OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bisakovi, 26.03.2020. u 11:00

 





Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.





Znači tebi je iz objave logično da ponuda ili nema ili da nisu prihvatljive!?

Da je to tako kako je tebi “logično”, onda bi iz HT-a objavili da je postupak (neuspješno) završen!

Kako nema objave da je završen, znači da se nastavlja, a to je moguće samo ako su pristigle valjane ponude, što se jasno išćitava iz rečenice iz objave:”HT je obvezan voditi računa o sprječavanju manipulacije tržištem te ne planira davati posebne objave o procesu prodaje sve do njegovog završetka.”

Ignore: KressoM, delux

Naravno da su ponude pristigle, da nisu onda se proces završava i u dogledno vrijeme preuzima investicijska banka. Naravno da HT želi odugovlaciti ali ovdje ni da žele ne mogu. Ako ponuda nema to bi bili morali objaviti.

priča se da je to već prodano, svašta se priča

Status Quo: Roll Over Lay Down

Ako je vama logično da se nitko ne javi na naječaj za Optimu sa 160.000-180.000 korisnika, pa makar ponudio i 3,00kn za dionicu, onda je stvarno nepotrebna daljnja “rasprava” s vama oko natječaj.

 

 

bisakovi, 26.03.2020. u 11:00

 





avax10, 26.03.2020. u 10:23



 

 





bisakovi, 26.03.2020. u 09:12



 

 

 







 

 

Moguce je da nisu dosle valjane ponude.

 

 





 

 

Znači i ti se slažeš da su ponude došle, ali tebe jako muči jesu li valjane? 😁

Za tvoju utjehu, ovo je tek prvi krug, nešto kao prijava na natječaj i sada bi HT trebao pozvati one koji su se javili da podnesu konkretne ponude s cijenom, nakon čega se vrši odabir kupca.

 



 

Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.Tesko mi je prihvatljivo i razumljivo da se ne objavljuje da ponuda ima i koje su to ponude ako ih doista ima.

Ponavljam se, ali ipak ajmo opet.

Kao logičara, ako nisu pristigle (valjane) ponude, da li vam je logično da je HT u objavi naglasio da radi zaštite daljnjeg postupka prodaje, neće izlaziti s informacijama u javnost.

Kakav daljnji postupak prodaje štite, ako nisu stigle ponude, što je uvjet da ponuda nastavlja dalje?

Ako nema ponuda, nema od strane HT ni daljnjeg nastavka prodaje. Nema pojedinačnih pregovora s kupcima koji nisu predali ponudu. Dakle, prodaja je u tom slučaju završila.

Kasnije preuzima investicijska banka.

 

avax10, 26.03.2020. u 12:36

 





bisakovi, 26.03.2020. u 11:00



 

 





Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.







 

Znači tebi je iz objave logično da ponuda ili nema ili da nisu prihvatljive!?

Da je to tako kako je tebi “logično”, onda bi iz HT-a objavili da je postupak (neuspješno) završen!

Kako nema objave da je završen, znači da se nastavlja, a to je moguće samo ako su pristigle valjane ponude, što se jasno išćitava iz rečenice iz objave:”HT je obvezan voditi računa o sprječavanju manipulacije tržištem te ne planira davati posebne objave o procesu prodaje sve do njegovog završetka.”

Tako je,meni je logicno to sto sam napisao.

Nemam nikakav interes ovdje niti dionice i mogu realnije zakljucivati.

Vase zakljucivanje,meni,jednostavno nije logicno i prihvatljivo,vec je vise,po meni ,izraz Vase zelje da dobro unovcite dionice , sto ,dakako imate pravo zeljeti.Sve je dakako moguce,ali po meni je malo vjerovatno ono sto Vi pisete.

Sugestivnim i kapcioznim rjecnikom necete promijeniti tijek stvari niti me uvjeriti u nesto sto smatram malo vjerovatnim.

 

Zanima me koliko ćemo još morati čekati da se javno izvjesti javnost tko se je sve prijavio za natječaj za kupnju Optime.

Da ih ima to svi znamo ( osim onih koji kure…).

Što se tice rezultata za 1 Q 2020., oni će biti ili isti ili njoš bolji nego prošle godine…Optima će sigurno imati više koristi nego HT ili A1 zbog ove coronavirus krize…njih če možda to i malo pogoditi….

starigrac, 26.03.2020. u 13:30

 









 

Ne ,ne slazem se da su ponude uopce dosle.To se iz ove izjave ne moze zakljuciti.Po zdravoj logici,zakljucujem ili da ponuda nema ili da nisu valjane ili prihvatljive.Tesko mi je prihvatljivo i razumljivo da se ne objavljuje da ponuda ima i koje su to ponude ako ih doista ima.

 



 

Ponavljam se, ali ipak ajmo opet.

Kao logičara, ako nisu pristigle (valjane) ponude, da li vam je logično da je HT u objavi naglasio da radi zaštite daljnjeg postupka prodaje, neće izlaziti s informacijama u javnost.

Kakav daljnji postupak prodaje štite, ako nisu stigle ponude, što je uvjet da ponuda nastavlja dalje?

Ako nema ponuda, nema od strane HT ni daljnjeg nastavka prodaje. Nema pojedinačnih pregovora s kupcima koji nisu predali ponudu. Dakle, prodaja je u tom slučaju završila.

Kasnije preuzima investicijska banka.

 

Ako ponude nisu stigle, a postupak prodaje traje do srpnja 2021, dakle nastavlja se, onda je logično da postupak ide dalje te da HT izda pripćenje kakvo je izdao.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....





sveps, 26.03.2020. u 18:17







Ako ponude nisu stigle, a postupak prodaje traje do srpnja 2021, dakle nastavlja se, onda je logično da postupak ide dalje te da HT izda pripćenje kakvo je izdao.






 

Ako ponude nisu stigle, onda bi HT morao o tome obavijestiti i AZTN i javnost radi transparentnog postupanja! Nema šanse da bi to prešutio pa ispod stola raspisao novi natječaj?!? Kakve su to morske ideje?!

 

Ignore: KressoM, delux

U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.”

Dakle, u scenariju u kojem nema ponuda, HT obavještava AZTN kako je i obvezan, no ne i javnost jer tu obvezu nema. Postupak prodaje se nastavlja. Bottom line … meni kao logičaru priopćenje koje je HT izdao ne implicira da su ponude došle. Dok je proces prodaje u tijeku, a to može biti do srpnja 2021, HT si uzima za pravo javnosti ne reći ništa. I to je sasvim ok

 

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ja ću navesti ako treba barem dva primjera zašto šute da je došla jedna ili više ponuda.

sveps, 26.03.2020. u 21:04

U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.”

Dakle, u scenariju u kojem nema ponuda, HT obavještava AZTN kako je i obvezan, no ne i javnost jer tu obvezu nema. Postupak prodaje se nastavlja. Bottom line … meni kao logičaru priopćenje koje je HT izdao ne implicira da su ponude došle. Dok je proces prodaje u tijeku, a to može biti do srpnja 2021, HT si uzima za pravo javnosti ne reći ništa. I to je sasvim ok

 

I sasvim je ok da zelis dionicu jeftinije…podrzavam te

i ja bi po onoj 3,76 neki dan

New Report

Close