OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Iz top 10 prodaje reiff..i to zato jer imaju određene margine….oni koji su duže ovdje sjetit će se kako je to izgledalo na ARNT..kad je krenuo rast od 140 kn do 360 kn….u svakom slučaju strpljivo…u ovom mjesecu imamo objavu natječaja i nadam se pozitivno mišljenje AZTN u slučaju Tele 2…

Ak je to točno, može se odredit cijena dionice koju će Raif održavati.

Ako Raiff ima algoritam kojim drži maksimalnu novčanu vrijednost izloženosti dionici OPTE, ne može se iz tog algoritma odrediti cijena dionice koju Raiff održava.

Ne skroz, jer je pomak tri dana dok to i drugi vide, a i drugi učesnici utječu na cijenu. Ali ako žele stalno imati 8 milijuna kuna unutra, otprilike se može vidjeti da li će kupovati ili prodavati. Barem ugrubo. Naravno, AKO ???

…moja je procijena da će se Reiff do objave ponuđene cijene spustiti na nekih 500 do 600 000 komada

Raiffeisen prodaje kad prijeđe 8 m. Ne kupuje više koliko ja vidim.

Reiffeisen je u trenutku preuzimanja H1 imao dionice OPT na dva računa i to 3,1% i 1,3%, cijena je skočila više od 4x, a njihov udio pao 3x. Sukus popušili su naših 20 miljki kn. Pa se vi ravnajte po njima.


…moja je procijena da će se Reiff do objave ponuđene cijene spustiti na nekih 500 do 600 000 komada

13 do 16 kuna 😆

Status Quo: Roll Over Lay Down

Do kraja mjeseca bi trebao biti raspisan natječaj za prodaju dionica Optime:

“Tada je AZTN izvijestio da je donio rješenje kojim se HT obvezuje da u siječnju 2020. (od 1. do 31. siječnja 2020.) započne s postupkom prodaje svih svojih dionica Optima telekoma putem objave međunarodnog konkurentnog javnog natječaja, uz objavu oglasa u najmanje jednom uglednom međunarodnom financijskom glasilu.”

HT podnio dokumentaciju o pripremi postupka prodaje Optima telekoma

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Ne sumnjam sa će se čekati točno 31.01.2020 za objavu prodaje, te sigurno neće biti poznata prodajna cijena već samo investitorima koji uplate jamstvo za ozbiljnost ponude. Status Quo do 15.07.2020 kada bi se moglo odlučiti o najboljem ponuđaču.

Ja mislim da će to ići “malo” brže. Ima HT još neke stvari za prodati dok se ne dogodi konačna prodaja. Čega sve, vrijeme će pokazati. Kao i uvijek.


Ne sumnjam sa će se čekati točno 31.01.2020 za objavu prodaje, te sigurno neće biti poznata prodajna cijena već samo investitorima koji uplate jamstvo za ozbiljnost ponude. Status Quo do 15.07.2020 kada bi se moglo odlučiti o najboljem ponuđaču.

Zašto 15.07…. šta će natječaj biti otvoren 5 mjeseci…

New Report

Close