OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1. Optima neće u stečaj, jer ni HT-u, ni ZABA-i to nije u interesu, a oni su krcati parama kao brod.

2. Firma će se prodati, siguran sam 1000%, ne znam točno kada

3. Za tjedan dana ide prijedlog izmjene Zakona o elektroničkim medijima koji je kočio

UG/ Telemach da kupi Optimu

4. Ne znam cijenu po kojoj će se Optima prodati, ali sigurno za više kada se promijeni zakon i Telemach preda ponudu, nego da je ostao jedini ponuđač A1

5. A1 je prije dolaska UG-a kupio sve alternativne opratere na tržištu i to samo zato jer HT to nije smio zbog HAKOM-a koji HT-u to ne dopušta, te je A1 sigurno zaiunteresiran za preuzimanje Optime, jer im je to jedini način da povećaju udio na tržištu.

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

https://www.ictbusiness.info/poslovanje/rast-united-grupe-u-2020-godini-uz-velike-akvizicije-na-gotovo-2-milijarde-eura

 

”Grupa nastavlja s investicijama širom regije, uključujući ulaganja u fiksnu i mobilnu mrežu, kao i u medije. Program vrijedan 500 milijuna eura najavljen u ožujku, kao podrška uvođenju nove generacije optičke mreže diljem jugoistočne Europe, omogućit će milijunima privatnih i poslovnih korisnika pristup 10 Giga uslugama.”

 

 

Ako dokapom smanji kratkorocni dug tj isplate HT, ostaje dugorocni dug koji se lako isplati iz poslovanja. Na taj nacin se u biti lakse proda optima, a dize se i vrijednost dionici unatoc mogucem razvodnjavanju. Ali to su sve spekulacije i uooce ne moraju biti istinite. Optima godisnje isplati 50 i vise  miliona kuna duga, a jos je ove godine 80 miliona investirala.

Status Quo: Roll Over Lay Down

avax10, 07.06.2021. u 22:20

 





dionicar, 07.06.2021. u 20:19



 

Pa ajde ekipa krenite dizati prosjek

 



 

Baš “mudro”. Recimo digneš cijenu na 6 kn  pa ti naprave n milja od htešto kao sad na DLKV i srežu dionice na BV, koji je prema portalu “moje dionice” 0,22 kn! A što onda?

da,ne miriše na dobro.dugovi su znatni i moguče je da onih 200 milja od HTja pretvore u nove dionice pa spoje njih xx u jednu novu i eto još jednog dalekovoda za male. oprez u lovu na padajuće noževe da ne bude opet plača

budapest !

Gledam zadnje promjene u top 10 kod OPTE: Kopsejak je zbog rasprodaje ispao iz top 10 i po meni ima još nekih 150.000-200.000 komada (teško je točno reći bez uvida u mjesta ispod broja 10). No to nije najgora vijest već da i Raiff.banka prodaje, 04.06. imali su 851.193 dionice, a po zadnjem stanju 826.193, što znači da su u jednom danu prodali 25.000 dionica. 🙄

Nije problem samo to što 2 velika prodaju, nego što se otvara pitanje ZAŠTO baš sada rasprodaju?

Ignore: KressoM, delux

a isto mozete postavit pitanje zasto je sikirica prodavao u 7mj 2019 a PT drvo kupovalo ?

@dioničar

samo da se i pt drvo ne priključi prodajnoj strani jer onda bi bilo “veselo”na n-tu….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

A meni nije jasno po cemu je to PT DRVO posebno osim sto su paralelno s OPTE kupovali i ULJN i tamo ostali bez gaca…trenutno su i kod OPTE u debelom minusu…a koliko se sijecam izginuli su i na PTKM (ovo nisam siguran)…

Za sada su teski pusionicari…medju losijim investitorima na TK

 

Rastimo zajedno...

@Parica  i to stoji kaj velite… s time da je u uci u ULJN trebalo oko 10k eur za top10.. a za opte su malo vece pare bile u pitanju…..  ipak je to razlika…

fakat se  nisu pokazali kao dobar ulagač čije poteze treba pratiti, ulazili su u dionice tvrtke koje su bile u teškim problemima i to im se pokazalo kao velika greška..kod uljanika će vjerojatno završiti sa gubitkom svega a ovdje vjerojatno neće biti baš 0, ali mogao bi biti poveći minus,pogotovo ako i ovdje budu dokapi i spajanja dionica kao npr kod dalekovoda

sad odjednom se prica o  spajanju dionica, a di ste bili pred 2 godine?  ondato nikom  nije bilo na pameti ?

@dionicar

rijetkima je i kod dalekovoda padalo na pamet da bi se moglo dogoditi ovo što se događa….pa se događa…a kad pogledaš bv optime od 0,22 kn, vidiš da nešto tako ne možeš niti ovdje isključiti…previše puta su veliki preveslali male da bi se ovdje mirno spavalo…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close