OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izdanja OPTE-R-A i 3OPT su u segmentu promatranja.

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]

Ako je fer vrijednost optime na dan 30.6.2017, prije spajanja sa H1, 7,31 kn. Kolika bi ta vrijednost bila na dan 31.12.2020? RBA je u ovo vrijeme prije godinu dana imala preko 2 milje dionica. Prodajući velike količine ispod 2 kn štopala je nagli rast cijene, samo do 2 kn mislim da su prosuli oko pola milijuna. Sada imaju, ako pretpostavimo da su u petak prodali oko 100.000 (protrgovano preko 225.000), oko 800.000 . Da li je to količina koju mogu rasporediti, te štopati veliki porast cijene do konačne prodaje? Od koga su angažirani da to rade? Kako im se to plaća? Jer samo prodajom do dvije kune gubitak im je, u odnosu na trenutnu cijenu, blizu 4 milje. Trenutni je tromjesečni prosjek 7,66 kn.

Najveća opsjena koju je izveo vrag na burzi bilo je kada nas se uvjerilo da ovo ne vrijedi niti ,1,80.
Za zamisliti se.
Najveća dvojba je ad acta, ide prodaja.
Calypso je postao ono o diskrecionom pravu u odabiru ponuđača.
Da li je to uobičajeno ?

Ministarstvo kulture, možeš misliti faktora u bussinesu od par stotina milijuna eura.
Svašta.
Bilo kuda, hrt svuda.
Da ih bbc ima toliko zaposlenih, razmjerno broju stanovnika valjda bi bilo 80 tisuća zaposlenih Jer ovih je 2 tisuće, vjerovali ili ne
80 kn mjesečno poreza na samo posjedovanje televizora

Mislim da je Zabi momentalno bitno da sve ide transparentno i da zarade sto vise moguce novaca….jer ovo je prilika koja se rijetko ukazuje.
Uz to imaju velikih problema u svojoj kuci i nije im u interesu da se nesto dogada sto nije transparentno ( prvi CO dao/dobijo otkaz).
Zakon se mora izglasati po EU ustavu i sve ce biti transparentno….Jedino je pitanje koliko ima kupaca firme i koliko ce CO dati po dionici…e tu lezi problem.
Dati premalo i sve ode vriti…mislim da ce biti odlicna ponuda.


Jel ja to nesto ne vidim dobro ili stvarno nisu objavili pocetnu cijenu?

Ovo sam napisao jer su svi očekivali da će biti objavljena početna cijena koja će biti veća od ove kojoj se trenutno trguje. Kako ona nije objavljena, očekivano je da cijena nije puno mrdnula nakon objave. Treba pratiti dalje. Ne očekujem neki rast do roka za predaju ponuda, a možda čak bude i pad. Ako netko počne agresivnije počeo kupovati pred istek roka za kupnju, to bi moglo značiti da insajderi znaju koju cijenu je netko ponudio (ili planira ponuditi) i to bi bio dobar buy signal – isto vrijedi obrnuto.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovdje će ponude biti predane 1 sat prije isteka roka, tako bi ja napravio, sve drugo bila bi glupost posebno onih koji stvarno hoće kupiti

Koji je trenutak kad se radi presjek prosječnih cijena na burzi u zadnja 3 mjeseca? Jeli to datum predaje obvezujućeg ponude ili nešto drugo?

Subota 01.02.2020., Večernji list, tiskano i digitalno izdanje:
https://m.vecernji.hr/biznis/hoce-li-prodaja-optime-razbiti-postojeci-duopol-fiksnog-trzista-1376373

Često spominjemo samo 2 ‘sigurna’ potencijalna kupca. A što ako se pojavi 3. i 4. potentni igrač? Novac je jeftin; ima igrača koji ne znaju kamo s viškovima para…
Apsolutno se slažem s pretpostavkom da će ZABA htjeti izvući max mogući profit i da će oni sami pronaći kojeg potencijalnog igrača preko svoje ino mreže. Za nas dioničare je to ‘veliko’; za neke igrače je ovo ‘kikiriki’…


Koji je trenutak kad se radi presjek prosječnih cijena na burzi u zadnja 3 mjeseca? Jeli to datum predaje obvezujućeg ponude ili nešto drugo?

Datum objave obvezujuće ponude, je krajnji datum za izračun tromjesečnog prosjeka.

Ako dobro računam, evo kako se došlo do fer vrijednosti od 7,31 kn. Na dan 30.6.2017 EBIDTA je bila 105.597000,00 kn (1.7.2016-30.6.2017), broj dionica 63.556.808.
C=(5x EBIDTA)/broj dionica= 5×105.597.000/63.556.808=8.307 kn.
Čisto sumnjam da će prodaja ići ispod 7x EBIDTA, a i da ide po ovoj formuli to je početna cijena od minimalno 11,36 kn.


Ako dobro računam, evo kako se došlo do fer vrijednosti od 7,31 kn. Na dan 30.6.2017 EBIDTA je bila 105.597000,00 kn (1.7.2016-30.6.2017), broj dionica 63.556.808.
C=(5x EBIDTA)/broj dionica= 5×105.597.000/63.556.808=8.307 kn.
Čisto sumnjam da će prodaja ići ispod 7x EBIDTA, a i da ide po ovoj formuli to je početna cijena od minimalno 11,36 kn.

Nadodajte još premiju prilikom preuzimanja koja bi ovdje trebala biti znatna.

New Report

Close