OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Martić da želi može Optimu prodati po IPO cijeni. Samo ovakve firme se ne prodaju u ovoj fazi, možda za 3-4 godine…

šta nisi rekao da ne drukaš na svojim dionicama [lol]
ok ovo nije druk, ovo je besramni druk [thumbsup] [lol]

btw cijena na IPOu 2007. na vrhu špekulativnog balona- kad su se i m mogla prodat pod b, je bila takva kakva je (besramno previsoka), jer su imali smokvin list u obliku prospekta i obećanja u njemu.mi ćemo ovo mi ćemo ono…
od tog prospekta su ispunili qurac [bye]

DKVS je za ovo AAA papir [yawn]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!


Nije

Nije ni Ina…

Ovo vrijedi minimum 100 mil kuna, minimum.
Da mu Vipnet to da pitanje je da li bi prihvatio.
A Vipnet bi kupio..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Nije

Nije ni Ina…

Ovo vrijedi minimum 100 mil kuna, minimum.
Da mu Vipnet to da pitanje je da li bi prihvatio.
A Vipnet bi kupio..

[/quote]
Cijenjeni kolega,

što tu vrijedi 100 mil kuna? Imovina? Kapital?

Zašto baš 100?
Da li je to na "majke mi vrijedi 100 mil kuna"

lp
[bye]

Referendum o ZOR-u omogućiti će da ljudi koje rade, rade još više, a ljudi koje ne rade, rade još manje




Nije

Nije ni Ina…

Ovo vrijedi minimum 100 mil kuna, minimum.
Da mu Vipnet to da pitanje je da li bi prihvatio.
A Vipnet bi kupio..

[/quote]
Cijenjeni kolega,

što tu vrijedi 100 mil kuna? Imovina? Kapital?

Zašto baš 100?
Da li je to na "majke mi vrijedi 100 mil kuna"

lp
[bye]
[/quote]

cijenjeni kolega, kod INE mozda imovina ili kapital mogu vrijediti nesto, a kod optime nema ni imovine ni kapitala ni biznisa, uzmite bilo koji FI pa prolistajte malo.

još samo čekam da im svrati KPMG ko što su došli u Pevec i Đakovštinu, pa da mogu zatvorit butigu [lol] [lol]

idem na plažu [bye]

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!




Nije

Nije ni Ina…

Ovo vrijedi minimum 100 mil kuna, minimum.
Da mu Vipnet to da pitanje je da li bi prihvatio.
A Vipnet bi kupio..

[/quote]
Cijenjeni kolega,

što tu vrijedi 100 mil kuna? Imovina? Kapital?

Zašto baš 100?
Da li je to na "majke mi vrijedi 100 mil kuna"

lp
[bye]
[/quote]
Nije, postoji egzaktan izracun

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Cijenjeni kolega,

što tu vrijedi 100 mil kuna? Imovina? Kapital?

Zašto baš 100?
Da li je to na "majke mi vrijedi 100 mil kuna"

lp
[bye]

cijenjeni kolega, kod INE mozda imovina ili kapital mogu vrijediti nesto, a kod optime nema ni imovine ni kapitala ni biznisa, uzmite bilo koji FI pa prolistajte malo.

još samo čekam da im svrati KPMG ko što su došli u Pevec i Đakovštinu, pa da mogu zatvorit butigu [lol] [lol]

idem na plažu [bye]
[/quote]

O čemu ti pričaš?

Nemoj se utopit

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Nije

Nije ni Ina…

Ovo vrijedi minimum 100 mil kuna, minimum.
Da mu Vipnet to da pitanje je da li bi prihvatio.
A Vipnet bi kupio..

[/quote]

Uspoređivati INU sa Optimom je glupo. INA je do prije par godina bila državna, a i sad moram ispunjavati neke Vladine želje. Optima nemora ispunjavati populističke prohtjeve vlade. U Optimi očito nema profita, niti će ga ikad biti. Najobičniji reseller. Bez vlastite infrastrukture ta tvrtka nevrijedi ni pišljivog boba.



Vaš link
30.04.2010
molim stfacu za komentar [lol]

Ne stigne komentirat. slaze naloge po bidu. [lol]
[/quote]
ljep pozdrav cerni79 a i lucky luke jeste kupili konope haha!! evo jos cekam i mislim se bil uzea ili ce to jos dole lp STFACA

Uspoređivati INU sa Optimom je glupo. INA je do prije par godina bila državna, a i sad moram ispunjavati neke Vladine želje. Optima nemora ispunjavati populističke prohtjeve vlade. U Optimi očito nema profita, niti će ga ikad biti. Najobičniji reseller. Bez vlastite infrastrukture ta tvrtka nevrijedi ni pišljivog boba.

Ja neznam zašto vi volite pametovati bez da poznajete materiju.
Optima ima 100 000 telefonskih i 50 000 internet pretplatnika na vlastitoj mreži.
Ovi gubitci u bilanci su pruzročeni ulaganjima u 2300 km optičkih kablova i 244 centrala (kolokacija) i time pokrivaju 40% tržišta najviše od svih alternativaca.


Uspoređivati INU sa Optimom je glupo. INA je do prije par godina bila državna, a i sad moram ispunjavati neke Vladine želje. Optima nemora ispunjavati populističke prohtjeve vlade. U Optimi očito nema profita, niti će ga ikad biti. Najobičniji reseller. Bez vlastite infrastrukture ta tvrtka nevrijedi ni pišljivog boba.

Ja neznam zašto vi volite pametovati bez da poznajete materiju.
Optima ima 100 000 telefonskih i 50 000 internet pretplatnika na vlastitoj mreži.
Ovi gubitci u bilanci su pruzročeni ulaganjima u 2300 km optičkih kablova i 244 centrala (kolokacija) i time pokrivaju 40% tržišta najviše od svih alternativaca.
[/quote]

Ako se tvrtka zadužila u visini većoj od svoje vrijednosti da bi povukla 2300km optičkih kabela u visoko naseljenim mjestima gdje već postoje kanali za tu namjenu onda stvarno netrebamo raspravljati o vrijednosti iste. Što da su se širili na manje gradove kroz koje kopati nove kanale, otkupljivati zemljište itd… No dobro, orijenirali su se na urbana središta. Ako pokrivaju 40% tržišta, zašto onda imaju korisnički udio u ukupnom tržištu manji od 5%? Neka imaju, ali im onda u skaldu s tim treba i vrijediti dionica. Kad se sve zbroji i oduzme vrijednost Optime bi bila sadašnjih 10 do 20kn bez nekakve persepktive za rast.

Uostalom, otkud ti ti podaci? Da nije iz onog prospekt kojeg je pisao Hans Christian Andersen?

Aj dobro Optima treba vrijediti 5 kn, jesi li zadovoljan?
Neda mi se raspravljati s ograničenim ljudima, vanka je lip dan!

New Report

Close