OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ti padaš sa Marsa, to smo nekidan obradili i zaključili da će se sve odigrati do isteka roka upravljanja, puno ranije nego li je itko ocekivao. Šta bi Optima trebala poslovati obezgavljena nakon isteka roka? Otišlo bi sve u bunar bez hta ili novog gazde, nebudite smiješni..



http://www.poslovni.hr/komentari/kljucan-ce-biti-tajming-prodaje-optime-362361 [poslovni.hr]

“Formalna objava tendera je dovoljna, a bez obzira na ishod, 10. srpnja 2021. HT će prestat upravljati OT-om. Možda će HT s odlukom pričekati dotad. U branši se komentira da bi se dogovor o prodaji 54,31% dionica (drže ih Zaba i HT) mogao postići ove godine, realizacija ići od iduće godine, a onda na proljeće ili ljeto 2021. u red za naplatu bi došli i mali dioničari OT-a. To je samo opcija. Ipak, važno ju je uzeti u obzir ako se računa na ”brzu“ zaradu na OPTE-R-A.”

..načekat ćemo se …još 1,5 god

E da. Nije ni čudo da neki gube strpljenje i prodaju na ovim razinama.
[/quote]

HT-u se ne žuri ALI da ponovim. ZABA je dobila ogromnu kaznu nakon kontrole pranja novca. Zbog toga je pao predsjednik uprave i još 25 ljudi u banci. Platit će stotine milijuna kuna kazne i mislim da zbog toga ZABA nema vremena čekat na lovu do 2021 godine.

Cekat ce se barem do jeseni isplata, vjerovatno do Bozica, a sasvim lako i dulje. Sto i nije lose. Nekima ce izaci porezna obveza, neki ce uspjeti kupiti, neki ce ubrati zaradu, svima dobro. Glavno da je igra tu i da se moze.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


HT-u se ne žuri ALI da ponovim. ZABA je dobila ogromnu kaznu nakon kontrole pranja novca.

OK, kaznu je dobila ZABA. Ali prodaju vodi HT, a ne ZABA…a HT-u se ne žuri.

Ignore: KressoM, delux

Moje razmisljanje kao poduzetnika sada kada je kapital jako jeftin tj.prikupiti kapital nikad nije bilo jeftinije i lakse nego sada, gdje banke plivaju u lovi, smatram da je potencijalnim kupcima(A1 i UG) “vrijeme novac” tako da ce ici sa ponudama iznad 12kn te ce se kupoprodaja zakljuciti do kraja 6.mjeseca.

Meni bi najviše pasalo da je prodaja 31.3.2021 pa da ne moram platiti porez 🙂 kao i Jubito

Ne vidim u čemu je problem.
Čekati do jeseni, ili do kad god
U banci imamo sjajnu kamatu od 0,1%
A na ZSE nema baš svakodnevnih prilika. Ne vidim da nešto silnoga propuštamo.
Mi smo svi jedni nezahvalnici.



http://www.poslovni.hr/komentari/kljucan-ce-biti-tajming-prodaje-optime-362361 [poslovni.hr]

“Formalna objava tendera je dovoljna, a bez obzira na ishod, 10. srpnja 2021. HT će prestat upravljati OT-om. Možda će HT s odlukom pričekati dotad. U branši se komentira da bi se dogovor o prodaji 54,31% dionica (drže ih Zaba i HT) mogao postići ove godine, realizacija ići od iduće godine, a onda na proljeće ili ljeto 2021. u red za naplatu bi došli i mali dioničari OT-a. To je samo opcija. Ipak, važno ju je uzeti u obzir ako se računa na ”brzu“ zaradu na OPTE-R-A.”

..načekat ćemo se …još 1,5 god

E da. Nije ni čudo da neki gube strpljenje i prodaju na ovim razinama.
[/quote]
Redoslijed bitnih datuma je slijedeći:
1) 17.2.2020. – FI za 2019,
2) 2.3.2020. -Obavijest o broju pristiglih
ponuda,
Tu je sad važno naglasiti da ponuđači moraju navesti procijenjenu cijenu. Ponderirani tromjesečni prosjek je već blizu 8 kn ( trenutno 7,74, do tada možda i preko 8 kn), procjena vrijednosti OPT prije preuzimanja h1 je 7,31 kn, konverzija dug-kapital 10 kn. Po meni iole ozbiljniji kupac, da ne riskira isključivanje iz drugog kruga, trebao bi krenuti od ovih 10 kn. Nek se dubinsko snimanje radi 3-5 mjesec. Ponuda bi morala biti u 6. mjesecu, a kad će biti isplata, ako ponuda bude očekivana, meni nije presudno. Na ZSE će moći prodati, uz neki diskont, svi kojima se bude žurilo.

Ja se kladim da će sve biti gotovo za 3-4 mjeseca. Do srpnja.

AZTN neće odlucivati dugo kao za Tele2, a razriješit ce se skoro i pitanje Zakona o medijima. AZTN tu vise ne treba ništa istraživati niti utvrđivati jer je sve utvrdjeno kod koncentracije odnosno kupnje Tele2 od strane UG.


Overbought smo
Mislim da je cijena od 8. 15 prilika
Risk / Reward izgleda dobro.
Dokupila sam.
Kolega skroznovi kaže da će vjerojatno trebati čekati na isplatu.
Ne vidim u međuvremenu puno boljih prilika.

Prilike dolaze iznenada. Treba imati love ili likvidnu dionicu.



HT-u se ne žuri ALI da ponovim. ZABA je dobila ogromnu kaznu nakon kontrole pranja novca.

OK, kaznu je dobila ZABA. Ali prodaju vodi HT, a ne ZABA…a HT-u se ne žuri.
[/quote]
HT ima upravljanje do 30.6.2020 do tada ili proda ili ide druga procedura, traženje investicijske banke koja će voditi prodaju OPT. HT-u se isto žuri svi volimo novce, DT prodaje sve na istoku jer se fokusira na USA i Njemačku, vezano za investicije u 5G infrastrukturu. Pitanje je kakav je dugoročno status HT-a glede vlasništva. Na kraju vođenje OPT im je plaćeno dionicama i upravo sada je krenula procedura da sve to naplate💰💶💷💴

Rokovi su prilično kratki, te će se sve vidjeti dosta brzo

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

New Report

Close