OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Reiffeisen je u trenutku preuzimanja H1 imao dionice OPT na dva računa i to 3,1% i 1,3%, cijena je skočila više od 4x, a njihov udio pao 3x. Sukus popušili su naših 20 miljki kn. Pa se vi ravnajte po njima.

Bilo zanimljivo da ih vlasnici tih sredstava pitaju zasto su popusili toliku lovu? A mogli fino sigurno pordati 🙂
Ah da, pa prebacili na racune svoje ekipe :)).. ali to je super, jer su i drugi uspjeli pokupiti mrvice 😉



…moja je procijena da će se Reiff do objave ponuđene cijene spustiti na nekih 500 do 600 000 komada

13 do 16 kuna 😆

13 d0 6

Ajd izracunaj nam kako do 6 ?

Status Quo: Roll Over Lay Down

@renči, ja mislim od 11 do 12 kuna.
Jer tko će namiriti sve posrednike.

AZTN produljio rok trajanja koncentracije HT/Optima i uvjetno odobrio koncentraciju Optima Telekoma i H1 Telekoma

Agencija za zaštitu tržišnog natjecanja (AZTN) donijela je rješenje kojim se Hrvatski telekom (HT) obvezuje da u siječnju 2020. (od 1. do 31. siječnja 2020.) započne s postupkom prodaje svih svojih dionica Optima Telekoma (Optima) putem objave međunarodnog konkurentnog javnog natječaja, uz objavu oglasa u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu.

Postupak prodaje koji će biti transparentan, objektivan, nediskriminatoran i u skladu s najboljim praksama, HT mora pripremiti najkasnije šest mjeseci prije početka prodaje, dakle, do 1.srpnja 2019. O postupku, zajedno s dokumentacijom koja sadrži i procjenu vrijednosti Optime, HT je obvezan izvijestiti AZTN. Tijekom pripreme postupka prodaje, neovisni savjetnik izradit će i procjenu vrijednosti Optime.

U slučaju da u roku od šest mjeseci od utvrđenog početka prodaje dionica ne bude interesa za preuzimanje Optime odnosno ako podnesene ponude za kupnju dionica Optime ne budu objektivno prihvatljive, HT se obvezuje angažirati investicijsku banku s mandatom za vođenje prodaje Optime.

Ukoliko se unatoč svemu navedenome dionice Optime ne uspiju prodati najkasnije do 10. srpnja 2021., odnosno s istekom sedmogodišnjeg razdoblja upravljanja Optimom, kontrola HT nad Optimom automatski prestaje te HT sva upravljačka prava nad Optimom mora prenijeti na Zagrebačku banku ili treću osobu koja nije povezana s HT-om.

ok, i ? sve to vec znamo..
zakljucak ?

TOP 10 update !
Ovi iz tvrtke PT DRVO d.o.o. i dalje pomalo neumorno skupljaju (+8.000), a Raiffeisen neumorno i nemilo prodaje (-65.000).
Slažem se s onima koji misle da se ne treba uzbuđivati sa tim Raiffeisenom, jer oni prodaju još od 1,61 kn i najzaslužniji su da je dionica došla na tako niske razine. Naime oni su je najviše zatukli (hvala im).
Kao i neki drugi ovdje prisutni forumaši koji su kupovali lani početkom godine, i ja mislim da je to zapravo pogodovanje pojedinim kupcima kako bi kupili jeftinije.
S druge strane, PT DRVO d.o.o. ima zavidnu dobit na svoje ulaganje, jer agresivno skupljaju, koliko se sjećam, još od oko 3 – 4 kn.

Uglavnom, na 8 kuna smo. Tu se malo lome koplja, prvi target od 10kn je vrlo blizu, ali te smo lomove gledali i na prijašnjim razinama, kako je to već netko dobro primjetio.
Toplo se nadam da će prelomiti prema 10 kn, a ne prema 7.

PS
popriličan broj natjecatelja u natjecanju Naj Portfelj ima OPTE u portfelju
Vaš link …

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Drvo je krenuo sa kupnjom od 5 kn kad je sikirica prodavao. Tad sam im se smijao no čini se da će se oni na kraju smijati sa milijonima zarade…. Rbica prodaje jedina, masallah

Drvo se najviše nakrcalo u zadnjem tjednu u kolovozu i pogurali su tada cijenu iznad 6 Kn


Reiffeisen je u trenutku preuzimanja H1 imao dionice OPT na dva računa i to 3,1% i 1,3%, cijena je skočila više od 4x, a njihov udio pao 3x. Sukus popušili su naših 20 miljki kn. Pa se vi ravnajte po njima.

od kud ti to da su popušili naše novce? nitko tu suvislo nije obražložio tko stoji iz tog računa. po mom nekom iskustvu to je zbirni skrbnički račun različitih vlasnika. ne mora čak ni to biti. dovoljno je samo pogledati njegov portfelj koji je veći od 4 milijarde kn.
Vaš link …

who dares, wins



Reiffeisen je u trenutku preuzimanja H1 imao dionice OPT na dva računa i to 3,1% i 1,3%, cijena je skočila više od 4x, a njihov udio pao 3x. Sukus popušili su naših 20 miljki kn. Pa se vi ravnajte po njima.

od kud ti to da su popušili naše novce? nitko tu suvislo nije obražložio tko stoji iz tog računa. po mom nekom iskustvu to je zbirni skrbnički račun različitih vlasnika. ne mora čak ni to biti. dovoljno je samo pogledati njegov portfelj koji je veći od 4 milijarde kn.
Vaš link …
[/quote]
Reiffeisen je dionice OPT dobio kroz konverziju dug-kapital, i nije kupovao na burzi za skrbnike. Jedan račun je bio za Balanced investicijski fon otvoren u Reiffeisen banci, a drugi je njihov. Kako se ovima iz inv.fonda isplati prodavati na razinama 1,7 kn do 8,0 kn, ne znam možda je zanimljivije vidjeti kome ide veći dio tih dionica.

27.9.2019. isti ti vrli investitori zapucali si dionicu sa 7,05 kn na 6,00 kn, i ništa evo nas na 8,0 pa idemo na 9,0 i onda na 12,0 kn ( nakon jedne ili dvije objave), a oni nek rade po svom ako im nitko ne prigovara pa valjda rade za nadređene. Pola baci, pola Šarcu daje.

New Report

Close