OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ponekada se desi da baš ono što nikako nije logično treba pokušati pogledati sa suprotne strane.
Jako sam pametan.
Razmislite malo, zašto je netko unajmio raiff ili njihove fondove da stalno štopaju cijenu?

Po toj logici zaba i ht bi unajmili nekog da nabije cijenu na 30 kn, i što onda? UG ne bi pristao na tu cijenu i ht bi vodio igru još godinu dana. Mislim da su igrači cijenu dogovorili a ovo je predstava za mase. Tko ima love može malo zamezit i čekati rasplet.

Na http://www.aztn.hr/aztn-ocijenio-dopustenom-koncentraciju-poduzetnika-slovenia-broadbanda-i-tele2/[/url] piše i ovo:

Budući da su u tijeku pripreme za donošenje novog zakona iz područja elektroničkih medija, AZTN je o stavu prema opisanom regulatornom ograničenju i eventualnim promjenama u budućem novom zakonu zatražio mišljenja od Agencije za elektroničke medije (AEM), sektorskog regulatora za područje elektroničkih medija, i od Ministarstva kulture koje je nadležno za pripremu nacrta prijedloga novog zakona.

AEM se na upit AZTN-a očitovao kako smatra da se postojeća zabrana vlasničkog povezivanja nakladnika televizije i pay-TV operatora mora zadržati i u novom zakonu, dok je Ministarstvo kulture izričito navelo da je ta zabrana zadržana i u nacrtu prijedloga novog zakona o elektroničkim medijima.

Što ovo znači za buduću eventualnu kupnju Optime od strane UG? UG je nakladnik televizije (Nova TV), a Optima je pay-TV operater (OptiTv). Prema ovome, UG neće moći kupiti Optimu ..
Neka me netko brzo razuvjeri!

AZTN ocijenio dopuštenom koncentraciju poduzetnika Slovenia Broadbanda i Tele2

Jel ovo netko već okačio?

Leb,prodaju oni i dalje i vrse pritisak da cijena ostane na ovim razinama ali ocekujem da se dogovore sa kupcem za sav preostali paket


treba bit realan-ovo sad su razine na kojima gotovo svi imaju veći ili manji profit na OPTE i mnogi se neće kockati i čekati još par mjeseci do kraja nego će današnju cijenu iskoristiti za izlaz, rezonirajući da je bolje vrabac u ruci nego golub na grani

Oh, kako si u krivu. Mislim da će vrijeme uskoro pokazati gdje će cijena.

Ja sam prije oglasa računao da bi posao preuzimanja OPT trajao od 6 mj. do godinu dana. Sad sam siguran da će biti gotovo prije ljeta. U mjesec dana treba pripremiti puno papira, uvjerenje, bankarskih garancija. Da to netko ide raditi od početka mislim da je malo vremena. Za UG znamo da je osigurao kredit/garancije za jedno 1,5-1,6 milijardi €, tako da su oni spremni. Pristup besplatnom novcu im je dostupan, A1 iskreno nisam pratio, ali i njima to nije problem.

@zorangutan kupci gledaju u zgradu gdje su RBA fondičari i čekaju da odu na gablec. Čim odu, pokupe im sve naloge na prodaji i cijena skoči. A sve to samo da im pokvare gablec.

evo rajfića nazad na asku na 8,80 kn😁😂😆

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Prema pozivu, ponuđači trebaju u svoju ponudu uključiti niz informacija i dokumenta pa tako trebaju dati i procjenu vrijednosti Optime (za 100 posto udjela), cijenu po dionici koje nude, obvezati se da će osigurati da Optima nastaviti ispunjavati obveze iz predstečajne nagodbe te tvrtke, kao i predstečajne nagodbe H1 Telekoma, koji je pripojen Optimi“.
Puno toga HT od potencijalnog kupca traži. Najjače im je to da ponuđač sam da procijenu vrijednosti firme uzimajući u obzir sve dugove, book, broj korisnika. Umjesto da su cijenu i vrijednost vidjeli ovdje na forumu. 🙂

Što nisu dali neku početnu cijenu prema vlastitim projekcijama, pa onda nek ju ponuđači u svojoj jagmi nabildavaju?

Stvarno će biti zanimljivo vidjeti te pristigle ponude.

Ovih 900 000 od rba je sitnica ako se pojavi neki veći igrač, a to je samo pitanje dana

Pa napravio je HT procjenu. To je bio uvjet pokretanja postupka prodaje, tako da ispod te cijene neće se moći prodati.

Odnosno kupci će znati ispod koje cijene neće ići. I kakve veze ima kakve su obveze iz predstecajne, a koje to nisu? Zna se prioritet tražbina kao i u svakome društvu i tako se plaćaju fakture i obveze. Tim redom. To je vjerojatno proforma da se naglase sve obveze i preuzme odgovornost za njih.

New Report

Close