada je bio HT. A ZABA dala ostavku u nadzoru.

Strpljenja. I valuacije na papir.

 

Status Quo: Roll Over Lay Down

renči, 08.06.2021. u 18:51

Ocito je prodaja odgodjena. Poslali su poziv na skupstinu. Ovaj put je nadzorni ZABA, a nema HT. Do sada je bio HT. A ZABA dala ostavku u nadzoru.

Strpljenja. I valuacije na papir.

 

Valuacija?Kada na kapital i rezerve oduzmete dugove i obaveze dali nesto ostane?

Mislim u realnom-materijalnom smislu! Dokapitalizacija je nuzna ili bar pozeljna,mozda!!!

Dakle,po meni da se firma dobro ili uopce utrzi trebat ce svjezi kapital,ali ne novim zaduzivanjem jer je tvtka vec jako zaduzena,po mom skromnom misljenju.Dugove treba pretvoriti u kapital “kako bi firma prodisala punim plucima”,po meni.

To je dakako moje misljenje.Neke kolege neka i dalje misle kako izvjesca i brojke nisu vazni jer ce netko sve to “skupo platiti da ude u igru”.Vidjet cemo tko je u pravu.

koranal, 08.06.2021. u 17:59

@budfox

Čini mi se da ignorirate proces prodaje dionica ht i zabe i datum koji se sve više približava. Prodavali su oni koji misle da nema kupca, a novih vjernika koji bi pogurali cijenu nema. Mene zanima. ukoliko se ne ukaže kupac do 10. srpnja, kolika će biti cijena dionice.


Ako opet propadne prodaja, nije za očekivati da cijena ostane na ovim razinama, po meni je puno izgledniji pad. Ne vjerujem da će baš na 2 kn, ali negdje 3-3,50 je po meni moguće. Čekamo dan D pa ćemo vidjeti je li 👍 ili 👎.

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close