OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Trebalo bi netko tko ima pravna znanja da posalje jos jednom EK Mail i upozori na pokusaj prevara i korupcije u vezi natjecaja.
Ako ih bude ali treba to naglasiti pored ovakve vlade i ljudi koji vode ovakve natjecaje opcenito u HR.

sve ovisi hoće li se HT držati onoga što mu je naloženo tj objave međunarodnog natječaja idući mjesec? ako hoće,onda je jasno da će cijena na burzi na 10 kn i tu će se čekati rezultati natječaja. Ako HT bude nešto muljao, onda neće biti rasta cijene dionice, to je također jasno. osobno sam mišljenja da su šanse 90:10 da će sve ići kako treba i zato držim dionice OPTE u portfelju

Ako se sutra trguje dionicama jel se to racuna prema SKDD kada su proknjizene ili prema danu trgovanja?
Tocnije pitanje je hoce li SKDD proknjiziti sa danom trgovanja.

A zašto želiš sutra prodati?


A zašto želiš sutra prodati?

valjda želi platiti što veći porez za 2019….po onoj-porez plaćamo državi koju volimo 😛

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Vidiš da znaš majstore točno 17,11 kn. A sad nešto nama u dvorištu Tele 2 sa istom analogijom ponuda je 220 mil.€ i obveze tele2 preko 1,1 milijarde, svedeno na optimu dolazimo do 18,14 kn. Tako da kad se izrugujete ljudima koji daju procjene vodite računa da ima onih koji si daju truda i sve to stave na papir pa malo kompariraju. Nego kažu da se fiksni plaćaju i više od mobilnih operatera 🤔🤞

Imate li negdje izvor za ovu informaciju da dug nije uključen u ponudu od 220mil €?
Unarijed zahvaljujem.

Ta cijena uključuje dug, al nigdje ne piše koliko je točno taj dug i od čega se sastoji (financijskog duga, duga iz poslovanja, neke kombinacije i sl.). Takodjer ta cijena odnsono omjer EV/Ebitda uključuje korigiranu Ebitdu, a nigdje ne piše na koji način je Ebitda korigirana niti kako je korigirana u + ili u -, značajno ili zanemarivo. K tome, Tele2 ostvaruje i oko 400 milijuna kuna prihoda od prodaje mobilnih uređaja (sto nije core bisiness teleoperatera), a ne znamo koliku Ebitdu ostvaruje na tome i je li zato korigirana Ebitda i/ili iz drugih razloga. Takodjer, u tu cijenu nisu uključeni rashodi s osnove IFRS 16, a oni mogu biti jako značajni kod teleoperatera. Tako da bilo sto zaključivati egzaktno temeljem jednog broja kao sto je EV/Ebitda je vrlo nezahvalno odnosno može biti jako jako neprecizno. Kako god, ako se dug računa onako kako ga računa Optima i ukloni efekt IFRS 16 onda još ima dovoljno prostora za znacajan rast cijene dionice do očekivanih odnsono dosad postignutih multipli u slicnim kupoprodajama.

Za kraj, obzirom na evidentno napetu situaciju na domaćem telekom trzistu gdje HT mora prodati Optimu, A A1 odnsono UG je “moraju kupiti”, prilično je jasno da netko od njih mora ili moze platiti visoku premiju ili da uđe na tržište (UG) ili da zadrzi zatečeno stanje (A1). Otuda, kalkulirati precizno vrijednosti i cijene postaje vrlo nezahvalno. Pa i nemoguce. Iz trenutne perspektive, cini mi se da postoji još uvijek velik prostor za rast, no da li će se on i realizirati, pokazat će sljedeći mjeseci.

Vaš link …



Vidiš da znaš majstore točno 17,11 kn. A sad nešto nama u dvorištu Tele 2 sa istom analogijom ponuda je 220 mil.€ i obveze tele2 preko 1,1 milijarde, svedeno na optimu dolazimo do 18,14 kn. Tako da kad se izrugujete ljudima koji daju procjene vodite računa da ima onih koji si daju truda i sve to stave na papir pa malo kompariraju. Nego kažu da se fiksni plaćaju i više od mobilnih operatera 🤔🤞

Imate li negdje izvor za ovu informaciju da dug nije uključen u ponudu od 220mil €?
Unarijed zahvaljujem.
[/quote]

Ne ja mislim da u oba slučaja (vivacom i Tele 2) ponuditelj plaća firmu sa dugom, kao kod svih preuzimanja. Ja sam se samo referirao na pisanje kolege Headhuntra koji je htio naglasiti dugove optime kao uteg kod preuzimanja, a zapravo su firme koje UG već preuzima dužnije od optime.


Imam zaista neobičan osjećaj.
Gotovo da imam grižnju savjesti jer sam zaradio tolike novce bez trunke uloženog rada.
Što je najbolje, zarada bi trebala još rasti!
I kako sada živjeti među ljudima koji se svakodnevno uvlače nadređenima i trpe svakakva sranja ne bi li ulovili koju kunu više, ili koji rade prekovremeno, vikendom i blagdanom da bi imali više, koji štede godinama i vraćaju kredit 20 godina (i ja sam među njima), a odjednom u godinu dana zaradiš za garsonjeru i to bez rada?! Skoro da mi drugi ljudi izgledaju kao budale.
Ajd da sam i ti doživio, o tome sam maštao od mladosti, pa makar me morila grižnja savjesti.

Najbolje bi bilo da ti organiziras jednu sedmodnevnu pijanku sa damama lakog morala i potrošiš to što si zaradio na optimi.

Pozoveš formuase da dođu ludovati s tobom i damama.

Nema smisla da toliko patiš .

idući mjesec ide međunarodni natječaj za prodaju većinskog udjela u Optimi
na ZSE se trguje još samo danas, sutra zse ne radi
tko dakle želi kupiti OPTE dok je još ispod 8kn, vremena je sve manje jer za očekivati je da će u mjesecu u kojem ide objava natječaja , cijena dionice postojano rasti

Bravo Optima !
Respect najustrajnijima !
No pain, no gain… a svijet pripada hrabrima !

…ako se fondovi ne bi natjecali u poklanjanju dionica, mogli bismo danas do 8,50 kn! 🙂
Svaka čast onima koji su ušli ispod 3kn pa sada unovčavaju… no nije mi jasno zašto to rade danas (a ne za 3 dana) kad će morati vrlo brzo platiti porez…
Valjda im fali za skijanje?
Čestitke vama koji čekate dalje! Malo strpljenja i to će biti IGRA DESETLJEĆA! 🙂 🙂

New Report

Close