OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Stvarno ne razumijem kako možete misliti da nije bilo ponuda. Pa to je prvi neobvezujući krug za ulazak u drugi krug. Zašto mislite da se barem A1 ne bi javio na natječaj? Načelno u toj ponudi mogli su napisati bilo što. Mogao sam se i ja javiti na natječaj sa ponudom, pa bi i to bila ponuda. Prema tekstu dopisa HT-a mi se čini da oni baš imaju namjeru prodati Optimu i da sve ide u tom smjeru. Ako oni to stvarno hoće, oni će to i napraviti. Možda neće dobiti novaca koliko su mislili zbog trenutne situacije, ali će sigurno naplatiti svoj dug i upravljanje. Za kupca ne može biti bolje vrijeme za kupnju od ovoga sada.

Ne mogu vjerovati kako donosite zaključke da kupca nema jer HT poštuje regulativu. Jasno su izjavili da bilo kakvo davanje informacija u javnosti može ISKLJUČIVO otežati postupak prodaje. Čitajte ”između redova”, pa jasno je da su ponude pristigle ali iste se neće objaviti jer jednostavno nije u skladu s najboljim praksama, ne razumijem čemu panika? Ako vas je strah, onda prodajte sutra po 4.xx kn ili niže, vaš izbor. Meni je današnja objava HT-a bila i više nego jasna.

1) HT mora prvo obavijestiti AZTN da ponuda nema, jer ako tu informaciju plasiraju sada javno, posebice u ovoj situaciji u kojoj se nalazi tržište, strmoglavo će ovo za dolje.

2) Proces prodaje ne staje. Sad ide analiza i procjena neovisnog procjenitelja jer je to jedan od uvjeta HTovog upravljanja, bez obzira što ponuda nema.

3) Ukoliko ponuda nema, tek nakon 6 mjeseci od početka postupka prodaje HT mora poduzeti sljedeći korak, odnosno angažirati investicijsku banku za vođenje prodaje Optime.

4) HT ima ‘deadline’ 10.srpnja 2021., i od tada gubi upravljačko pravo koje prelazi na ZABU. Nema obvezu prodaje dionica, mogu oni smatrati i ponudu od 20 kuna neprihvatljivom. Sve je stvar upravljackih prava.

5) Čak i da ponude ima, ne treba očekivati IPO do 2022. jer kao što vidimo, HTu se ne žuri jačati konkurenciju.

 

Ukratko, čeka nas dug i neizvjesan period.

Greškom gore napisao IPO, mislio sam na ponudu za preuzimanje.

dobro je netko rekao: pušing rođo!

propade i ovo ali to me ne čudi u ovoj krizi i pandemiji dok na vrata žestoko udara recesija,kome od velikih igrača treba bacat pare na neku malu hrvatsku koja nema stanovnika koliko veći gradovi u svijetu?!? i još uz 2 etablirana operatera koji drži 80% tržišta!

piši kući propalo..a sutra na burzi zna se što sljedi

Koliko nebuloza se ovdje piše. Ako ima ponuda proces PRODAJE mora okončati do 30.7.2020. Ako nema ponude, prodaju do 30.6.2020 preuzima investicijska banka. Da nema ponude ovaj natječaj je propao i mislim da bi HT to morao izvijestiti. Pad cijene na burzi zbog toga uopće nije nešto što bi ih brinulo jer i do sada nisu branili cijenu na ZSE.

  1. Meni djeluje kao da su neki prodali danas u strahu od toga da neće biti ponuda. A svatko nek dva puta pročita što piše i sve će mu biti jasno.
Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ja sam pročitao dopis jedno 7-8 puta pozorno i nikako niti između redaka nisam mogao iščitati da nije stigla niti jedna ponuda

da ima ponuda napisali bi da se ponude analiziraju i sve bi bilo jasno…čim to ne piše, onda je situacija zabrinjavajuća jer to znači loš rasplet….

nemojte se čuditi ako zbog nekog xy razloga ponište natječaj, kao fol zbog neke greške ili nešto slično….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/ht-objavio-zavrsetak-podnosenja-ponuda-za-optima-telekom

Ne vjerujte ovom linku gore…sve na prodaju

Zorangutan….

Što bi Vi iskreno željeli da se desi sa postupkom prodaje OT?

New Report

Close