OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska OPTE (OT-OPTIMA TELEKOM d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/tmobile-preuzeo-vrh-po-profitabilnosti-veci-prihodi-tele2-i-bneta-150923.aspx

Baš sam jučer nešto računao, gubitak ove godine bi trebao biti u visini amortizacije tj negdje od
47 -55 mil kn, što znači da se neće biti potrebno zaduživati za pokriće gubitka.
Najveće zasluge za to ima regulator smanjenjem troškova poslovanja.

Za nešto konkretnije trebala bi se proširiti baza dostupnih tel. priključaka koja je sada 40% ili 670tis.
Znači prostora za rast još ima, samo treba novaca za investiranje.

Alternativci trenutno drže 27,6 % tržišta dok u razvijenim europskim državama drže 50% što znači da 1,2 mlr kn samo čeka da ih se otme od HT-a.

[wink]

Alternativci trenutno drže 27,6 % tržišta dok u razvijenim europskim državama drže 50% što znači da 1,2 mlr kn samo čeka da ih se otme od HT-a.

[wink]
[/quote]

djelom ste u pravu kolega, ht stvarno drži toliko love na računu i čeka da ih netko "otme"

od tih 1,2 miljarde cca 500 000 000Kn trebao bi "oteti" državni proračun posredno i neposredno i to je minimalna cifra, ostatak proizvođaći opreme i izvođaći radova na infrastrukturi ht-a

naravno tu je i hakom sa svojim viđenjem stvari, recimo ta njihova projekcija meni izgleda ovako karikiral budem, ja (ht) trebam kupiti auto, natankati ga a susjed bude drugu susjedu odvezel na more za recimo pizzu a onda bude ona pričala svima kak je on dobar i evo za cijenu pizze ju je otpeljal na more i vrnul sa mora, zanimljivo jelda?

eh, sad savjetnika ima koliko hočeš ali pola milijarde kuna za popuniti proračun?
a u današnjim vremenima mislim da se više od savjeta cijeni "živa" lova, no bumo vidli [thumbsup]

Hlebinac,

HT je dugo bio državna mezimica, a zbog toga su ispaštali građani Hrvatske. Sad kad je država ukinula zaštitu naravno da se svi iz HT-a bune, u pitanju je lagodan stil života kojeg će se mnogi morati odreći.

HAKOM je regulator i kao takav je zadužen da osigura poštenu tržišnu utakmicu. Tebi smeta pravilnik o zajedničkme korištenju optike?
Gledaj to ovako:
– u svijetu je davno uveden širokopojasni pristup
– mi kaskamo zbog HT-a
– HT nebi gradio optičku mrežu, da nije morao
– morao je zbog konkurencije
– ako nema konkurencije, onda HT opet neće ništa ulagati jer ne mora
Zatvoren krug, HT radi samo ono što mora bez obzira na inerese građana RH i zbog toga je tu HAKOM da nas brani od HT-ove samovolje

Alterativci posluju u nekakvom "inkubatoru" i HAKOM će napravit sve da na HR tržištu opstane HT-ova konkurencija jer to mu je posao.
Trenutačni omjer na telekom tržištu je neprirodan i neodrživ ali s vremenom sve će doći na svoje mjesto.

i Antiša tko će sad izgraditi optiku kad je HT stopirao investicije u nju zbog ovih prepucavanja?

možda optima, možda metronet, samo odakle im pare za to.

kako izgleda HAKOM vuče poteze s zakašnjenjem od par godina i onda naravno polučuju kontra efekte.

tj. bome ćemo se načekat na optiku do svake kuće.

Ne može svaka strana firma u Hrvatskoj raditi što poželi, postoje neka pravila.
Ne sviđa se meni što moram plaćati harač, visoke poreze, kazne za prometne prekršaje itd. i što mogu?
Mogu se je…
Tako je i s HT-om…

hm, samo ovjdje mi više liči da se možemo je… s HAKOM i njegovim odlukama (više mi vuku na osobni obračun).

a zašto se povukla kupnja ovako nisko?


a zašto se povukla kupnja ovako nisko?

mozda netko zna nesto vise ili jednostavno ekipa ceka da im se posreci…

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0



a zašto se povukla kupnja ovako nisko?

mozda netko zna nesto vise ili jednostavno ekipa ceka da im se posreci…
[/quote]

Nitko neće da kupuje.
Nelikvidna dionica uz negativan trend na ZSE može jednostavno potonuti i ispod 20 kn.

ma visio sam i ja par dana nisko, al me nije zahvatilo u par puta kad je krenulo prema 30…dobro bio sam nize od toga.
otisao sam u drugu dionicu gdje di je trnsakcija prosla ko keks..
ovdje stvarno moras bit strpljiv il imat kakav info da mozes manipulirat..

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0

Ja sam jučer i neki dan kupio neku siću po 30 kn.
Vidjet ćemo kako će se razvijati situacija na ZSE ako bude prilike kupovati niže casha ima.

Nema ovdje nikakve manipulacije, ovo kupuje samo nas par “ludih” i netko pod skrbničkim od zabe.
Ako je ovo stvarno prilika kako sam je ja zamislio u svojoj glavi, nitko neće reklamirati ovu dionicu i pridodavati joj pozornost. Za “pametne” je HT- prava investicija.

New Report

Close