OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čitam što pišete.
Do prodaje će doći, pitanje je roka. Najgore što se može desiti je mala odgoda, da se svi mogu javiti na natječaj, jer prema sadašnjim propisima neki ne mogu.
Ovo je duga trka bila, a sada ulazi u završnicu.
Strpljenja.



I tko će upravljati za to vrijeme s Optimom ako HT do 31.01. 20. TREBA prodati svoje dionice i ne smije više biti Upravitelj?

HT ne mora prodati dionice do 31.01.2020. – to je rok za početak postupka prodaje objavom natječaja.
HT ima upravljačka prava do 10.07.2021.
[/quote]

E taman pocetkom 2021. Nek se sve okonca da ne moram platiti porez jer ga sada ima poprilično


Ipak sam odlučio pokvariti si prosjek.
Ljubazno molim prodavatelje da mi prodaju 10000 komada po 7,95, hvala!
Neda mi vrag mira.

Jeste uspjeli pokvariti prosijek ili su investitori se vratili prebrzo nakon zarade na ĐĐ?



Ipak sam odlučio pokvariti si prosjek.
Ljubazno molim prodavatelje da mi prodaju 10000 komada po 7,95, hvala!
Neda mi vrag mira.

Jeste uspjeli pokvariti prosijek ili su investitori se vratili prebrzo nakon zarade na ĐĐ?
[/quote]

Nisam, nalog mi stoji na 7,9 kn.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

hkv je objavio članak koji pokušava popratiti vlasnike i političku pozadinu
D. Tučkar: 2020. – godina konsolidacije telekom tržišta Hrvatske

AZTNu, HAKOM-u i svakako politici u EU okruženju, stalo je da je u RH tržište telekomunikacijskih usluga nepokretne i pokretne mreže – konkurentno i pluralno, pa se stoga i može očekivati pozitivna odluka, krajem siječnja 2020, oko UG preuzimanja Tele 2 u Hrvatskoj.

Ako ste pomislili da je ovo što ste čitali o prodaji Tele 2 Hrvatska prilično komplicirano glede vlasničke strukture kupca, ubrzo će te vidjeti kako su stvari zapravo još puno složenije, pa je gotovo nemoguće povezati konce vlasništva između brojnih kompanija, fondova, pojedinaca! Time se dakako zamagljuju i krajnje namjere i poslovni ciljevi, a pozornost neupućenih svakako je privuklo i malo poznato ime samozatajnog “srpskog businessmana svjetskog kalibra” Dragana Šolaka. Iako više nema u UG izvršnu ulogu, nedvojbeno on je i dalje ključni čovjek svih poslovnih operacija, oslonjen na američki kapital. Pa tko je Dragan Šolak?

Nekoliko stotina milijuna dolara osigurao je EBRD s ciljem da se Srbija stabilizira i da se prestane s državnom propagandom na “velikim” televizijama. Polako su se širili Šolakovi poslovi, pa tako i na sport, jer je bilo jasno da on donosi i najveći novac, ali se zarađivalo i s glazbom, pogotovo folkom. Na red su došli i informativni televizijski formati pa američki investitori iz KKR preko United Group šire poslove, a njihova Adria News pokrenula je N1 televiziju. United Group nedavno je realizirao još dva medijska ulaganja, kupivši Novu TV i Pop TV u Sloveniji.

Putevi su vodili do Kragujevca gdje je 2000. godine osnovano poduzeće Serbia Broadband d. o. o., da bi sedam godina kasnije prešlo u ruke investicijskog fonda iz Londona. Spominjala su se i poduzeća iz BiH, a potom je hobotnica vodila do raznih fondova, europskih gradova, svjetskih destinacija. “Činjenica je samo to, kako tvrde u Srbiji, da u proračun Srbije nije stigao ni dinar od svih tih transakcija. Redale su se tvrtke i u Republici Srpskoj, poput Total TV-a, pa makedonski i crnogorski Total TV, Atomski zdesna iz Beograda koji je završio u likvidaciji. Poslovni su rezultati bili čas dobri, čas loši, ali prihoda od poreza u Srbiji – ni traga.

Što možemo očekivati u RH od UG akvizicije TELE2 (i OPTIME). Vjerojatno preuzimanje pozicije drugog operatora telekomunikacijskih usluga, no do toga ima još dosta stepenica, a važnije je sagledati širju sliku, telekomunikacijsku i medijsku, koja se stvara u “Regi-ji” (ili South East Europe, ako vam je ovaj termin draži), uz vrlo snažnu pomoć globalnog kapitala. Koliko ja razumijem, sad je potez na AZTN u Zagrebu, koji treba dati legalnost procesu i stvaranju nove medijske i telekomunikacijske scene u RH. Ako jedan u AZTNu zaprimljen “prigovor” na odobrenje koncentracije bude odbijen i UG dozvoljeno preuzimanje TELE2, značiti će to da je Dragan Šolak još jednom obavio uspješan posao i može mirno sa svojim Falconom na neki od svjetskih golf terena.

evo taman kad sam spomenu taj hebeni telemach uleti mi jedan plaćeni oglas. napominjem još jednom radi se o plaćenom oglasu pa si ga možete protumačiti kako god hoćete. no sve u svemu bit će vam jasno da se tu ne radi o nikakvim klasičnim telefonima, impulsima i ostalim kerafekama već o medijima.
Vaš link …

who dares, wins

Danas objavljno u tiskanom i digitalnom izdanju:
https://m.vecernji.hr/biznis/prodaja-optime-oporavila-domace-burze-1372973?_gl=1*13s871m*_ga*YW1wLVFfbFR0QWIwNklhc0NvdEFGN2FzREVZVkdfbFRJTHJENTlmX251anhkVEtwRWVLLUplZFl0V0xwOFdKYWxUNW0.

Nek’ se piše. 🙂

Za one sumnjičave: ne dovodi se u pitanje hoće li ili neće biti postupka prodaje.

U Njemackoj su tri ogromna teleoperatera…DT, Telefonica, Vodafone i nista losija E Plus grupa.
Gotovo je sa monopolom DT.
Zasto?
Pa zbog EU i EK. Nisu ni tamo uspijeli zaustaviti dolazak jakog treceg operatera….
Naravno da je DT uz Njemacku vladu pokusao to zaustaviti ali bezuspijesno….kazne bi bile takve da bi moglo se dogoditi ono sto se dogada DB ( Deuche Bank )…a to je borba da ne bankrotira…zbog ogromnih kazni a bili su Top 5 Banka u svijetu….
U kratko tu kod nas dolazi treci jaki operater i to je odlicno za sve gradane HR i drzavu.
Natjecaj za Optimu ide uskoro i mozemo mirno cekati ponude.
A siguran sam da ce borba biti velika, znaci ponuda visoka…po meni startamo tek od 10 kn….a di je kraj….e to nitko nezna.
Zato je burza zanimljiva.

kolega @trejder nisam sinoć vidio vaš post. odličan +5.

who dares, wins

HT-ova prodaja Optime malo zaliječila rane domaće burze

Kako god, objava natječaja mora biti do kraja mjeseca, znači još 2 tjedna maksimalno. Znamo svi što će to značiti za dionicu.

Ignore: KressoM, delux

10 radnih dana.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close