OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“…

f. Događaji nakon datuma Bilance
Društvo je krajem siječnja 2020. godine ugovorilo zajam s povezanim društvom Hrvatski Telekom d.d. u iznosu od 201,0 milijun HRK s rokom povrata najkasnije do 30.06.2021. Predmetnim zajmom refinanciran je postojeći zajam u iznosu od 95 milijuna HRK, kao i veći dio dospjelih obveza prema Hrvatskom Telekomu.
…”

 

Ovo je stvarno dno dna korporativnog izvještavanja, u ovom ključnom trenutku, sa čudnom tendencijom rasta obveza prema dobavljačima i općenitim rastom obveza i dok još uvijek nigdje suvislo nije objašnjeno za što je uopće uzeto originalnih 95M kn zajma 2018.

Da ne spominjemo odakle sad te dodatne “dospjele obveze” prema HT-u.

 

 

 

Loki

Ja se ne slazem. Firma je uložila 80 milijuna kuna u opremu i softver. To je relativno gledano (u odnosu na prihode) tek nešto manje od ulaganja A1 cija se ulaganja kreću na razini od 70-80!milijuna eura. To je učinjeno i da se počiste dobavljaci i refinancira dug na godinu dana da ne dospijeva i ne kvari operativne performanse za vrijeme trajanja prodajnog procesa.

Nedavno je bilo govora o kratkoročnoj pozajmici od 95 mil kn koja je u međuvremenu najvjerojatnije vraćena. Sada vidimo kako je vraćena.

I onda se opet vraćamo na stavku 7 natječaja. Samo sada ne treba vratiti 95 nego 201 mil kn.

Fantastično.

loki07, 18.02.2020. u 16:12
“…

Moraju nekako vraćati dugove iz predstečajne nagodbe 😀

Zglob, 18.02.2020. u 09:02

Pokušavam smiriti kockarski delirij:) Naravno da bi najradije da ode na 20 kuna, ali, budimo trijezni. Uzmimo dovoljno.

“Kolega” stari igrač, znamo svi da vam je Optima već mjesecima kamenčić u cipeli. Najbolje vam je da kupite dionicu i prestanete stalno grintati jer vas događaji ama bas uvijek demantiraju.

Dug prema dobavljačima je zamijenjen dugoročnim financijskim dugom. Ne vidim problem u tome jer su time obveze prema dobavljačima dovedene u održive okvire. Sada bi društvo moglo de-facto moglo nastaviti poslovati samostalno, bez tutorstva HT-a.

Morate si kupiti jedno 50-100 tisuća komada Optime pa ćete vrlo brzo shvatiti sto se događa i koje su namjere, a usput ćete vrlo vjerojatno i dobro zaraditi.

Ichweiss, 18.02.2020. u 18:24
“Kolega” stari igrač, znamo svi da vam je Optima već mjesecima kamenčić u cipeli. Najbolje vam je da kupite dionicu i prestanete stalno grintati jer vas događaji ama bas uvijek demantiraju.

Koji me kolega događaji stalno demantiraju? Počeo sam “grintati” na cijenama oko i iznad 8kn i, koliko ja vidim, cijena se nije pomijerila već neko vrijeme. Nije valjda da sam ja uzrok tome.

I kažete da je dug zamijenjen dugoročnim financijskim dugom s rokom vraćanja najkasnije do 06/2021?

Inače, možda se vama čini nemogućim, ali moje “grintanje” ne znači da ste u pravu kad mislite da nemam dionicu Optime.

 

Ponude zaprimljene nakon 12:00 sati po srednjoeuropskom vremenu dana 2. ožujka 2020. neće se smatrati pogodnima za razmatranje te će biti odbijene.

Warren, 18.02.2020. u 20:08
Ponude zaprimljene nakon 12:00 sati po srednjoeuropskom vremenu dana 2. ožujka 2020. neće se smatrati pogodnima za razmatranje te će biti odbijene.

 

Tika taka Tika tak, isteklo ti vreme pao si na mene….

 

U 11.55 minuta stiže pounda koja se ne odbija, a već danss je krenuo jači ukrcaj nakon što je i po FI jasno da firma ide u prodaju. Bit će to vruće proljeće

Kasno sam ušao ali čini mi se da priča ide sretnom kraju. Što dalje sve sam više uvjeren u to.  Rekao bih da sam ziheraš i obično sam vrlo zadovoljan sa 10-20% ali mislim da će ovdje i ziheraš biti u plusu 40-60%                     Sve činjenice govore tome u prilog. Uskoro će sve biti poznato.

 

starigrac, 18.02.2020. u 18:56

Pa već mjesecima rogoborite i izmišljate neke situacije koje se ne dogode. Od toga da HT neće objaviti oglas, pa da UG neće dobiti regulatorno odobrenje za akviziciju Tele2. Pa će prodaja Optime trajati xx mjeseci. Uglavnom širite defetizam i spekulirate o mogućim ishodima. Uvijek uglavnom negativno ili barem na način da preuveličate rizike. Ja mislim da vas muci sindrom love u tudjem džepu pa ste toliko agilni na temi. A vjerojatno vas muci i to sto se niste oparili na LRH, pa sad sikcete poput zmije i uvijeno zazivate gloom&doom.

No, ni vi ni ja niste ovdje bitni, a još manje ono sto pišemo. Tema je Optima i na toj temi nam treba realan i vjerodostojan pogled na vrijednost, a ne stalno neko izvrtanje događaja. Na sreću investitori shvacaju da se prodaja neće dogoditi u tren i da iziskuje i strpljenje i spremnost na ponekad neočekivane situacije. Kupite si koju dionicu Optime. Osjecat ćete se bolje. 😉

@elio: koliki vam je prosijek ulaska ?

New Report

Close