OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kada izaći???kako pohlepu držati pod kontrolom??? Kako se ponašati kad dođe na 10kn???

Ja sam također žrtva Agrokora:(…90000kn krvave štednje otišlo u K…C

Tako da ono normalno da bih htio što više viti u plusu…a s obzirom na cirkus od države strah me je da ono dođe na 10 kn i jedna vijest i sve ode u PM


kada izaći???kako pohlepu držati pod kontrolom??? Kako se ponašati kad dođe na 10kn???

Ja sam također žrtva Agrokora:(…90000kn krvave štednje otišlo u K…C

Tako da ono normalno da bih htio što više viti u plusu…a s obzirom na cirkus od države strah me je da ono dođe na 10 kn i jedna vijest i sve ode u PM

kad dođe na 10 kn onda treba odlučiti jer to je neki minimum koji bi trebao biti na natječaju a onda ovisi koliko će biti zainteresiranih i koliko će ih dati ponude. zato sad ne treba žuriti, za prodaju ima vremena.samo neka otvore natječaj i na 10 kn smo tik-tak

kota 8 ne smije pasti XD

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


kada izaći???kako pohlepu držati pod kontrolom??? Kako se ponašati kad dođe na 10kn???

Ja sam također žrtva Agrokora:(…90000kn krvave štednje otišlo u K…C

Tako da ono normalno da bih htio što više viti u plusu…a s obzirom na cirkus od države strah me je da ono dođe na 10 kn i jedna vijest i sve ode u PM

Isto razmišljam, hvala ti na iskrenosti. Mnogi ovdje nemaju hrabrosti priznati Agrokor. Ja sam sam sebi lagao mjesecima, ogromni gubitak. (bio bi i veći da zadnjeg dana nisam unovcio nekih dvjestotinjak tisucica).
Uglavnom eto nam sada Optime koja lagano kaska prema 10 i ovoga trena mi omogućuje povrat svih gubitaka i vrlo dobru zaradu.

Sto uraditi? Greed Management 101
1. Izaći, sigurno je sigurno?
2. Čekati natječaj?

Svi smo nekako sigurn i kunemo se u tih minimalno 10 kn.
Ja sam se sjećam LRH nedavno


…ako se fondovi ne bi natjecali u poklanjanju dionica, mogli bismo danas do 8,50 kn! 🙂
Svaka čast onima koji su ušli ispod 3kn pa sada unovčavaju… no nije mi jasno zašto to rade danas (a ne za 3 dana) kad će morati vrlo brzo platiti porez…
Valjda im fali za skijanje?
Čestitke vama koji čekate dalje! Malo strpljenja i to će biti IGRA DESETLJEĆA! 🙂 🙂

Zašto svi stalno pričate o tom plaćanju poreza, ja sam ušao pred par godina na 2kn i ako danas prodam ne plaćam nikakav porez..ne kužim zašto automatski mislite da su svi koji danas prodaju kupili ove godine?
Također, zašto bi bio relevantan današnji dan, pa ne gleda se protok kalendarske godine od kupovine dionice do prestanka obaveze plaćanja poreza već vrijeme proteklo od dana kupovine? Tako da mi uopće nije jasno zašto se svi toga hvatate, prosvijetlite me ako mi je nešto promaklo..
BTW ja ne prodajem, ako sam do sada čekao, čekat ću još par mjeseci..


kada izaći???kako pohlepu držati pod kontrolom??? Kako se ponašati kad dođe na 10kn???

Ja sam također žrtva Agrokora:(…90000kn krvave štednje otišlo u K…C

Tako da ono normalno da bih htio što više viti u plusu…a s obzirom na cirkus od države strah me je da ono dođe na 10 kn i jedna vijest i sve ode u PM

Većina nas ima neke svoje luzerske priče iz prošlosti (moja = DLKV. I još neke manje.) 🙂
Svaka čast ako netko nema.
Moj prijedlog: u siječnju izađi sa 1/4 OPTE.
A ostalo prodaj po 1/4 svakih 1 do 2 mjeseca, u ovisnosti o događanjima. Tako bi te savjest trebala najmanje peći. 🙂
No, ja ću se pokušati toj strategiji oduprijeti i čekati do termina otvaranja ponuda.
Razlog: već sa sadašnjom cijenom OPTE sam pokrio sve pušione od prije i zato mi nije panika.
Sretno!

P.S.
Po meni cijena od 10kn ne može biti najmanja.
Najmanja po meni može biti 12kn. I to vrlo pesimistično. Racionalno oko 14-15. Moguće 22-24.


Imam zaista neobičan osjećaj.
Gotovo da imam grižnju savjesti jer sam zaradio tolike novce bez trunke uloženog rada.
Što je najbolje, zarada bi trebala još rasti!
I kako sada živjeti među ljudima koji se svakodnevno uvlače nadređenima i trpe svakakva sranja ne bi li ulovili koju kunu više, ili koji rade prekovremeno, vikendom i blagdanom da bi imali više, koji štede godinama i vraćaju kredit 20 godina (i ja sam među njima), a odjednom u godinu dana zaradiš za garsonjeru i to bez rada?! Skoro da mi drugi ljudi izgledaju kao budale.
Ajd da sam i ti doživio, o tome sam maštao od mladosti, pa makar me morila grižnja savjesti.

A čuj ti i dosta nas smo i riskirali, a mogao si i sve izgubiti, ili veliki postotak kao na nekim drugim pozicijama ako nisi dobro diverzificirao portfelj ili krivo procijenio razvoj situacije.

Posto me je izbrisao….
Jos jednom…prosijek 2,76 i ne mislim prodavati do kraja….
Zasto?
Jer ce se ovi teleoperateri potuci, ali doslovno potuci da preuzmu optimu…
I na kraju ce biti Optima od onoga ko ponudi najvise….
A prijavit ce se njih vise…

Mene trenutno najviše veseli stabilan rast cijene zadnjih mjeseci od 6 do 8 KN. Malo je mjesta za trejdere, pozicije se lagano preslaguju. Vjerujem da ostajem do kraja premda me je situacija s LRH malo pokolebala.


… Vjerujem da ostajem do kraja premda me je situacija s LRH malo pokolebala.

Uspoređujete neusporedivo. Ovdje ide javni natjecaj gdje ce biti vise zainteresiranih strana. Ne ide prodaja netransparentno ‘ispod zita’.

Koji su primjeri kod nas gdje se firma prodavala na meuđunarodnom natjecaju? PLIVA? Jos nesto?



… Vjerujem da ostajem do kraja premda me je situacija s LRH malo pokolebala.

Uspoređujete neusporedivo. Ovdje ide javni natjecaj gdje ce biti vise zainteresiranih strana. Ne ide prodaja netransparentno 'ispod zita'.

Koji su primjeri kod nas gdje se firma prodavala na meuđunarodnom natjecaju? PLIVA? Jos nesto?
[/quote]
Nikada ne treba zanemariti optimizam.
I ja vjerujem u normalan sljied događaja oko Optime, ali čega je kod nas sve bilo….

8 kn je izgleda plafon za ovu godinu. U svakom slučaju lijepo… u 6 mjeseci rast sa 1,60 na 8 kn je stvarno rijetkost… osim naravno na NYSE gdje se to odvija i u jednom danu nebrojeno puta… Sretna nova godina.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close