OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad ce ovo više na 28kn pa da se nakrcam junački lp STFACA


Ja sam jučer i neki dan kupio neku siću po 30 kn.

…..ovo kupuje samo nas par "pametnih" i netko pod skrbničkim od zabe.
…. ovo je stvarno prilika kako sam je ja zamislio u svojoj glavi,

– isto kako sam pisala i gospodinu Lorisu za Đakovštinu.
– gospon Antiša,
– ovo samo treba nadokupljivati i nadokuplivati dok se ima i zadnje kune.
– i nikako se ne ograničavati na tu siću po 30kn, jer ova dionica je i na 50kn i više nego jeftina.
– a ako nemate novaca tada vam je najbolje prodati nekretnine u kojima živite ili ako imate mogućnosti podići što veće kredite i samo dokup i dokup dok se ovoga još ima za kupiti.
– i nikako ne ulagati u HT, jer ćete tamo pogubiti svu lovu.
– optima će jako brzo dijeliti dividendu koja će sigurno biti puno veća nego cijena dionice HT-a na burzi.
– samo imaju jedan mali problemčić dug od cca 2.000.000% na kapital.
– ali to je više podatak za ginisovu knjigu rekorda nego za ozbiljne investitore.
– i pametno bi bilo malo disperzirati rizik te malo love uložiti i u Đakovštinu, jer se trenutno ne zna koja će dionica više potegnuti.

– i stvarno moram naglasiti da nikako ne smijete ulagati na temelju mojega pisanja.
– ipak ja puno stvari ne znam.
– a niti nemam dionica Optime.
– ali to ne znači da ju neću kupiti ako padne ispod 20kn.

– I love this game.
Pozdrav !

– isto kako sam pisala i gospodinu Lorisu za Đakovštinu.
– gospon Antiša,
– ovo samo treba nadokupljivati i nadokuplivati dok se ima i zadnje kune.
– i nikako se ne ograničavati na tu siću po 30kn, jer ova dionica je i na 50kn i više nego jeftina.
– a ako nemate novaca tada vam je najbolje prodati nekretnine u kojima živite ili ako imate mogućnosti podići što veće kredite i samo dokup i dokup dok se ovoga još ima za kupiti.
– i nikako ne ulagati u HT, jer ćete tamo pogubiti svu lovu.
– optima će jako brzo dijeliti dividendu koja će sigurno biti puno veća nego cijena dionice HT-a na burzi.
– samo imaju jedan mali problemčić dug od cca 2.000.000% na kapital.
– ali to je više podatak za ginisovu knjigu rekorda nego za ozbiljne investitore.
– i pametno bi bilo malo disperzirati rizik te malo love uložiti i u Đakovštinu, jer se trenutno ne zna koja će dionica više potegnuti.

– i stvarno moram naglasiti da nikako ne smijete ulagati na temelju mojega pisanja.
– ipak ja puno stvari ne znam.
– a niti nemam dionica Optime.
– ali to ne znači da ju neću kupiti ako padne ispod 20kn.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ako moze u par crtica zašto kupiti optimu kolegice ivana7 hvala

@ Ivana7

– nadam se da se zabavljate izokretanjem mojih riječi
– pogodili ste da razmišljam o prodaji jedne nekretnine da bi ušao u top10 OPTE, odmah pokraj Marijana Hanžekovića
– za dug/kapital sam vam već objašnjavao, nema smisla ponovno
– Optima neće dijeliti dividendu do 2015 g, ne smiju
– ali već 2012g bi mogli zarađivati cca 30 kn po dionici

HT je užasno skupa dionica, jedino je dividenda drži tako visoko. Uvijek me nekako podsijeća na Ingru kad je bila 400 kn, i ona je tada bila odlična firma, best buy po 400 kn.
HT je 2008g zaradio 28 kn po dionici, 2009 zarada 24 kn, kako stvari stoje 2010 će biti 19 kn, nadam se da je trend jasan.
O udjelu na tržištu i broju korisnika neću puno pričati, sve ih je manje.

Optima moja ljubav,

gubi sve manje novaca, sve se manje zadužuje, sve više korisnika, posao cvate.
Ove godine operativna dobit bi mogla biti između 90 i 100 mil kuna, toliko će se platiti i kamata pa se neće ništa zaraditi za dioničare, ali već iduće godine bi moglo nešto biti.

Ja Optimu kupujem zato što je loša firma, zadužena, gubitaš a kad bude dobra firma onda je prepuštam vama, ako ste kupovali JNAF po 3600 kn šta će biti problem izdvojiti za OPTE 500-600 kn i čitav dan drukat po forumu kako to vrijedi 1000 kn. [wink]

Evo dat ću vam još jednu usporedbu ( jednu je modernator već obrisao), večeras sam inspiriran.

Kupovina HT-a je jednaka Milanovoj kupovini Ronaldhina za 25 mil eura, odličan igrač, skupo plaćen, zabio par golova, prodao nešto dresova, ali na kraju kad sve zbrojiš loša investicija.

Ja sam više tip Mamića, ne volim bezveze bacat lovu a volim zaraditi. Odem u Brazili nađem par talenata za sitne novce, jedan od njih se zove Eduardo i utopim ga nekome za 15mil eura.

Šta je sad pametnije kupiti:
– Ronadiha s 27 god kao najboljeg igrača na svijetu za 25 mil eura
– Eduarda s 16 god, kao talenta, potencijal za 10 000 eura + smještaj + hrana

antiša,

gotovo u svemu se slažem, ali usporedbe radi vučem komparaciju ili bolje rečeno prorok Optime i HT ;
Nominala je jedini mjerodavni temelj svake dionice, a predstavlja objektivnu sumu ukupnih prihoda, rashoda, kapitala, brenda itddd.., ali ne mora biti pokazatelj trenutnog raspoloženja ulagatelja, kako u minusu nominale tako i u plusu .

HT trenutno vrijedi 2.5 puta vše od nominale, zašto ? ;

1. Dividenda
2. Fondovi kroz zadnju dividendu kontroliraju cijenu odnosno visinu postotka svog portfelja
ali,
mislim da od dividende više nema ništa ili jako malo da se visoka cijena dionice održi, a fondovi računaju upravo na to ili cca 15 Kuna dividende za 2011, a što je razmljivo za njih i bolje nego ulog u bnake na oročenu štednju.
Problem se javlja u samom poslovanju HT-a , a koji će najkasnije pred ulaskom RH u EU morati reducirati cijene svih usluga, odreći se monopola medija kao i sve poveznice ili cca min. 50% manje prihoda uz isti broj već znatno smanjenih broja korisnika njihovih usluga.
Ono što je moja ideja vodilja kod HT-a je da će u tom slučaju sam DT početi prodavati dionice HT-a i iste pokušati prevaliti na male dioničare i fondove nazad ili izmuženu kravu vratiti vlasniku uz hvalospjeve, a oni dignuti posljednju veliku dobit, a koja je sada 2.5 puta veće od nominale.
Onad će nominala doći do punog izražaja, samo strpljenje .

Optima ;

Ona će rasti i nadalje će samo rasti, te to uopće nije upitno, ali ima problem kao HT, a to je jedan vlasnik, ali ovog puta Hrvat koji nikada ( dok zakon dozvoljava ) neće dijeliti prevelike dividende, a dodatan problem svima je što će uskoro nastati disperzija operatera, davatelja usluga, a čime će se i razvodniti dobit ponajviše uzrokovana jakom konkurencijom i direktivom max. cijena svojih usluga od EU komisije.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Evo dat ću vam još jednu usporedbu ( jednu je modernator već obrisao), večeras sam inspiriran.

Kupovina HT-a je jednaka Milanovoj kupovini Ronaldhina za 25 mil eura, odličan igrač, skupo plaćen, zabio par golova, prodao nešto dresova, ali na kraju kad sve zbrojiš loša investicija.

Ja sam više tip Mamića, ne volim bezveze bacat lovu a volim zaraditi. Odem u Brazili nađem par talenata za sitne novce, jedan od njih se zove Eduardo i utopim ga nekome za 15mil eura.

Šta je sad pametnije kupiti:
– Ronadiha s 27 god kao najboljeg igrača na svijetu za 25 mil eura
– Eduarda s 16 god, kao talenta, potencijal za 10 000 eura + smještaj + hrana

u vašoj usporedbi nije naglašena jedna odlučna činjenica a koje na burzi nema, a to je bandinjo i novci građana zagreba, o "šlampavosti" porezne oko profitne "udruge građana" nema smisla, lp

Antiša, ti kao da si zaboravio da i OPTE ima konkurenciju…
A jedan od konkurenata ima gubitak daleko manji u usporedbi sa sličnim firmama u HR, te nije ni prezadužen kao neki drugi. Problem je što ga nema na burzi. Istraži sad malo.

Što se tiče ulaganja u OPTE, sretno ti bilo, teoretski možeš zaraditi više nego izgubiti, pa ako ti paše taj koeficijent onda se kladi na to. Uostalom bolje je sada kupiti OPTE nego po cijeni po koji su kupovali naši fondovi.

Ali ovdje prezentiraš uspjeh poslovanja OPTE i propast HT-a kao da je to nešto 100% sigurno, a mislim da si tu malo pretjerao. Imaju milijardu kuna obveza, od toga preko 700 milijuna kratkoročnih. Kako će to otplatiti?

molim Rocky 5 da govoriš činjenice do karaja, a one su ;

Optima kao i HT, samo u manjem obimu , je tvornica keša s stalnim prihodima bez prepaid usluga, a broj korisnika im se povečava.
Kada su se zaduživali sigurno su i taj plan banci prezentirali, a koja je rizik ocijenila prihvatljivim.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Kakve veze prihodi imaju sa "stvaranjem keša"?
Bitno je to pogledati u odnosu na rashode, sami prihodi po sebi su stvarno potpuno nevažna stvar.


Optima kao i HT, samo u manjem obimu , je tvornica keša s stalnim prihodima bez prepaid usluga, a broj korisnika im se povečava.
Kada su se zaduživali sigurno su i taj plan banci prezentirali, a koja je rizik ocijenila prihvatljivim.

Firma koja ima 567 milijuna kuna gubitka u posljednjih par godina je po tebi tvornica casha!??

Njihov rast prihoda je ako nisi primjetio malo zapeo. Optima ne može postati profitabilna bez da nastavi povećavati prihode na razini od više desetaka % godišnje i uz to ostvari dovoljno profita da pokrije dugovanja i kamate.

zna li netko koliki je dug/prihod optime godišnji?
ima li ovo šanse za u 0?

New Report

Close