OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitav dan čekam izvješće i onda ga izbace u nekom xlsx formatu, idite u qu….
Može li netko sumirati?

to ti je novi office.
Ok je.
EBITDA oko 15 mil kn u kvartalu.
Ima neko rezerviranje od 7 mil kuna u kvartalu,
bez toga je 22.,

Porast prihoda.

Uglavnom ok.
Nit smrdi nit mirise.
Ali bit ce na kraju godine ako nece biti vise tih rezerviranja oko 60-70 mil kn ebitda sto je ok.

Tocno kao sto MArtic kaze.
2011 ce biti dobra.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Čitav dan čekam izvješće i onda ga izbace u nekom xlsx formatu, idite u qu….
Može li netko sumirati?

Evo vam ga

Nije bolest sve što boli

A to rezerviranje mi pokvarilo onu računicu od prije neki dan, 5,8 više nego u prvom kvartalu nisam uopće računao s tim, čini mi se da su s tim štimali rezultat.

ja sam zadovoljan s izvješćem. nisam zadovoljan s trenutnom cijenom [angry]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




Meni je dovoljan podatak da posljednjih par mjeseci ljudi masovno prelaze iz HT (najskupljeg teleoperatera u ovom dijelu svijeta) i prelaze ostalim, a da ne kažem kako će istih biti sve više jer mnogi jedva čekaju da im istekne ugovor sa HT. [lol] [lol]

link kolega? di to piše?
[/quote]
Dobro ti kaže veki,nije potreban link.I ja sam jedan od onih koji čekam da mi istekne ugovor sa ht-om,a i Antiša ti je dao najbolji dokaz.
[/quote]
dada dobro kaze veki vi i gotovac da plaćate poštenu članarinu ovdje lp

Izvjesce je ok, nije spektakularno ali trend je bolji nego prvi kvartal.
Iako ovo mora raditi godisnje barem 100 milja ebitda.
Ovako ispada da ce biti oko 60 milja.

Zato je i cijena tu gdje je.

380 ljudi?? Treba to kresat Martic..

Bude ovo dobra prica, glavno da se stvara operativna dobit.
Malo koja firma danas to ima..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

U Q2 u odnosu na Q1 su imali rast u gotovo svim segmentima usluga osim prihodima od interkonekcije.
U prihode od intrekonekcije spadaju prihodi od međusobnog povezivanja operatera i VAS usluga (060 brojevi, navodno su to usluge s manjim maržama.
Upravo te VAS usluge su zaslužne što nije bilo rasta ukupnih prihoda u odnosu na 1H 2009, Metronet također ima taj pad.
Prihodi od međusobnog povezivanja su manji zbog smanjenja cijena odlukom regulatora na početku godine.

Obveze su se povećale za 16 mil kn i to je jedino u izvješću što me bode u oči, ako ne bude dokapa uskoro moglo bi biti gadno.

Što se tiče rasta korisnika usluga u Q2 imaju:
– rast DSL-a za 3600 pretplatnika (HT za 10200 pretplatnika)
– rast IPTV-a za 2200 pretplatnika ( HT za 6000 pretplatnika)
– pad broja govornih kanala za 6300 (HT ima 16500 govornih kanala manje)

U ovom kvartalu su došli do 98 919 pretplatnika, rast od 3,4 % u odnosu na 1Q.
To donosi godišnje 65 mil kn samo od pretplate.

jer optima je najviše fer

16 mil kuna veceg duga na 840 je nista.
Pogotovo kad je bilo capexa 30 milja.

Uglavnom, ja isto tipujem na dokap gdje ce martic morati sa barem 50% sudjelovati a ima love od prvog IPO-a.
I da ide po ovoj cijeni odnosno oko 30 (kao magma po trzisnoj)

A Martic nece bacati lovu ako ne vjeruje u to.
A onda bal….

Ovo su samo pretpostavke ali mislim da ce ga jedino tako Zaba pratiti a tu ima price i to jako dobre price.

Jako malo firmi radi ove godine pozitivan EBITda.
Bez obzira na visinu duga…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


16 mil kuna veceg duga na 840 je nista.
Pogotovo kad je bilo capexa 30 milja.

Uglavnom, ja isto tipujem na dokap gdje ce martic morati sa barem 50% sudjelovati a ima love od prvog IPO-a.
I da ide po ovoj cijeni odnosno oko 30 (kao magma po trzisnoj)

A Martic nece bacati lovu ako ne vjeruje u to.
A onda bal….

Ovo su samo pretpostavke ali mislim da ce ga jedino tako Zaba pratiti a tu ima price i to jako dobre price.

Jako malo firmi radi ove godine pozitivan EBITda.
Bez obzira na visinu duga…

kolega ovo nevrijedi 30kn lp

New Report

Close