OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega KressoM, preosjetljivi ste.
Prvo, sam kolega markan kaže da treba to pokupiti od RBice.
Drugo, ja sam samo bacio ironični savjet komentirajući mnoge kolege kako je na ZSE nešto sigurno, odnosno, u slučaju Optime, prodaja za min. 10kn.

Ne pratim. Dodem navratit vidit sto ima u ovoj temi i nadem prvi taj komentar… Stavi onda hint da je ironija, sarkazam ili što već. Nisu ovo male stvari ni zajebancije, iako se mnogi tako ponašaju…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ne pratim. Dodem navratit vidit sto ima u ovoj temi i nadem prvi taj komentar… Stavi onda hint da je ironija, sarkazam ili što već. Nisu ovo male stvari ni zajebancije, iako se mnogi tako ponašaju…

to sam i mislio jer ste me začudili.
upravo i ja pišem da se kolege uozbilje u svojim “sigurnim” prognozama.

od 224.525 dionica protrgovanih u petak kočničar RBA prodala 10000 ?




koliki je tromjesečni prosjek do danas? je li barem iznad 8 kn?

Na koju foru može prosjek biti iznad 8 kn? Pa prosječna cijena u 11. i pola 12. mjeseca je bila ispod sedam kn. Tromjesečni prosjek je 7,74 kn.
[/quote]

to je po meni jako važno jer to je kakva takva garancija nama malima da ako bilo tko kupi udjele ht/zaba čak i po manjoj cijeni od te, da ćemo mi ostali dobiti barem tih 7,74 kn po dionici
tako da je dokup u rangu 7,80-8 kn sasvim ok za povećati količinu u portofoliu bez prevelikog risika
[/quote]

dečki dragi, ne brkati obićan prosjek i ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije objave javnog natječaja za prikupljanje ponuda…

razlika je da u ponderirani prosjek osim cijene ulaze i volumeni a kako se tek u 01. mj. trguje iznad 8 kn ali sa bitno manjim volumenom dionica teško da bi isti bio toliko visok kako navodite… ako neko ima složenu tablicu u excelu neka izračuna da ne bi bilo zabune ali onako od oka teško da će biti preko 7,4-7,5 kn.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dakle, čak i povrsnim gledanjem vidi se da su veći volumeni bili na višim cijenama posljednja tri mjeseca tako da volumenom vagani prosjek ne odstupa značajno od običnog prosjeka cijena.

kol. one, glupo se raspravljati, broj dionica x prosječna cijena za svaki dan 3 mj. prije objave oglasa pa sve to zbrojiti i podjeliti sa brojem trgovinskih dana i to je to…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Ponderirani prosjek bez današnjeg dana je 7,72 Kn

Da, ali već i letimično se vidi da to ne odstupa toliko koliko si ti napisao od običnog prosjeka.

Evo, uzmite posljendnja tri mjeseca pa pogledajte: https://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=1087

*narko, kakav današnji dan???… u ovome slučaju, računa se ponderirani prosjek zaključnih cijena u zadnja 3 mjeseca prije objave javnog natječaja za prikupljanje ponuda, dakle 3 mj. prie 31.01.2020.

i kol. one, naravno da nisu to neke velike razlike, 10-15lipa ali na 70M dionica se to jako dobro nakupi…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Jel se uzima i 31.1. u izračun ili ne?
Ako ne (odnsno ako je zadnji dan koji ulazi u računicu 30.1) tada mi prosjek ispada 7.53 za period 30.10.2019 -30.1.2020

Zašto 31.01.?

Pa prosjek se pomiče i uključuje posljednji dostupan dan, a to je danas. Kakav 31. 01….

Ionako će se cijena vjerojatno utvrditi kupoprodajnim ugovorom, a ne tromjesečnim prosjekom. Al prosjek se računa do dana dok ne nastane obveza odnosno bude sklopljen kupoprodajni ugovor, a to je valjda datum objave kupoprodaje odnosno onaj koji je naveden u ugovoru.

New Report

Close