OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


..naravno, kao i do sada, stiskati ćemo AZTN i novinare da nam daju sto vise informacija o tijeku natječaja.

Mislim da neće biti nikakvih manevara od strane HTa i da im je sada ionako najbolje vrijeme za prodaju. Vrijeme jeftinog novca kada mogu dobiti najbolju cijenu, a prodati i predati upravljanje ionako moraju.

huh…zanimljiva vremena ispred nas.

Šta se može to će se izmusti.
DT će spuštati, A1 probati jeftino, ali ako se uključi, a ako UG ima ozbiljnje namjere, dobro je.
Nisam osoba u vjerovanja nekih zavjera, ali tko zna da li je tu netko od svih njih u nekoj muljaži.
Unatoč nekim sumnjama, ja čekam.

Ispravak.
Šta se može to će se izmusti.
DT će spuštati, A1 probati jeftino, ali ako se uključi, a ako UG ima ozbiljnje namjere, dobro je.
Nisam osoba u vjerovanja nekih zavjera, ali tko zna da li je tu netko od svih njih u nekoj muljaži.
Vidjeli puno puta-
Unatoč nekim sumnjama, ja čekam i nadam se dobrom.



Imam zaista neobičan osjećaj.
Gotovo da imam grižnju savjesti jer sam zaradio tolike novce bez trunke uloženog rada.
Što je najbolje, zarada bi trebala još rasti!
I kako sada živjeti među ljudima koji se svakodnevno uvlače nadređenima i trpe svakakva sranja ne bi li ulovili koju kunu više, ili koji rade prekovremeno, vikendom i blagdanom da bi imali više, koji štede godinama i vraćaju kredit 20 godina (i ja sam među njima), a odjednom u godinu dana zaradiš za garsonjeru i to bez rada?! Skoro da mi drugi ljudi izgledaju kao budale.
Ajd da sam i ti doživio, o tome sam maštao od mladosti, pa makar me morila grižnja savjesti.

Najbolje bi bilo da ti organiziras jednu sedmodnevnu pijanku sa damama lakog morala i potrošiš to što si zaradio na optimi.

Pozoveš formuase da dođu ludovati s tobom i damama.

Nema smisla da toliko patiš .
[/quote]

E tigrus, zavist i jal su opake pojave, zato naprijed jubito, zaradi jos vise, pa neka žuć teče u potocima

Pogled u listu dionicara:

Broj dionicara se povecao na 2889.

69% dionicara ima manje ili jednako 1000 komada.
88,7% ima manje ili jednako 10000 komada

Top 100 ima 88,7% dionica
Top 200 ima 93,6% dionica

za top 100 vam treba nesto vise od 50k komada (prije 6 mjeseci to je bilo oko 47k)
za top 50 oko 105k komada (prije 6 mjeseci nesto manje od 100k)

Rekao bih, nista spektakularno novo sto se tice novih dionicara (barem onaj dio koji se ne krije iza skrbnickih).

a sto je s onim sto se pricalo da se od 1.1.2020. ukidaju skrbnicki racuni pitam opcenito tj da nece biti skrivanja iza njih ?
jer ovo nije u redu tako bi svatko od nas mogao kupovati i kad se kupi knjiga dionicara pise “skrbnicki racun”….

@dionicar
https://novac.jutarnji.hr/aktualno/od-2020-nijedna-hrvatska-kompanija-nece-moci-imati-tajnog-vlasnika/9243779/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

sto znaci da opet na zse.hr ne budemo vidjeli stvarne vlasnike…

A kao ti ne znaš tko su stvarni vlasnici dionica?

I kao da je bitno sto neki tamo “nestvarni” vlasnik drži 0,5% dionica Optime ili Dalekovoda? Taj sigurno ne upravlja tim firmama niti donosi bilo kakve bitne odluke.

Stvarni vlasnici svih firmi su ti u načelu osigurani vjerovnici i kreditori, dionicari kao i svugdje obicno dolaze na zadnjem mjestu. To naravno ne znaci da su dionicari time oštećeni. Ako firma dobro radi u dugom roku onda su oni obicno i najbolje i najizdašnije nagrađeni. Barem to tako piše u teoriji, a ima i dosta primjera iz prakse.

dat cu primjer Tehnike d.d. Pise da nas dragi Bojan drzi 8.93%. a pogledate li objave tehnike na ZSE vidjet cete da je presao preg od 10% 😉 dakle, ipak ima neka veca prava u veci postotak.
Nadalje, 5.94% Tehnike drzi interkapital dok Zagrebacka banka ima 1.87%. ako zbrojimo 8.93 i 1.87 ispada da se iza Zabe skriva Bojan jer ima mrvicu preko 10%. o tome pricam. no ovdje nije tema to i ne zelim spamati. ali razmislite malo tako moze biti i sa ostalim dionicama.

Prijavi ga Hanfi sa sumnjom koju navodis. Oni će to istraziti. Oni znaju odmah tko je iza kojeg računa jel imaju dostupne podatke o skrbničkim racunima.

zaista mi nije cilj nikoga prijavljivati ali ne razumijem cemu to??!! mogu ja onda biti upisan XXX – Skribnicki racun? sve treba biti javno sa imenima i prezimenima ili d.o.o. ili d.d. a ne “skribnicki racun”…

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/telekom-review-godina-u-kojoj-se-cekao-5g-a-dogodila-se-prodaja-tele2

“Za Optimu Telekom, kojom nakon predstečajne nagodbe upravlja HT ovo je godina nakon pripajanja H1 Telekoma i konsolidacije poslovanja te najava početka prodaje koja treba započeti s prvim danima sljedeće 2020. godine.

“Za Optima Telekom 2019. godina je bila uspješna, ističe predsjednik Uprave Boris Batelić i dodaje da rezultati s kraja trećeg tromjesečja, u odnosu na isto razdoblje lani, pokazuju da su tijekom godine rasli u svim ključnim segmentima – ukupnim prihodima, EBITDA i EBITDA marži.

New Report

Close