OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da podsjetim, da je tek 04.07. 2019. AZTN nakon pritisaka nas dioničara i medija objavio da je HT pripremio i predao potrebnu potrebnu prodajnu dokumentaciju na dan 01.07.
Rok je bio 01.07. a AZTN objavljuje tek 04.07. da je HT ispunio mjeru na datum 01.07.

Citat poslovnog hr. na dan 04.07.2019. glasi: “Danas je AZTN izvijestio da je povjerenik Deloitte izvijestio AZTN da je HT 1. srpnja 2019. dostavio povjereniku u roku određenim rješenjem AZTN-a od 9. lipnja 2017. dokumentaciju o pripremi postupka prodaje poduzetnika Optima telekoma odnosno da je HT izvršio propisanu mjeru”
Dakle, mislim da se ne treba zamarati datumima tj. sa 31.01.


Da podsjetim, da je tek 04.07. 2019. AZTN nakon pritisaka nas dioničara i medija objavio da je HT pripremio i predao potrebnu potrebnu prodajnu dokumentaciju na dan 01.07.
Rok je bio 01.07. a AZTN objavljuje tek 04.07. da je HT ispunio mjeru na datum 01.07. ….
Dakle, mislim da se ne treba zamarati datumima tj. sa 31.01.

III.3. Postupak prodaje dionica Optime iz točke III.2. izreke ovoga rješenja započet će u razdoblju od 1. do 31. siječnja 2020. putem međunarodnog konkurentnog javnog natječaja uz objavu oglasa u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu.
Vaš link …

Dakle rješenje je jasno, decidirano i nedvosmisleno.
Čak i u slučaju da nitko ne objavi nekakvu obavijest (mislim na AZTN, HT, ZSE ili Optimu), 31.01.2020. bi u nekom financiskom glasilu trebao osvanuti oglas.
Ali dopuštam mogućnost da HT zakasni sa objavom, pa umjesto u petak objavi u ponedjeljak, ne bi me previše čudilo, jedino što mi lagano ide na živce ovo iščekivanje.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Da podsjetim, da je tek 04.07. 2019. AZTN nakon pritisaka nas dioničara i medija objavio da je HT pripremio i predao potrebnu potrebnu prodajnu dokumentaciju na dan 01.07.
Rok je bio 01.07. a AZTN objavljuje tek 04.07. da je HT ispunio mjeru na datum 01.07.

Citat poslovnog hr. na dan 04.07.2019. glasi: "Danas je AZTN izvijestio da je povjerenik Deloitte izvijestio AZTN da je HT 1. srpnja 2019. dostavio povjereniku u roku određenim rješenjem AZTN-a od 9. lipnja 2017. dokumentaciju o pripremi postupka prodaje poduzetnika Optima telekoma odnosno da je HT izvršio propisanu mjeru"
Dakle, mislim da se ne treba zamarati datumima tj. sa 31.01.

ja sam već obavio svoju građansku dužnost napisao što mislim o njima, priključite se i vi https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=aztn#lrd=0x4765d6ed14ccee0f:0x3f1114ef1f41119a,1,,,

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

skdd kaže da rbica brani kvotu 8,2 -8,3 sa po 10k komada

…samo glasno (naivno) razmišljanje:

Zašto ovako velike/bitne/kotirajuće kompanije ne izvršavaju svoje obveze 5 dana prije zadanog roka a ne zadnji dan ili 4 dana nakon isteka roka??!!
Zar ne shvaćaju da time dobivaju tj. gube bodove/imidž kod poslovne javnosti, investitora, stejkholdera…?

Ma niš’… i mene živcira ovo čekanje… 🙂

Zato što mogu, budite uvjereni da se DT ponaša potpuno drugačije u civiliziranim zemljama tipa Njemačke ili SAD-a nego na brdovitom Balkanu.

Ovdje mogu, i jako brzo usvoje sve balkanske manire i običaje.

Pa da, a UG inače ništa ne zna o Balkanu i nema nikakve utjecaj. 😀

Ja ne razumijem o čemu se ovdje trabunja. Nikakvi rokovi nisu protekli, jer rokova nema osim roka za početak procesa prodaje. Sto god to bilo.

Junak koji je ostavio gace na Agrokoru, će sad komentirati DT i njegovo postupanje. Pametnom dosta.

kaj vas muči koji dan više ili manje? čemu nervoza? cijena vjerujem ionako neće biti objavljena, a završetak eventualne prodaje….. u najboljem slučaju krajem godine.

Zanimljivo je ovo rušenje cijene… Jer ne ide direktno s prodaje. Razlozi rušenja cijene, tko – kome i zašto?

Znaci kako stvari stoje 31.01. Počinje prodaja udjela, a rok za ocjenu ponuda je 6 mjeseci, tj. do kraja 7 mjeseca. Ako kupac bi UG ide traženje raznih odobrenja od raznih agencija te integracija ide polovicom 2021 taman kada ht u istječe upravljanje..
Zaključak je da će trebati još strpljenja.

Nebitan je on…ovo ce doci sve na svoje.
Samo da UG preda ponudu.
A svi portali su o tome pricali i nema razloga za ne cekati.
A A1 sigurno nece to samo gledati

New Report

Close