OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Visoke dividende isplaćuju samo firme koje nemaju gdje reinvestirati novac i to je znak da su došle do vrha poslovanja, meni je uvijek draže da uprava povećava vrijednost firme nego da isplaćuje dividendu.

Previsoke dividende mogu biti loše, no dividenda je način povrata dijelog uloženog novca i to se cijeni na razvijenim tržištima poput USA, dok kod nas malo manje.

Pravo bogatstvo stekne taj koji na vrijeme kupi takve dionice. Recimo Buffet sa Coca Colom.

Pročitaj malo ovo, dividend aristocrats. Firme koje su uredno povećavale dividendu posljednjih 25 godina. Vrh poslovanja samo zato što firma ima love za isplatiti dividendu? I think not.

Vaš link

Vaš link

Previsoke dividende mogu biti loše, no dividenda je način povrata dijelog uloženog novca i to se cijeni na razvijenim tržištima poput USA, dok kod nas malo manje.

Pravo bogatstvo stekne taj koji na vrijeme kupi takve dionice. Recimo Buffet sa Coca Colom.

Pročitaj malo ovo, dividend aristocrats. Firme koje su uredno povećavale dividendu posljednjih 25 godina. Vrh poslovanja samo zato što firma ima love za isplatiti dividendu? I think not.

Vaš link

Vaš link
[/quote]
[thumbsup]

Mogu li zamoliti cijenjenog prodavača na 33,04 kn da me poklopi s ovih 300 komada.
Nemam namjeru dizati cijenu a ja sam jedini kupac kojemu možete prodati ovo smeće od dionice, tko zna možda već sutra neće biti moguće prodati po 30 kn.

Hvala unaprijed! [wink]

Ajmo reć da iz ovih nekoliko dana je vidljivo da baš i nejde ispod 30, prodaja je tak-tak, a kupnja katastrofa.Pa zar nitko više ne vjeruje u ovu dionicu?Dokle će se ovo mrcvariti na tih 30?Ili neka padne ili nek raste,pa ne može biti u mjestu već tjednima.


Još jedna stvar.

Meni nije cilj nikoga nagovoriti da kupi dionice, već samo pokušavam razviti nekakvu diskusiju u kojoj mi netko može ukazati u nekakve nedostatke u mome razmišljanju i analiziranju.

Pa koga biste i mogli nagovoriti da kupi dionice sa ovakvim fundamentima?

P/B 1.458,48
Dug/kapital 1.690.818,47%

Ako vam ovi podaci nisu dovoljni da vam ukažu na nedostatke u razmišljanu, ne znam što jest.
Ja ovo ne bih kupio ni za dvije kune. A ljudi tu govore i o dividendi! [lol]


Meni nije cilj nikoga nagovoriti da kupi dionice, već samo pokušavam razviti nekakvu diskusiju u kojoj mi netko može ukazati u nekakve nedostatke u mome razmišljanju i analiziranju.

Jednostavno, ti tvrdiš da će OPTE bez problema moći servisirati svoje dugove a neki drugi sumnjaju u to…
Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu.

Osobno bih zaista volio da OPTE procvjeta i da oduzmu još dio kolača HT-u pošto ne volim tu monopolističku bandu koja je izvukla iz zemlje milijarde kuna dividende bez poreza, te da dioničari OPTE zarade više stotina % na ovu cijenu, to jest da se vrati skroz na IPO cijenu, pa i više.

Jedino ne bih volio da netko uloži u OPTE bez da je svjestan rizika koji postoji i na koji smo ukazali. Ti prezentiraš situaciju kao da rizika nema. Pa milijardu kuna dugovanja nije dječja igra i nije nešto što treba ignorirati prilikom ulaganja. Rast prihoda je stao i ne djeluje da će se u skorije vrijeme pokrenuti. Uostalom ne bi ni cijena bila tu gdje jest da rizika nema, odavno bi to netko počistio do 100kn…

Istina je miljardu kuna dugova je ozbiljna stvar, ali postoji jedna izreka:

– kad ti banka da malo novaca onda je to tvoj problem, kad ti da puno onda je to njen problem.

OPTE je na dobrom putu da postane profitabilna ali pratit ćemo kako će se stvari razvijati.
Ja ipak smatram da je ovdje trenutno jako povoljan risk/reward ratio, a na na burzi nikad nema sigurnih investicija.



Još jedna stvar.

Meni nije cilj nikoga nagovoriti da kupi dionice, već samo pokušavam razviti nekakvu diskusiju u kojoj mi netko može ukazati u nekakve nedostatke u mome razmišljanju i analiziranju.

Pa koga biste i mogli nagovoriti da kupi dionice sa ovakvim fundamentima?

P/B 1.458,48
Dug/kapital 1.690.818,47%

Ako vam ovi podaci nisu dovoljni da vam ukažu na nedostatke u razmišljanu, ne znam što jest.
Ja ovo ne bih kupio ni za dvije kune. A ljudi tu govore i o dividendi! [lol]
[/quote]
INGRA P/B ispod 0,3
neto dug (nakon arene)/kapital ispod 100%

a nitko ne kupuje…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

A da se možda ne čeka izvješće sa skupštine,pa onda u kupovinu ili prodaju?


A da se možda ne čeka izvješće sa skupštine,pa onda u kupovinu ili prodaju?

to sigurno…biti če kupovina,a nekome prodaja…..

stigao poštom poziv za skupštinu, antiša i plavi idete li?

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

danas opet pad 🙁

Pa kud više?

New Report

Close