OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I dok najzagriženiji fanovi polako otpadaju, oni neustrašivi i nepokolebljivi pomalo grickaju svoje procjene. Tako se spominjala cijena od 6 do 9 ebitda, najmanje 9 kuna po dionici, a sad je to već 7,2 do 8,7 kuna po dionici. Nadam se da će ova priča što prije završiti pa barem neću neprestano čitati bezbrojne procjene i očekivanja.

bisakovi, 23.05.2020. u 12:03

 









 



 

Ocekuje se i spekulira cijenom od 12 kuna za dionicu ???

Ocekivati da se proda za 80XBVPS  ili slicno,dali se Vama cini realnim?

Nemam pojma dali je netko ili vise njih dao neku ili kakvu ponudu,ali licitirati takvim brojkama mi se cini nerealnim!

Vec je mnogo puta zakljuceno da je vrijednost OPTIME 0kn i BVPS tu ne igra nikakvu ulogu. Pitanje je samo tko planira dati vise da preuzme 200.000 korisnika.

DarMar1, 23.05.2020. u 15:37

 





Vec je mnogo puta zakljuceno da je vrijednost OPTIME 0kn i BVPS tu ne igra nikakvu ulogu.





tko je to zaključio??? oni koji imaju dionice i nadaju se da će se optima prodati! nikakve neutralen analize niti zaključka nije ovdje bilo

 

DarMar1, 23.05.2020. u 15:37

 





Pitanje je samo tko planira dati vise da preuzme 200.000 korisnika.





ne,ne..pravo pitanje je da li netko sada uopće planira dati ponudu za kupnju optime?? jer ovi mjeseci muka i tišine od kad je istekao rok za iskazivanje interesa ukazuju da je ovaj prvi postupak prodaje-propao!

 

@eto-mene:  a VI ste u upravi OPTE pa znate ?  bitno da je TOP 10 brj 10 djo dokupio.

Ako niste u dionici ne treabte blaatiti istu.

Nažalost, standard kod nas. Tko je unutra piše dobr, tko nije piše loše.

 

Ovo je forum i mišljenja su dobro došla samo je pitanje kolko je kome stalo do nečijeg mišljenja.

Osobno smatram da je od Uprave Optime neozbiljno što ih ne interesira budućnost (čitaj natječaj) i imam dojam da se ne trude saznati informacije, a mogli bi.

Osobno smatram da HT “skriva” informacije pogotovo ako se uzme u obzir da je nedavno posudio Optimi zanimljiv iznos. Ja nebi dao pare nikome za koga znam da neću naplatiti ulog.

Što se tiče regulatora tržišta, njima je svejedno. Plaća stiže, ako kapne nešto sa strane kako bi netko ostvario trenutnu pat poziciju još bolje.

 

eto-mene, 25.05.2020. u 08:42

 





DarMar1, 23.05.2020. u 15:37



 

 





Vec je mnogo puta zakljuceno da je vrijednost OPTIME 0kn i BVPS tu ne igra nikakvu ulogu.







tko je to zaključio??? oni koji imaju dionice i nadaju se da će se optima prodati! nikakve neutralen analize niti zaključka nije ovdje bilo

 

 

 





DarMar1, 23.05.2020. u 15:37



 

 





Pitanje je samo tko planira dati vise da preuzme 200.000 korisnika.







 

ne,ne..pravo pitanje je da li netko sada uopće planira dati ponudu za kupnju optime?? jer ovi mjeseci muka i tišine od kad je istekao rok za iskazivanje interesa ukazuju da je ovaj prvi postupak prodaje-propao!

 

Eto-mene u kešu, a sve raste…izdrži 🙂

 

Nemam OPTE…ali nek ode po simboličnih 10kn, svima dobro osim jalušima

Rastimo zajedno...

ova tišina oko (ne)uspjeha prodaje udjela većinskih vlasnika te kretanje cijene u uskom rasponu 5,50-6,00 kn sugerira da ako OPTE i bude prodana (što je još uvijek upitno), cijena vjerojatno neće biti preko 6 kn jer nema šanse da netko kod nas ne bi saznao da je cijena viša od 6 kn pa kupovao sve do par % ispod te cijene..

zato je  logičan zaključak da se oni koji kupuju po ovim cijenama neće obogatiti ako bude preuzimanja jer će to vjerojatno biti blizu ove cijene po kojoj se trguje na ZSE.. ako pak ne bude valjanih ponuda, onda je jasno kuda će cijena dionice

Optima ne moze otici nego po nekom prosjeku preuzimanja slicnih firmi u regiji. Obicaji su takvi. Sta ces…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

kupoprodaj, 26.05.2020. u 14:34

Optima ne moze otici nego po nekom prosjeku preuzimanja slicnih firmi u regiji. Obicaji su takvi. Sta ces…

Trenutak prodaje je itekako bitan kolega. A prodavati u krizi znaci i diskont. Mene Optima na ovoj cijeni ne zanima. Ima puno boljihni sigurnijih dionica.

 

gospodo ovdje trba znati da ovo nije dionica prehrane pa da joj cjena na tržištu reagira po procjeni dobiti ovakve firme nemaju što proizvodit osim pameti pa pamet i malo elektronike može učiniti veliku financijsku dobit u kratko vrijeme

Pozdrav,

 

molim pomoć oko jednog razmišljanja.

HT ima udio koliko ima + dao je zajam od 201 mil.

Bez obzira na sadašnju situaciju koliko bi morala biti cijena dionice da HT vrati uloženo.(dionice + pozajmica)?

desnokrilo, 26.05.2020. u 18:12

gospodo ovdje trba znati da ovo nije dionica prehrane pa da joj cjena na tržištu reagira po procjeni dobiti ovakve firme nemaju što proizvodit osim pameti pa pamet i malo elektronike može učiniti veliku financijsku dobit u kratko vrijeme

 

samo zaboravljaš da ljudi MORAJU jesti, ali ne moraju koristiti telekom usluge kojima zato cijene iz godine u godinu – padaju!

također, optima iz kvartala u kvartal gubi dio korisnika tako da će sve to utjecati na prodajnu cijenu kad i ako se konačno optima uspije prodati! zato ne vidim nikakvog razloga da kupac plati cijenu iznad 6 kn ni pod kojim uvjetima

 

New Report

Close